99_20240130_165647.png
2065_20240220_101024.jpg

Koho si Kanonýři mohou vybrat v play off a jaký je jízdní rád vyřazovací části?

Po dlouhé době teď mají před sebou volný víkend, než jim začne šichta v podobě play off. Jaký bude jízdní řád vyřazovací části? Co a kdo Kanonýry čeká, přinášíme v následujícím souhrnu.

Začněme nejprve krátkým ohlédnutím za základní částí. Kanonýři ji poprvé v historii vyhráli, což jim dává tu nejvýhodnější pozici pro play off. Matyáš Bachmaier suverénně ovládl bodování, když si připsal 66 bodů (38+28), druhý v pořadí Ladislav Gál z Otrokovic jich posbíral 54 (34+20) a třetí byl kladenský Tadeáš Chroust 50 (20+30). Bachmaier se stal i nejlepším střelcem, dal také nejvíce gólů v přesilovkách (13). Chroust pak byl nejlepším nahrávačem ligy. Dresy (nejen) obou zmíněných hráčů ze "záchranářského" duelu proti Sokolu Brno můžete vydražit.

Kanonýři pak v základní části měli nejlepší obranu (inkasovali 92 branek) a druhý nejlepší útok (185, Buldoci dali 192 gólů).

Teď už ale k jízdnímu řádu. Nejpozději 28. února (termín se může v případě rychle dohraného osmifinále posunout) dojde k výběru čtvrtfinálového soupeře. Kanonýři coby vítěz základní části budou volit jako první a mohou tak sáhnout po jednom ze čtyř celků: Hradec Králové, Chomutov, vítěz Gullivers/České Budějovice a vítěz Znojmo/Hattrick.

Zároveň jde o jedinou volbu, protože semifinále už má v 1. lize jasně daný klíč. V něm v jedné dvojici proti sobě narazí vítězové sérií Kladno - ??? a Otrokovice - ???, v té druhé dvojici pak lepší ze sérií Ústí - ??? a Bulldogs Brno - ???. Už nyní je tedy jasné, že Kanonýři v případě úspěchu ve čtvrtfinále nemohou v semifinále narazit na Ústí a Buldoky, tedy své dva soky z loňského play off. Není tu totiž už žádný výběr a ani neplatí "hokejové" pravidlo, že by se utkali s nejhorším celkem po základní části.

Čtvrtfinále začne na Kladně dvěma zápasy 2. a 3. března, o týden později jsou na řadě odvety u soupeře, případné páté utkání by se hrálo opět v hale BIOS (12. či 13. března).

Semifinále 1. ligy odstartuje 16. března, finále 30. března. Všechny série se hrají na tři vítězství, v případě remízy po 60 minutách následuje 10minutové prodloužení a pak nájezdy. Pokud Kanonýři postoupí, vždy budou začínat sérii doma a odehrají tu i případný pátý zápas.

Vítěz finále postupuje přímo do Livesport Superligy, poraženého finalistu čeká baráž s vítězem 2. kola play down superligy. Ta začíná 20. dubna, opět se hraje na tři vítězná utkání a série začíná na půdě superligového celku.