ZnojmoKanonýři
6:5 po prodl.(2:1,0:2,3:2)
pá 1. 12. 2023 20:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 16. kolo

Kousek od výhry, nakonec Kanonýři vezou ze Znojma bod

Byli 28 vteřin od zisku tří bodů, tyč v prodloužení je připravila alespoň o dva, a tak se nakonec Kanonýři ze zasněžené pouti do Znojma vrací s bodem za porážku 5:6 v prodloužení. Matyáš Bachmaier si připsal čtyři asistence. Už v neděli doma Kanonýři přivítají brněnský Hattrick, který dnes nestačil 8:9 na vedoucí Hattrick.

Po opatrném úvodu se jako první prosadili domácí, když se po šťastném odrazu dostal míček od Kuchariče k Blažkovi, jenž otevřel skóre. Kanonýři srovnali o dvě minuty později – Bachmaier z vlastní půlky naservíroval dlouhý křižný pas na Chrousta, jenž z první překonal domácího Bauera. Ovšem za dalších 40 vteřin si Znojmo vzalo vedení zpět.

Kanonýři vyrovnali hned po první přestávce. Bachmaier našel Nováka, ten se šikovně otočil u mantinelu a přesnou střelou vymetl šibenici domácí branky. Do vedení se pak hosté dostali díky přesilovce, v níž Bachmaier na sebe natáhl dva hráče, aby míček rychle posunul na volného Chrousta, který ho ostrou ranou poslal pod břevno. Ještě do konce druhé třetiny mohl po svém rychlém brejku zvýšit Novák, ale Bauer zvládl zareagovat.

Do závěrečného dějství sice vstoupili hosté aktivně, jenže z rychlého brejku ve 42. minutě Kucharič znovu srovnal skóre. Nicméně i dál udávali tempo, soupeře tlačili, z čehož nakonec vytěžili v 47. minutě opět vedoucí gól. Kuchynka natáhl ke střele, která zaplula za brankovou čáru. Jenže za další minutu a půl zůstal před Ponomarevem zcela osamocen Blažek, který zase scénář zápasu „zašmodrchal“. V 54. minutě si první kladenská opětovně vytvořila tlak, Bachmaier poslal přihrávku po mantinelu na Nováka, jenž šikovnou střelou dával na 5:4.

Ke třem bodů to ale nestačilo, protože v závěrečných pěti minutách domácí nejprve hráli přesilovku, následně i power play. Kladenští sice byli blízko trefě do prázdné, ovšem nakonec 28 vteřin před vypršením základní části vyrovnal Ďuriška. V prodloužení nejprve Bachmaier trefil tyčky, ve velké šanci se zjevil i Stůj, ale nakonec extra bod zařídil domácím Mašek.

Branky a asistence: 7. Blažek (Kucharič), 10. Mašek (Světlík), 42. Kucharič (Sedláček), 48. Blažek (Vavřina), 60. Ďuriška (Kucharič), 62. Mašek - 9. Tad. Chroust (Bachmaier), 21. Novák (Bachmaier), 35. Tad. Chroust (Bachmaier), 47. Kuchynka (Čika), 54. Novák (Bachmaier). Rozhodčí: Lukáš a Martin Ležákovi. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Třetiny: 2:1, 0:2, 3:2. Střely: 27:27. Diváků: 84.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Veselý, Krbec, Svačinka, Tomášek, Kuchynka, Pfaur – Novák, Bachmaier, Tad. Chroust – Fojtík, Stůj, Janda – Prudil, Čika, Hübner. Trenér: Přívara.