KanonýřiGullivers
5:1(2:1,0:0,3:0)
ne 3. 3. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 2. kolo

Krok od postupu. Kanonýři zvládli doma i druhé čtvrtfinále

Kanonýři si připsali druhé ze tří vítězství, které jsou potřeba k postupu do semifinále. Doma zvládli proti Sokolu Brno Gullivers i druhé čtvrtfinále, v němž zvítězili 5:1. Navzdory skóre to ale byl opět vyrovnaný zápas. Už příští víkend v Brně může Kladno postup dokonat. Blízko do semifinále mají také Otrokovice proti Hradci, což je dvojice na jejíhož vítěze lepší z „kladenské“ série půjde.

Kanonýři se do dvougólového náskoku dostali, když využili dvě individuální chyby Brněnských. Tu první vyrobil v 7. minutě jeden z hostujících beků, když těsně u brankáře ztratil míček, jehož se zmocnil Bachmaier a šikovnou otočkou otevřel skóre. O pět minut později se zase Krbec dostal u mantinelu k balonku, naservíroval ho volnému Tadeáši Chroustovi, jenž se ostrou ranou nemýlil. Do konce první části ale Kadlec opakovanou střelou snížil.

Druhá třetina i přes několik šancí na obou stranách gól nepřinesla a podobně opatrná byla i ta třetí. Až v 58. minutě procedil zpoza branky Tadeáš Chroust míček na volného Tomáška, který zamířil přesně. Gullivers rázem museli riskovat, a tak Novák zanedlouho trefil přes půlku hřiště prázdnou branku a skóre završil pár vteřin před koncem Janda.

„Opět to bylo náročné utkání, je dobře, že to má takové tempo, grády a napětí. Je to pro nás super série, diváci se nenudí, láme se to v poslední chvíli. Jedeme do Brna, kde musíme urvat jedno vítězství a uděláme maximum, abychom se vrátili Kladna s postupem do semifinále,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Nejlepší hráč utkání Ivan Ponomarev pak doplnil: „Byl to opět těžký zápas, soupeř dokazuje, že má kvalitu. Pro nás to byla dobrá zkouška připravenosti na konec sezony. Nečekáme nic lehkého v dalším zápase, připravíme se na sto procent. Musíme poděkovat fanouškům, kteří byli po oba dva fantastičtí a moc nám pomohli.“

Série pokračuje příští víkend v Brně.

Branky a asistence: 7. Bachmaier (Svačinka), 12. Tad. Chroust (Krbec) 58. Tomášek (Tad. Chroust), 59. Novák (Bachmaier), 60. Janda (Bachmaier) - 18. Kadlec (Boček). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Třetiny: 2:1, 0:0, 3:0. Střely: 25:21. Diváků: 333. Stav série: 2:0.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Krbec, Šefčík, Svačinka, Tomášek, Veselý, Stůj – Novák, Bachmaier, Tad. Chroust – Bohuslávek, Pfaur, Janda – Tom. Chroust, Papoušek, Fišer – Prudil, Hübner, Fojtík. Trenér: Přívara.