OtrokoviceKanonýři
2:5(0:3,0:1,2:1)
so 23. 3. 2024 18:00 @ SH Štěrkoviště Otrokovice, 1. liga mužů, 3. kolo

Máme MEČBOL. Kanonýři začali víkend v Otrokovicích důležitou výhrou

A-tým Kanonýrů je krok od postupu do finále 1. ligy. Víkendový výjezd do Otrokovic totiž začal důležitou výhrou 5:2, a tak se v semifinále ujal nad Panthers vedení 2:1. Čtvrtý duel se hraje v neděli od 17 hodin. Ve druhé sérii pak drží mečbol brněnští Buldoci, kteří po sobotní výhře 6:3 vedou nad Ústím 2:1 na zápasy.

Kouzlo otrokovického brankáře Kohúta, kterým zaklel kladenské plejery v druhém zápase, se v tom třetí podařilo odčarovat už v osmé minutě. V přesilovce Kanonýři zahrávali volný úder, Bachmaier v něm lehce zmátl soupeře a pak přímou střelou překvapil domácího gólmana. O minutu později stejný hráč nabil Fišerovi, jenž přesnou ranou pod břevno zvyšoval na 2:0. A téměř dokonalou první třetinu završil v 18. minutě Novák, který se rovněž prosadil z volného úderu ze střední vzdálenosti.

I do druhé třetiny lépe vstoupili hosté, když si skvěle v předbrankovém prostoru počínal Fojtík a po sérii několika dorážek zvyšoval už na 4:0. Kanonýři pak pokračovali v koncentrovaném výkonu, bránili v pevném bloku a nedovolovali domácím zavelet k nějakému zvratu.

Do závěrečného dějství však Otrokovice vstoupily velmi dobře a už po 12 vteřinách rychlou kombinací snížil Gál. O deset minut později a jen chvíli poté, co Bachmaier neproměnil velmi slibnou šanci, se prosadil Kopecký a rázem to bylo o dvě branky. Jenže hosté drama nepřipustili, neboť v 55. minutě se po sérii nahrávek dostal míček k Bachmaierovi, který okamžitě nabil Tomáškovi, a ten zase ostrou a přesnou trefou dal Kanonýrům tříbrankový polštář.

Otrokovice si vzaly oddechový čas a odhodlaly se k brzkému power play. Avšak Kladno je aktivní hrou i za podpory věrných fans, kteří vážili dlouhou cestu, ke snížení – navzdory oslabení – nepustilo.

„Klíčové byly první dvě třetiny, kdy jsme asi Otrokovice zaskočili. Přišlo mi, že domácí nebyli ve své kůži, což mohlo být způsobené nervozitou. Ale taky jsme měli štěstí na naší straně. Dál to ale bude boj, bude to o tom, kdo udělá víc chyb a kdo je potrestá. A taky o tom, jak se vyspí gólman. Dnes výborně zachytal ten náš, minule zase ten Otrokovic,“ hodnotil utkání kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

A útočník Jakub Bohuslávek přidal: „Věděli jsme, že vstup do utkání bude důležitý, protože ty dva předchozí zápasy nebyly z naší strany ideální, a tak jsem se úmyslně zaměřovali na lepší začátek. To se nám povedlo. Vybojovali jsme si brankový náskok, který jsme v průběhu utkání dokázali udržet pod kontrolou. Až tedy na výpadek na začátku třetí třetiny a naši pasivitu, což bylo zbytečné, jinak si myslím, že jsme zápas kontrolovali. Zítra to zase bude hodně o morálu, protože je to vyrovnaná série, neboť Otrokovice jsou kvalitní. Bude to bojovné. Musíme na hřišti nechat všechno.“

Branky a asistence: 41. Gál (Vykopal), 51. Kopecký (Štourač) - 8. Bachmaier, 9. Fišer (Bachmaier), 18. Novák (Svačinka), 23. Fojtík (Bohuslávek), 55. Tomášek (Bachmaier). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Třetiny: 0:3, 0:1, 1:2. Střely: 21:23. Diváků: 402. Stav série: 1:2.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Ponomarev) – Krbec, Frýba, Veselý, Tomášek, Svačinka, Stůj – Fišer, Bachmaier, Tad. Chroust – Novák, Pfaur, Janda – Tom. Chroust, Fojtík, Bohuslávek – Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.