KanonýřiGullivers
8:7 po prodl.(3:3,2:3,2:1)
so 2. 3. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 1. kolo

Máme PRVNÍ bod. Napínavou bitvu rozlousklo až prodloužení

Kanonýři vstupují do rozhodující fáze sezony vítězstvím. Ale byla to v úvodním čtvrtfinále proti Sokolu Brno Gullivers pořádná dřina, protože Kladno dlouho prohrávalo a o triumfu rozhodlo až v prodloužení, kdy se prosadil Bachmaier. Ten při výhře (8:7) zaznamenal hattrick. Zápas sledovaly čtyři stovky fantastických diváků, v neděli série v BIOSce od 18 hodin pokračuje.

Kanonýři vlétli do utkání výtečně a nic nenasvědčovalo, že by to s Gullivers měla být nějaká tradiční přetahovaná. Nejprve ve třetí minutě využil ze své obvyklé pozice Bachmaier přesilovku, o další tři minuty později se k odraženému míčku dostal Tomáš Chroust a svůj návrat na hřiště po více než pěti měsících ozdobil brankou. Vzápětí Kanonýři hráli čtyřminutovou přesilovku, jenže tentokrát z ní nevytěžili nic. A jakmile Gullivers byli v plném počtu, začali řádit. Třemi góly během pěti minut otočili skóre, avšak Bohuslávek drzým a odvážným průnikem naštěstí do konce první třetiny vyrovnal.

Jenže tenhle „gól do šatny“ hosty ani v nejmenším nezdeptal. Naopak díky dvěma gólům na začátku druhé části odskočili znovu do vedení, které domácí pracně doháněli. Nejprve snížil Tomášek, jemuž na střed hřiště skvěle nabil Bachmaier, pak vyrovnal Krbec, kterému pro změnu poslal milimetrovou nahrávku Tadeáš Chroust. Jenže „plichta“ nevydržela dlouho, protože po špatné kladenské rozehrávce se prosadil Matula, a tak po čtyřiceti minutách drželi hosté jednogólový náskok.

Kanonýři od počátku závěrečné části tlačili, hnali se za vyrovnáním a dočkali se ho ve 49. minutě, když Bachmaier doklepl vyraženou ránu Bohuslávka. O tři minuty později se Tomášek rozjel k rychlému sólu a ve chvíli, kdy na sebe natáhl dva hráče, předal míček volnému Bohuslávkovi, jenž se nemýlil! Kladno po dlouhé době opět vedlo, ovšem ne na dlouho. Po závaru za brankou a tradiční spolupráci Matula - Černoch hosté zase srovnali. Poslední dvě minuty základní části pak hráli domácí oslabení, paradoxně byl blízko rozhodujícího gólu Tomášek, ale neproměnil, a tak zápas zamířil do prodloužení.

V něm Gullivers dostali dvě minuty za špatné střílení a v přesilovce se trefil - kdo jiný - Bachmaier, jehož našel Tadeáš Chroust.

„Bylo to první utkání play off, což bylo určitě znát. Byl tam nervózní začátek, druhá třetina a i konec té třetí. Ale dotáhli jsme to do vítězného konce. Takový scénář jsem si i připouštěl, protože vím, jak dokáže být Brno houževnaté. Určitě to nebude v této sérii nic jednoduchého. Dneska Gullivers ukázali, proč jsou ve čtvrtfinále a že jsou silným soupeřem. Super jsme odehráli prodloužení, kde jsme konečně využili přesilovku. Těším se na zítřejší zápas a doufám, že zase dorazí hodně diváků jako dnes,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

A nejlepší hráč utkání Ferdinand Tomášek přidal: „I když zápas nebyl podle našich představ, tak máme za sebou povedený vstup do série. Nakonec jsme tvrdší hrou ubojovali výsledek aspoň v prodloužení.“

Branky a asistence: 3. Bachmaier (Svačinka), 6. Tom. Chroust, 20. Bohuslávek (Pfaur), 31. Tomášek (Bachmaier), 37. Krbec (Tad. Chroust), 49. Bachmaier (Bohuslávek), 52. Bohuslávek (Tomášek), 63. Bachmaier (Tad. Chroust) - 11. Matula (Černoch), 13. Černoch (Nechvátal), 16. Valeš (Synek), 21. Černoch (Matula), 23. Matula, 38. Matula (Černoch), 56. Matula (Černoch). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Třetiny: 3:3, 2:3, 2:1 - 1:0. Střely: 26:29. Diváků: 407.

Sestava Kanonýrů: Melega (41. Janoušek) – Krbec, Šefčík, Svačinka, Tomášek, Veselý, Stůj – Novák, Bachmaier, Tad. Chroust – Bohuslávek, Pfaur, Janda – Tom. Chroust, Papoušek, Fojtík – Prudil, Hübner, Spurný. Trenér: Přívara.