99_20240130_165647.png
2066_20240221_010930.jpg

Manažer Kanonýrů o unikátní akci: Povedlo se všechno od A do Z. Kolik vynese peněz na dobrou věc?

Je duchovním otcem akce, která vzbudila velký ohlas nejen ve florbalové komunitě. Generální manažer Kanonýrů David Burda po sobotním zápase proti brněnským Gullivers, který byl věnován současným a budoucím záchranářům, slyšel jen nadšené ohlasy a děkování. „Já jsem spokojený, zatímco ostatní nadšení,“ říká skromně. Nicméně i když ještě finišuje aukce speciálních dresů, ve kterých se hrálo, dá se odhadnout, že zápas vynese zhruba 100 tisíc korun na dobré účely. A za to všem KLOBOUK DOLŮ.

Davide, tak jaké je první hodnocení a ohlasy na akci?
Všichni byli nadšení a moc děkují za úžasný zápas i zážitek. Já se k tomu pořád vracím, rozebírám si detail po detailu, co bych případně vylepšil. Já jsem s akcí spokojený, je tam pár věcí, co bych udělal jinak, ale panuje spokojenost. Ostatní jsou ovšem vyloženě nadšení, což je samozřejmě to, o co šlo. Mohu říct, že se nám povedlo všechno, co jsme si naplánovali, od A do Z. Teď si spíš hraji s detaily, v jaké intenzitě se nám to povedlo. Potěšilo mě, co jsem si přečetl v Kladenském deníku, že 'tahle akce měla mít styl a příjezd houkající sanitky ho symbolizoval.' Ano, měl to být zápas, který bude oslavou vítězství v základní části, bude pro dobrou věc i poděkování lidem, kteří pomáhají. A skutečně se to všechno sešlo.

Můžeme být konkrétní, kdo duel nejvíce ocenil?
Samotní záchranáři, se kterými jsem přišel do kontaktu. Třeba paní Bohuslávková, maminka našeho Kuby a i další záchranáři, kteří se aktivně podíleli na programu, byli extrémně nadšení, extrémně vděční. Moc si vážili toho, že jim někdo takto veřejně děkoval, a duel si užili. Já bych moc rád chtěl poděkovat panu doktoru Pavlovi Böhmovi, jenž je zástupcem garanta studijního oboru Zdravotnické záchranářství na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT, a také slečně Monice Novákové, která je tiskovou mluvčí ZZS SK. Oba nám moc pomohli.

O zápase referoval i web Českého florbalu.
Ano, přímo na zápase byl Roman Urbář, což je jednak velký Kladeňák a jednak ředitel marketingu a komunikace Českého florbalu. Z jeho strany byly rovněž pouze pozitivní ohlasy. Říkal, že to byla akce s velkým přesahem, užil si ji a nenudil se ani na vteřinu. Dával mi i zpětnou vazbu k nějakým konkrétním bodům. Jsem moc rád, že nám to Český florbal promoval dál, protože díky dosahu, který má, tak to přineslo ve florbalové bublině vysoký zásah. Ohlasy jsou výborné a i já jsem zahlédl na akci pár známých tváří z jiných klubů.

Vše pak korunuje sportovní výsledek, protože po výhře Kanonýři ovládli základní část 1. ligy. To je třešnička na dortu, že?
Dokonale se to sešlo, že na výborné akci ještě hrajeme o unikátní výhru. Matyáš Bachmaier a Tadeáš Chroust ovládli individuální statistiky (nejproduktivnější hráč a nejlepší nahrávač). Tento ročník je ve spoustě jiný než předchozích 25 let klubu. Máme ohromnou marketingovou i sportovní sílu. Ten tým je zřejmě nejzdravější, který tady kdy byl, a je možná i nejsilnější, přitom ze dvou třetin kladenský. Je to odměna za to, co jsme tady tento rok dělali. Takový ročník ještě Kanonýři nezažili, byť to klíčové samozřejmě teprve přijde.

Nevím, kolik lidí to zaregistrovalo, ale v BIOSce byl položen i speciální florbalový povrch, což jen dodalo vážnost celému zápasu.
Ano, povrch udělal moc. My ho pokládali i s tím, abychom se ujistili, že se vejde do BIOSky. Vejde, což je dobrá zpráva, že by se případná superliga mohla hrát tam. Protože onen povrch je od Českého florbalu pro superligu povinný. Zápas měl rovněž spoustu speciálních prvků, které si chceme přenést do další sezony – efektový nástup, komerční pauzu. A taky byl pro diváky skvělou pozvánkou na play off, které pro nás startuje příští víkend.

Bývalý český prezident Klaus říkal, že o peníze jde až v první řadě, tak kolik akce pro charitu vynesla?
Do prodeje šlo 300 míčků po 50 korunách, což znamená 15 tisíc z míčků. Další zdroj je vstupné, připočítejme dar od samotných zástupců vedení ČVUT ve výši 10 tisíc korun a v aukci, která ještě finišuje, jsme už na skoro 60 tisících. Pomalu a jistě se blížíme ke sto tisícům a pokud to vyjde, tak to jen podtrhne slova o fantastické akci. Připomenu, že peníze půjdou na podporu studentů ČVUT na Kladně a na Dr. Klauna v kladenské nemocnici. Šeky bychom chtěli předávat na prvním čtvrtfinále 2. března v BIOSce a tam budeme poprvé vydávat i vydražené dresy.

Asi nepřekvapí, že nejvíce táhne ten podepsaný všemi hráči, Dominika Jandy, Matyáše Bachmaiera, Vojtěcha Nováka či Jakuba Bohuslávka, tedy ryzích Kladeňáků.
Mám radost, že je o dresy enormní zájem. Zároveň nehrané dresy, o které byla rovněž poptávka třeba rodičů malých Kanonýrů, se prodávají na e-shopu, a výtěžek z nich samozřejmě rovněž poputuje na zmíněné charitativní projekty.