KanonýřiHattrick
3:5(1:1,1:2,1:2)
ne 3. 12. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 17. kolo

Mikulášský zápas pro hosty z Brna

Kouč Přívara varoval před nebezpečnými brejky, jenže přesně díky nim si brněnský Hattrick veze z kladenské BIOSky mikulášskou nadílku v podobě výhry 5:3. Kanonýři tak z těžkého víkendu vytěžili jen bod, už příští sobotu hostí doma brněnské Buldoky.

Brno šlo do vedení 12. minutě, kdy po hraničním obraném zákroku Stůje nařídili zkušení sudí trestné střílení, které Adam Jiříček „zorro“ trikem proměnil. Vyrovnat se Kanonýrům podařilo v 15. minutě, kdy dostal Kuchynka prostor před brankou a z otočky nedal do té doby vynikajícímu Steigerovi šanci.

Do druhého dějství vstoupili Kanonýři s výhodou přesilovky, na jejím konci sice padl gól, avšak do kladenské branky, když Svačinkovu ztrátu rychlým brejkem potrestal Gryc. O sedm minut později bylo pro domácí ještě hůř, když na polovině u mantinelu uvolnil Vlach, naběhl si na střed hřiště a přesnou trefou zvyšoval na 3:1 pro Hattrick. Domácí dál tlačili, jenže naráželi na pevnou brněnskou defenzivu, která víc a víc spoléhala na brejku. Částečně prolomit se ji povedlo v 39. minutě, kdy výhoz hostujícího gólmana zachytil na polovině Bohuslávek, míček předal Tomáškovi, který rychlou přihrávkou našel úplně volného Svačinku.

Bohužel scénář ale zůstával stejný. Brněnští poctivě bránili, domácí se marně snažili o vyrovnání, aby ve 46. minutě po rychlém brejku zase hosté odskočili do dvougólového vedení. Od poloviny třetí třetiny se hrálo prakticky na jedné polovině, ale proděravět obranný val se povedl až v 56. minutě Bachmaierovi. Jenže přes pokračující power play se k další brance Kladno už nedostalo, naopak hosté v závěrečné minutě střelou do prázdné branky rozhodli o svém vítězství.

„Chtěli jsme navázat na výkon ve Znojmě, což se nám úplně nepodařilo a nebyl to náš den. Neproměňovali jsme, moc jsme nestříleli, nepomáhali jsme si v útoku, a proto soupeř vyhrál,“ uvedl obránce Adam Kuchynka.

A kouč Kanonýrů Dušan Přívara přidal: „Mentálně jsme odešli. Potřebujeme nějakou pauzu, restart. Základní věci, které nám fungovaly, nám odešly. Tak se na ně v týdnu zaměříme, zase zapneme a v sobotu s Buldoky určitě zahrajeme nadstandardní zápas.“

Branky a asistence: 15. Kuchynka (Čika), 39. Svačinka (Tomášek), 56. Bachmaier (Janda) - 12. Jiříček TS, 22. Gryc (Brom), 29. Vlach (Dvořák), 46. Procházka (Slezák), 60. Hronek (Fuchs). Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:2. Střely: 27:20. Diváků: 234.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Ponomarev) – Veselý, Krbec, Svačinka, Tomášek, Kuchynka, Pfaur – Novák, Bachmaier, Tad. Chroust – Fojtík, Stůj, Janda – Bohuslávek, Čika, Fišer – Prudil, Hübner, Blažej. Trenér: Přívara.