Mladí Kanonýři v akci. Přečtěte si, jak hráli a jak hodnotili jejich výkony trenéři

Florbalová sezona nabírá na obrátkách a další z kanonýrských mládežnických týmů mají za sebou premiérové turnaje a soutěžní zápasy. Někteří hráči a hráčky se jich dočkaly po více než roce a půl, a tak mnohem víc než výsledky byla radost ze samotné hry proti skutečným soupeřům.

Přinášíme vám tradiční pondělní souhrn výsledků mládežnických týmů Kanonýrů Kladno.

STARŠÍ ŽÁCI U15

Kanonýři modří – Sparta red 1:4
Kanonýři modří – Falcons 5:1
Kanonýři modří – Butchis 6:1

Miroslav Šnajdr: „V prvním utkání i přes poměrně vyrovnaný počet gólových šancích byla Sparta o chlup lepší v kontrole míčku a především ve využití šancí, proto zaslouženě vyhrála. Ve druhém utkání jsme měli jasný cíl zlepšit produktivitu a hru na balónu. Bohužel vstup do zápasu tomu neodpovídal a nekoncentrovanost znamenala tři vyloučení v řadě a soupeřovo vedení 1:0. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat a bylo jasné, že do druhé půle musíme vstoupit jinak. Tým se uklidnil, začal plnit stanovený herní plán a druhou část ovládl. V posledním utkání jsme po celou dobu kontrolovali průběh. Celkově jsem rád, že se výsledkově zadařilo a postupně se rozehrávalo více hráčů. Co ale bylo alarmující a nesmí se již opakovat, bylo velké množství dvou minutových trestů zejména za fauly holí. Dále jsem nebyl spokojen s připraveností a pohybem hráčů bez míčku. Co týmu ale nemohu vytknout, bylo nasazení a chuť vyhrát. V neposlední řadě musím pochválit naše gólmany, kteří přinášeli týmu jistotu a klid.“

Kanonýři bílí – SK Dvojka Praha 2:1
Kanonýři bílí – Florbal Mladá Boleslav 6:5
Kanonýři bílí – Beroun 5:3

Jan Novák: „Do prvního zápasu jsme vstoupili poměrně laxně se spoustou individuálních chyb. Přesto se nám podařilo v první polovině dvakrát skórovat. Ve druhé půli jsme zápas ubojovali také díky skvělému výkonu brankáře. Ve druhém zápase jsme měli za cíl zlepšit organizaci hry směrem do obrany, ve které se nám v prvním duelu příliš nedařilo. Za pomoci obrovské chuti po gólech se nám podařil v posledních devíti minutách obrat, kdy jsme dokázali ze stavu 2:4 dovést zápas do vítězného konce. Třetí duel o postup do vyššího koše jsme zvládli díky gólové první polovině. Ve druhé půli jsme se uspokojili průběžným výsledkem a jen výkon brankáře nám dopomohl zápas zvládnout.
 Výsledkově to byl povedený první turnaj sezony. Po herní stránce máme spoustu věcí, ve kterých je potřeba se zlepšovat – především směrem do obrany. Musím vyzdvihnout náladu a atmosféru na lavičce, výkony obou brankářů a velkou chuť dávat góly.“

Kanonýři černí – Olymp Apollon 0:2
Kanonýři černí – FBC Dragons Hořovice 1:1
Kanonýři černí – Tatran Střešovice 0:10
Kanonýři černí – Olymp Poseidon 1:12

František Novohradský: „První turnaj nehodnotíme výsledkově. Chtěli jsme zapojit co nejvíce nových hráčů a sledovali jsme jejich individuální přístup. Vzhledem k faktu, že pro spoustu hráčů to byl první turnaj vůbec, bereme ho spíše jako zpětnou vazbu a sbírání zkušenosti.“

Fotogalerii z turnaje "černých" najdete zde.

ELÉVOVÉ U11

Kanonýři šedí – Slavia 13:2
Kanonýři šedí – Sparta 6:3
Kanonýři šedí – Start98 9:2
Kanonýři šedí – Wizzards 4:7

Filip Kučera: "S kluky jsme do turnaje vlétli jako tygři. V prvním jsme ukázali skvělý výkon dopředu i do obrany. Proti Spartě jsme po první půlce prohrávali, kdy se nám nedařilo dobře bránit, ale rychlých gólech na začátku druhé půle jsme zápas otočili. Proti Startu tým poctivě bránil a soupeře prakticky k ničemu nepustil. V posledním zápase klukům došly síly, přestali běhat a celkově se našemu týmu v ničem nedařilo. I tak den hodnotím velice dobře, tři skvěle odehraná utkání. Kluci plnili, co jsme si před turnajem řekli, jen škoda posledního zápasu, který trochu kazí závěrečný pohled.“

Kanonýři modří – Bohemians 30:0
Kanonýři modří – Panthers 22:3
Kanonýři modří – Olymp 22:4
Kanonýři modří – Sparta 3:4

Lukáš Molhanec: "Na domácím turnaji jsme se chtěli zaměřit na hledání volného prostoru v útočných hráčských rolích a dobrou komunikaci směrem do obrany. První tři utkání proti Bohemians, Panthers a Olympu se nesla všechna v podobném duchu, kdy – i když jsme po celou dobu nedokázali úplně plnit zadané cíle – jsme soupeře jasně přehrávali. V posledním zápase jsme se utkali v přímém souboji o 1. místo se Spartou. Toto utkání nás prověřilo ze všech nejvíce a dlouho jsme hledali recept na dobře připravenou obranu soupeře, který nás trestal z protiútoků. Zejména ve druhé polovině jsme Spartu téměř k ničemu nepustili, sami jsme ale neproměňovali některé vyložené šance, soupeři navíc pomohl skvěle chytající brankář a dobře postavená branková konstrukce. Hráče ale i tak chci pochválit za velmi dobrý přístup během celého turnaje a zejména v posledním zápase, kdy jsme se dokázali přiblížit našemu hernímu maximu a zápas jsme nezabalili ani přes jeho nepříznivý vývoj po první polovině. Děkujeme také rodičům za pomoc s pořádáním.“

Fotogalerii z turnaje "modrých" najdete zde.

Kanonýři černí – Olymp 11:5
Kanonýři červení – Olymp 8:7
Kanonýři černí – Kanonýři červení 6:17

Kateřina Radostová a Daniela Semencová: „První turnaj elévů jsme odehráli v příjemné atmosféře v domácím prostředí. Jelikož se z turnaje odhlásila dvě družstva, čekala nás pouze polovina možných utkání. O to víc jsem si šli zápasy užít. Do hry jsme se snažili přenést dovednosti, na kterých jsme celé září pracovali - přechod hráče 1na1 a zrychlení po kličce.  V prvním zápase, kde se setkala obě naše družstva, se nám to úplně nepodařilo. Avšak do druhého zápasu jsme vkročili s větším elánem a chutí do hry. S postupně přicházející jistotou na míčku se nám dařilo plnit stanovené cíle. Na závěr bychom chtěli pochválit hráče za dobré výkony a poděkovat rodičům za pomoc s pořádáním.“

Fotogalerii z turnaje černých a červených najdete zde.