ButchisKanonýři
7:4(2:0,3:3,2:1)
so 1. 4. 2023 17:00 @ Jedenáctka VS, 1. liga mužů, 1. kolo

Na úvod finále prohra. V neděli přijde pokus o srovnání

A-tým Kanonýrů vstoupil do finálové série 1. ligy porážkou 4:7, když si domácí Butchis udržovali dostatečný náskok téměř po celé utkání. Už v neděli je na programu druhý zápas, tentokrát se v pražské hale Jedenáctka začíná v 16 hodin.

Pro první třetinu poněkud zkráceným pohledem platilo, že Kanonýři hráli na míčku a domácí dávali góly. Nejprve se ve 4. minutě prosadil Čejka, který vytěžil ze zmatku před Ponomarevem. Pak se hosté hnali za vyrovnáním, jenže místo něj přišlo při oslabení za zbytečný faul Stůje navýšení náskoku na 2:0, když se v přesilovce prosadil Pecha. I tak se Kanonýři prezentovali odvážným projevem, rozhodně nebyli zalezlí a jen čekající, co předvede favorit.

Druhá třetina přinesla přestřelku. Ve 24. minutě snížil Ullmann, jenž natáhl na půlce ke střele, která svou rázností proletěla až do branky. Pak ale Pecha vystihl nahrávku a zvyšoval na 3:1, následně přidali domácí další dva zásahy a vedli už 5:1. Kladno, jak mu v letošním play off vlastní, se samozřejmě nevzdalo. V 34. dostal Pfaur prostor, rozběhl se od mantinelu ke středu a snížil. O chvíli později pak po rychlé kombinaci, kdy Louvar přenesl hru od levého mantinelu k pravému, kde Fišer přiťukl Ullmannovi, přišel další kladenský gól. A hosté měli ještě několik příležitostí k dalším.

Nicméně zkraje třetí části dával Papež na 6:3 pro domácí, což byl už dostatečný náskok, který si pražský celek ve zbytku zápasu pohlídal. Navíc stejný hráč přidal těsně před koncem střelou do prázdné i sedmý gól.

„Jako bychom nezačali hrát finále a nenaskočili jsme do toho za celých 60 minut. Rozhodovat bude, jak k tomu přistoupíme a jestli předvedeme příště výkon hodný finále,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara. A obránce Filip Ullmann přidal: „Dnes nás srážely individuální chyby, které nás dnes stály zápas.“

Branky a asistence: 4. Čejka (Černý), 14. Pecha (Kalina), 29. Pecha, 30. Černý (Kalina), 33. Černý (Čejka), 46. Papež (Šubrt), 58. Papež (Hlinák) - 24. Ullmann (Fišer), 34. Pfaur (Ullmann), 37. Ullmann (Fišer), 60. Stůj (Fišer). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Třetiny: 2:0, 3:3, 2:1. Střely: 29:22. Diváků: 351. Stav série: 1:0.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Šefčík, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian, Höffer – Novák, Chroust, Fišer – Janda, Spurný, Bohuslávek – Louvar, Pfaur, Hübner. Trenér: Přívara.