Související zápasy

99_20240130_165647.png
1905_20230317_140425.jpg

Nelétáme v oblacích, říká Přívara. Z Ústí zní: Kladno je černý kůň play off

Ústí není Brno! Parafráze jedné slavné filmové hlášky se nabízí před startem semifinále 1. ligy, protože necelých 70 hodin po dokonání postupu v Brně se už A-tým Kanonýrů představí v Ústí, kde ho o víkendu čeká další série play off. Oba zápasy začínají v 18.00 a ve zdejší hale se očekává bouřlivá atmosféra. „Věříme, že tam alespoň jednou uspějeme. Jedna výhra je pro nás základní cíl na tento víkend,“ říká kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Je to tak trochu návrat na místo činu. Koncem ledna Kanonýři vyhráli v Ústí nad Labem 5:4, připsali si možná klíčové tři body, které jim o pár týdnů později zajistily alespoň předkolo play off, a především jejich mysl se tehdy napumpovala vírou, že novoroční vzestup není nahodilou záležitostí. „Ta vzpomínka je pozitivní, ale je play off a týmy budou hrát úplně jinak než v základní části. Nějaké prvky se objeví, ale myslím si, že to bude mít větší náboj než v lednu. Moc se na zápasy těšíme. V Ústí bude dobrá atmosféra a věříme, že tam alespoň jednou uspějeme,“ míní trenér Přívara.

Foto: Flickr Florbal Ústí

Ten po středeční výhře v Brně hned ve čtvrtek naordinoval týmu trénink. „Ve středu byla euforie, ve čtvrtek už to z nás lehce spadlo. Jedeme dál, nejsme hlavou v oblacích, protože je Ústí kvalitní,“ říká Přívara a připomíná, že by Ústí mohlo využít některých hráčů, kteří působí v superligové České Lípě. Ta hraje s Karlovými Vary sérii play down a stav je 3:3 na zápasy. Pokud Lípa v sobotu vyhraje, zachrání se. „Jsme na to připraveni. Bude to zase čistě o nás, jak se zkoncentrujeme v hlavách.“

Ústí oproti Kladnu prošlo do semifinále tou nejrychlejší třízápasovou cestou, avšak proti Českým Budějovicím to rozhodně nebyla snadná procházka. Dva ze tří duelů rozhodlo Ústí až v penaltovém rozstřelu a i druhý zápas vyhrálo jen rozdílem dvou gólů. „Padlo málo branek a bylo poznat, že se oba týmy soustředily na obranu a těžily z brejkových věcí. Nyní bude záležet, kdo udělá víc chyb a kdo ty chyby potrestá,“ myslí si Přívara.

Jeho ústecký protějšek pak pro klubový web Florbal Ústí před sérií uvedl: „Potvrdila se má slova, že Kladno je černým koněm play off. Budeme muset podat rozhodně kvalitnější výkon než ve čtvrtfinálové sérii.“


Poslední ligové zápasy proti Ústí:

28. ledna 2023: Florbal Ústí –Kanonýři Kladno 4:5
30. října 2022: Kanonýři Kladno – Florbal Ústí 1:4
6. ledna 2022: Kanonýři Kladno – Florbal Ústí 1:2
16. října 2021: Florbal Ústí – Kanonýři Kladno 5:3
11. února 2020: Kanonýři Kladno – Florbal Ústí 6:7