A-tým Kanonýrů zná svůj jízdní řád na nadcházející ročník Livesport Superligy. Sezona nejvyšší florbalové soutěže začne v sobotu 13. září, kdy do kladenské haly BIOS přijede Česká Lípa. Základní část vyvrcholí 14. března, kdy se Kladenští představí na půdě úřadujících šampionů z Mladé Boleslavi. Superliga má i dva nové týmy - Ústí a Hattrick Brno.
Jsou to dresy, ve kterých se Kanonýři dočkali historického úspěchu, tedy postupu do play off Livesport Superligy. A právě dresy věnované 30letému výročí vzniku klubu, s nimiž Kladenští nastoupili v polovině března do duelu proti Pardubicím, teď mohou příznivci získat v dražbě a třeba si i nechat osobně předat na blížícím se Dni Kanonýrů (21. června). Aukce začíná v pondělí 9. června v 18:00.
Mládežnické týmy Kanonýrů se v rámci přípravy na novou sezonu vydaly na zkušenou do švédského Kalmaru, aby se tu zúčastnily prestižního turnaje Kalmarsund Floorball Cup. Jak se jim vedlo, se můžete dočíst v souhrnu.
Ostrý start do nového roku. Kanonýři hostí mistrovský Tatran, pak přivítají Bohemians
Bude to pro A-tým Kanonýrů pěkně ostrý start do nového roku. V sobotu 4. ledna totiž doma v rámci v 15. kola Livesport Superligy přivítají od 18 hodin úřadujícího mistra, tedy střešovický Tatran. A o pět dní později v hale BIOS před televizními obrazovkami SportyTV pro změnu hostí pražské Bohemians (čtvrtek, 18:00), druhý celek aktuální tabulky.
S Tatranem se Kanonýři utkali už před měsícem a půl, tehdy z toho byla porážka 3:7, byť průběh byl mnohem vyrovnanější. Teď se ale oba celky potkají za lehce odlišné konstelace, protože Kanonýři v posledních třech duelech bodovali. Tatran těsně před Vánoci porazil ve šlágru Bohemku, ale v předsilvestrovském mači proti Liberci prožil neskutečný a podivný závěr. Vteřinu před koncem totiž dal vítězný gól Marek Beneš, jenže Liberec následně uspěl s trenérskou výzvou, že brance předcházel faul, a tak sudí gól odvolali a navíc nařídili trestné střílení proti Střešovicím. To domácí celek proměnil, a tak nakonec výhru bral Liberec.
„Tatran teď bude chtít vyhrát a napravit křivdu z Liberce. Nakopne je to, budou chtít ukázat, že jsou suverénním týmem a budou nás chtít porazit rozdílem třídy. Zároveň ale Liberec předvedl, že se s nimi dá hrát. Bude to velký boj,“ míní kouč Kanonýrů Dušan Přívara, který právě v Tatranu získal jako hráč své čtyři mistrovské tituly.
Střešovice mají ve svém kádru pět bronzových medailistů z prosincového mistrovství světa - brankáře Jurca, obránce Meliše a útočníky Kreysu, Beneše a Havlase. Posledně jmenovaný byl navíc před pár dny vyhlášen magazínem Innebandymagazinet sedmým nejlepším hráčem světa!
„Medailisté naskočili už v Liberci, takže ani k nám Tatran nepřijede v nějaké okleštěné sestavě. Pokud se nám sejdou všechny věci, které chceme, pak můžeme přemýšlet o bodech. Věřím, že poslední dvě výhry nám pomohou se sebevědomím. Je to trošku podobný průběh jako loni, kdy jsme se zvedli ve druhé půlce sezony. Možná to někomu utkví v hlavě, že to může být zase úspěšná polovina,“ říká Přívara.
Ten také už příliš nemění sestavu a zdá se, že našel optimální složení formací. „Kostra byla už před sezonou, sázeli jsme na vazby. Víme, co funguje, ale hledali jsme oživení, aby to po porážkách nespadlo do nějaké deprese. Teď se nám to ustálilo, sebrali jsme body. Ale taky se nám krystalizují další hráči, nicméně vítězná sestava se nemění.“
Jeho gól vystřelil v sobotu Kanonýrům proti Karlovým Varům důležité tři body, po kterých Kladno poskočilo na 11. místo Livesport Superligy. Dominik Janda ho na place nadšeně slavil, po utkání pak pro web Kanonýrů popisoval: „Poslední dvě vítězství nám zvýšila sebedůvěru a ukázala, že umíme zvládnout důležité zápasy.“