Kanonýři chtějí dál úspěšně zabudovávat své odchovance do A-týmu. Svědčí o tom i nově uzavřené dlouhodobé smlouvy s kvartetem Jan Blažek, Vojtěch Šmatlák, Josef Džula a Jan Karafiát (na úvodní fotografii), přičemž tři prvně jmenovaní budou i v příštím ročníku spadat do kategorie juniorů. „Jsem rád, že se rozhodli pro kladenskou cestu a věřím, že budou i dobrým příkladem pro další mladé hráče,“ uvedl sportovní ředitel mládeže Kanonýrů Tadeáš Chroust a také možný spoluhráč čtveřice z A-týmu.
Ač je po ligové sezoně, tak kanonýrské mládežnické týmy jsou v plném zápřahu a účastní se řady turnajů. Předminulý týden se družstva elévů a přípravky představily na Tatran Cupu, kde získala zlato a stříbro, o uplynulém víkendu byly zase v akci dorostenci a tradičně úspěšní mladší žáci. Přinášíme vám tradiční souhrn dění.
Kanonýrské mládežnické týmy se vydaly na dalekou cestu do Švédska, aby se tu zúčastnily prestižního mezinárodního turnaje Kalmarsund Floorball Cup. Komentáře a hodnocení trenérů najdete v textu.
Minulý čtvrtek vyrazil do Městského divadla, aby tu „mlčky“ coby host z publika přihlížel dekorování nejlepších sportovců Kladna. Jenže nakonec se i on bez předchozího avíza stal jedním z důležitých protagonistů, který se ocitl na pódiu. Primátor Kladna Milan Volf si totiž na slavnostním galavečeru přichystal jedno překvapení a tou bylo udělení ceny za mimořádný přínos pro kladenský sport, kterou společně se šéfem fotbalistů Martinem Šmejkalem získal Ondřej Fuchs, jeden z otců kladenského florbalu a místopředseda Kanonýrů. „Bylo to pro mě překvapení i šok. Nesmírně si té ceny vážím,“ říká v rozhovoru pro klubový web.
Po výhře v Brně se Kanonýři bodově dotáhli na páté Vítkovice
Vyhráli, posunuli se v tabulce a zase jsou o kousek blíž finální šesté příčce, která znamená přímý postup do čtvrtfinále. Kanonýři s přehledem zvládli nedělní zápas 23. kola na půdě brněnského Hattricku, zvítězili 9:3 a aktuálně jsou šestí, mají však 39 bodů stejně jako páté Vítkovice. Matěj Čermák si připsal pět bodů a posunul se do elitní desítky produktivity Livesport Superligy, hattrick dal Dufek. Příští sobotu doma Kladno hostí Bohemians.
„Přijeli jsme si pro tři body, tři body odvážíme, takže spokojenost. Do obrany to bylo trochu horší, ale soupeř nás trestal. Nicméně musíme na tom zapracovat, protože teď nás čekají tři těžké zápasy, kde by od protivníků přišla stopka,“ řekl trenér Kanonýrů Dušan Přívara.
Kladno totiž v Brně nezačalo vůbec dobře, inkasovalo už po 16 vteřinách, když nevyšel presink. „První gól jsme si ukázali na videu, bohužel jsme tam zaspali, Brno to zaslouženě potrestalo. Možná to nám dalo uvědomění, že musíme hrát a samo to nepůjde,“ věděl Přívara. A brankář Martin Haleš přidával: „Byl to těžký zápas, ale udělali jsme si to sami. Nepřistoupili jsme k tomu úplně ideálně, ale jsme rádi za tři body.“
Už za minutu a půl totiž dokázal z otočky odpovědět Dufek, v šesté minutě využil přesilovku Matěj Čermák, za další dvě minuty se znovu prosadil Dufek a dvě vteřiny před koncem první třetiny zvyšoval na 4:1 trefou do růžku Eliáš. Pak už Kladno víceméně kontrolovalo zápas a dokráčelo za tříbodovým vítězstvím 9:3. „Tři inkasované góly jsou dobré, ale mohlo to být ještě lepší. Jdeme si za našim cílem, chceme být do šestého místa a uděláme maximum, aby nám to vyšlo a my postoupili rovnou do čtvrtfinále,“ říkal po zápase Martin Haleš.
Tabulka je právě na hraně šesté a sedmé pozice vyrovnaná.
Páté Vítkovice mají 39 bodů.
Šesté Kladno rovněž.
Sedmý Chodov je o dva body zpět, má však zápas k dobru.
Už příští kolo hodně napoví. Kladno doma hostí druhou Bohemku, Chodov a Vítkovice čeká vzájemný střet.