Související zápasy

Pohárová prohra s Lípou, Kanonýry srazil Štěrba. Junioři nestačili na Spartu

Kanonýři podlehli v Poháru Českého florbalu superligové České Lípě 2:8. O vítězství hostů rozhodl především produktivní obránce Štěrba (3+3). Souběžně s pohárovým zápasem A-týmu hráli v pražské UNYP Aréně junioři ligový duel proti Spartě, které podlehli 2:5.

Proti favorizovanému soupeři z Lípy začali Kanonýři odvážně a už v 6. minutě se po souhře Jandy s Chroustem ujali vedení. A i díky výtečnému výkonu brankáře Janouška drželi těsný náskok až do přestávky. Krátce po ní však byl vyloučen Janda za sekání, přesilovku dokázala Lípa velmi záhy využít a ve 24. minutě tak srovnat. A co hůř – o 42 vteřin později přidala zásluhou obávaného snajpra Pešky druhý gól. To byla pro bojující Kanonýry zlomová rána, protože po dalších dvou minutách se prosadil českolipský Štěrba, který u předchozích dvou tref asistoval.

Ten stejný hráč pokračoval ve svém báječném večer ve 30. minutě, kdy přidal čtvrtý gól hostů.

Kladno následně i před zraky Matyáše Bachamiera (na snímku) vyrovnalo hru a do třetího dějství nasadilo do branky Milana Horáčka, jinak gólmana B-týmu. Avšak inkasoval už po necelých dvou minutách, kdy pátou branku Lípy vstřelil hostující hráč s č. 5 (Pekárek) a asistoval mu hráč č. 55 (Jirsa).

Janoušek se do branky vrátil na moment v 45. minutě, aby – a to úspěšně – čelil trestnému střílení, následně snížil Spurný na 2:5. V 50. minutě však Štěrba dokonal hattrick a Lípa vedla 6:2 a v přesilovce přidala i sedmý gól. Na konečných 2:8 dával v 59. minutě Dzierža.

"Gratulace soupeři. Dnes rozhodla druhá třetina, kdy soupeř zařadil vyšší stupeň. Mohli jsme dát více branek, ale vychytal nás gólman. Děkuji všem, co dorazili na zápas," řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Nabitý program A-týmu pokračuje už v pátek, kdy je v jihomoravských Křenovicích čeká sváteční duel proti nováčkovi 1. ligy, celku Aligators Klobouky. V neděli pak doma (18.00) přivítají silné Ústí.

Branky a asistence: 6. Janda (Chroust), 46. Spurný (Chroust) - 24. Kopič (Štěrba), 25. Peška (Štěrba), 27. Štěrba (Drahoš), 30. Štěrba (Jirsa), 42. Pekárek (Kopič), 50. Štěrba (Jirsa), 54. Tichý (Štěrba), 59. Dzierža (Pokorný). Rozhodčí: Cimrman, Gross. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. Třetiny: 1:0, 0:4, 1:4. Střely: 27:34.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (41. Horáček) – Veselý, Bohuslávek, Stůj, Nový – Chroust, Prudil, Janda – Novák, Pfaur, Čika – Mareš, Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.

Sparta Praha – Kanonýři 5:2

Branky a asistence: 6. Novák (Wertheim), 10. Bláha (Cígler), 17. Drba (Havlina), 32. Drba (Havlina), 55. Cígler (Fator) - 17. Matějka (Procházka), 19. Horák (Čermák). Rozhodčí: Cigl, Leibl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Třetiny: 3:2, 1:0, 1:0. Střely: 45:13. Diváků: 60.

Stanislav Minář: „O zápasu rozhodla první třetina, kdy Sparta získala náskok 3:0. To pro nás bylo hrozně těžké obracet. Velká škoda, že jsme dneska opět nezrychlovali hru a často se s míčkem vraceli. Navíc jsme dneska měli sebevědoměji řešit situace 1:1, tam jsme neměli scaning a touhu se prosadit. Pozitivni určitě je, že jsme drželi přijatelný počet obdržených branek, což potřebujeme i o víkendu. Ale potřebujeme zrychlit hru.“

O víkendu junioři Kanonýrů v domácím prostředí hostí Black Angels a Mladou Boleslav.