Od pondělí 27. července startuje prodej permanentních vstupenek na novou sezonu Kanonýrů. Nejprve si ji budou moct pořídit stávající permanentkáři a příznivci, kteří se aktivně zapojili do nedávného klubového dotazníku, o týden později si celosezonní vstup mohou zajistit i všichni ostatní. Kanonýři se tradičně v domácích zápasech opírají o silné a věrné fanouškovské jádro, a tak s nákupem neváhejte, ať si zajistíte svá oblíbená místa.
Dřeli, později si užili dovolené a teď už se A-tým Kanonýrů vrátil i do haly BIOS, aby tu rozjel další fázi přípravy na blížící se superligový ročník. V neděli si pak kladenští borci zahrají zápas proti střešovickému Tatranu, domácímu publiku se představí v úterý 28. července, kdy budou v dalším „přáteláku“ hostit Butchis. V polovině srpna pak vstoupí do Poháru Českého florbalu.
Kouč A-týmu Dušan Přívara a úspěšný mládežnický trenér Kanonýrů Tadeáš Chroust se dočkali velké pocty. Stali se novými trenéry české reprezentace v paraflorbalu, přičemž klubové funkce jim zůstávají. „Reprezentace se neodmítá a trénování paraflorbalu je pro nás s Dušanem velká výzva. Přijímám ji s respektem a pokorou,“ říká Chroust. „Vize Českého paraflorbalu se nám líbila, bude to zase jiná práce a něco nového,“ přidává Přívara.
K začátku prázdnin už tradičně patří mezinárodní florbalový turnaj Prague Games, na němž měli své zastoupení také Kanonýři. Nejlépe se vedlo mladším žákům, kteří získali bronzové medaile.
Porážka v Boleslavi poslala Kanonýry do předkola. Začíná se v úterý na Kladně
Před rokem cítili velkou radost, že poskočili do předkola, letos je tu zklamání, že do něj ve finále „spadli“. Po porážce 6:19 v Mladé Boleslavi a současně výhře Chodova v České Lípě končí Kanonýři v základní části na sedmém místě, což je jejich nejlepší umístění v superlize -, nicméně o postup do čtvrtfinále se musí utkat v předkole právě s Českou Lípou. Série startuje už v úterý na Kladně, ovšem kvůli potřebám České televize se bude netradičně hrát v Kladenské sportovní hale od 17 hodin.
Aby se Kanonýři nemuseli ohlížet na výsledek Chodova v Lípě, potřebovali v Mladé Boleslavi šokovat a úřadujícího šampiona porazit. Nicméně domácí rázně kráčeli za svou 56. superligovou výhrou v řadě, když v páté minutě během 48 vteřin dali dva góly. Vzápětí sice snížil Novák, který po nahrávce Tadeáše Chrousta trefil z těžké pozice, i tak šla Boleslav do kabin s vedením 3:1.
Rozhodla druhá část. Hned zkraje Boleslav během čtyř minut pětkrát skórovala a držela pohodlný náskok. Chodov sice v té době v Lípě vedl jen o gól, ovšem ve třetí třetině odskočil, a byť se Lípa znovu dostala na dostřel, tak výhru, která mu přinesla postup do čtvrtfinále, si pohlídal. To v Boleslavi se sice v závěrečném dějství Kladno pětkrát prosadilo, ale domácí pokračovali v suverénní jízdě.
„Přijeli jsme sem, abychom si vylepšili naší obrannou hru, jenže jsme nesplnili nic z toho, co jsme si řekli, a dostali világoš,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara. „Proti Lípě to bude těžká série, protože má s předkolem zkušenosti a my se na to musíme dobře připravit. Musíme dnešní zápas hodit rychle za hlavu, v úterý totiž startuje nová sezona.“
A nejlepší kladenský hráč zápasu Vojtěch Novák přidal: „Bylo to strašně špatné. Chtěli jsme vyhrát, ale na hřišti to vůbec nevypadalo. Obrana nebyla dobrá a postupně se to horšila. Bolka byla jinde než my. Důležité bude to, co přijde teď.“
Další zápas tak Kanonýry čeká v úterý od 17 hodin v Kladenské sportovní hale proti České Lípě, která skončila desátá.