99_20240130_165647.png
2118_20240605_164153.jpg

Posily pro Kanonýry. Ze Sparty přicházejí prověřený útočník a účastník florbalového MS

Superligoví Kanonýři získali na začátku přípravy dvě důležité posily. Z pražské Sparty přestupují útočník Daniel Fišer, který za Kladno v minulých dvou sezonách nastupoval na střídavé starty a prožil tu třeba i letošní finále proti Bulldogs, a také slovenský obránce Kristián Kozák. Ten uplynulé dvě sezony strávil na hostování v superligových Black Angels. „Získat tyto dva hráče pro nás bylo jednou z priorit,“ říká generální manažer Kanonýrů David Burda.

20letý Fišer je prověřenou akvizicí, vždyť za poslední dvě sezony odehrál za Kanonýry 41 utkání, v nichž dal 16 branek a na 17 přihrál. I letos se výrazně zapojil do play off, kdy odehrál semifinálovou sérii proti Otrokovicím i tu finálovou proti brněnským Bulldogs. A bylo zcela logické, že ho Kanonýři chtěli získat ze Sparty natrvalo, což potvrzuje i generální manažer David Burda. „Dan je hráč, který kladenské prostředí moc dobře zná díky střídavým startům. Je to mladý dravý hráč, lehce provokatér, udržet ho po našem postupu pro nás byla jedna z hlavních priorit.“

I sám Fišer chtěl kladenský dres v superlize oblékat. „Za tu dobu, co jsem za Kladno nastupoval, jsem si vytvořil velmi pozitivní vztah ke klubu i lidem v něm. Oslovilo mě klubové smýšlení a důvěra, kterou jsem dostal. Cítil jsem, že bych toho byl rád součástí. Když teda přišla otázka přestupu, věděl jsem kam jít,“ přiznává Fišer.

A co od trvalého angažmá na Kladně očekává? „Z osobního hlediska určitě větší zápasové vytížení, které vnímám jako klíčové pro můj hráčský rozvoj. Zároveň se těším, že poznám trochu jiné florbalové prostředí, než jaké jsem dosud znal, a že začnu, jak se říká, novou kapitolu. Z týmového hlediska očekávám minimálně stejně cílevědomou atmosféru, jakou jsem zažil minulou sezonu, kdy jsem z týmu cítil obrovskou soudružnost a chuť se společně zlepšovat. Samozřejmě cíle nebudou tak vysoké jako minulý ročník, ale věřím, že tým má na to hrát play off.“

Jestli Fišer známou tváří, pak slovenský bek Kristián Kozák je pro kladenské příznivce naopak zcela novou. I on formálně přichází ze Sparty, byť poslední sezonu odehrál za Black Angels. Celkem má za sebou v 26 letech pět superligových sezon a taky účast na předloňském mistrovství světa(!). Tam by se ve slovenském dresu letos znovu rád dostal a věří, že i působení u Kanonýrů mu k tomu může pomoct.

„Byl to jeden z důvodů, proč jsem si vybral tento klub. Věřím, že se bude dále herně posouvat a ukážu, že do repre patřím. Kladno jsem už delší dobu sledoval a jsem rád, že se mu podařilo postoupit do superligy. Je to klub se skvělým zázemím a velkými ambicemi, což byl další z důvodů, eproč jsem si ho vybral. Čekám, že ukážeme, že do superligy patříme. Osobně tomu chci určitě pomoct a užít si sezonu naplno,“ říká Kozák.

A jelikož florbalový svět je malý, tak Kozákovým někdejším trenérem z dorosteneckého týmu Košic je Ĺuboš Šefčík, rovněž pozdější spoluhráč, a tak na Kladno slyšel skvěle reference. „Známe se už dlouho, vždy prezentoval Kladno velmi pozitivně, co mi výběr klubu ulehčilo,“ uvedl Kozák.

Foto: 2x Flickr Black Angels

A manažer Burda přidává: „Kristián je poctivý obránce, pravák, se zkušenostmi s mezinárodním florbalem. Takových na trhu moc není a přivést hráče tohoto typu pro nás bylo hodně podstatné. Jsem rád, že Kristián naši nabídku přijal a bude Kanonýrem.“

Tak vítejte na Kladně!