old_266.jpg

Přerušujeme sérii výher nad Paskovem

Kapitán Tomáš Leipner dal v sobotu dva góly. Po jednom přidali Linhart a Šikola. Slušně hraný zápas bez jediného vyloučení byl dramatický, jak se říká "divácky vděčný". Archivní snímek je ovšem ze druhého semifinále 1. ligy 2010. Stejně jako tehdy jsme i v sobotu prohrávali 1:3, opět jsme zápas otočili, ale přesto tentokrát prohráli.

Zatímco v předminulé sezóně jsme v pěti zápasech nechali Paskovu jediný bod, teď jsme odevzdali hned všechny. Pravda, sešly se nás z různých důvodů jen dvě lajny, které toho měly v některých fázích utkání proti třem formacím běhavých Ještěrů plné zuby, ale to nebyl důvod prohry - rozhodly hrubé individuální chyby zejména v závěru zápasu - poté, co už se podařilo otočit jeho vývoj.

První třetinu oba týmy odpracovaly, ovšem bez gólového efektu. Nejblíže ke změně skóre měla tyčka z hole Linhartovy, pak zase Hněvka odpálil míček z brankové čáry Bobíkovy klece.

V deváté minutě druhé části vyslal Lipi po nahrávce Próši dalekonosnou střelu, kterou zastavila až síť Mikeskovy branky. Jenže radost trvala pouhých 83 vteřin, pak Řezák dvěma slepenými góly v rozmezí dvou a půl minut otočil skóre. Do konce třetiny ještě zvýšil Rebroš.

Odhodlání Kladýnka změnit nepříznivý vývoj utkání naznačila už Vlčkova tyč na konci druhé minuty třetího dějství. Vzápětí už Linhart snížil, když se mu vyplatila důslednost po Zapletalově střele. Na další změnu skóre se čekalo 10 minut a přinesla opět radost do našich řad - Šiky vyrovnal po chytré nahrávce Dejva Ryneše. No a po dalších 79 vteřinách dosáhla euforie vrcholu - to když za Linhartovy asistence Lipi svou druhou trefou podruhé poslal Kladýnko do vedení. Trvalo jen 33 vteřin - nedůslednosti při bránění umožnily nejprve vyrovnat Karolovi a po další minutě Kohútovi otočit skóre. Nic už nezměnila ani naše power play.