99_20240130_165647.png
2067_20240222_130742.jpg

Probudil se ve mně střelec a moc se mi to líbí, říká Bachmaier, jehož dres se vydražil za 7777 korun

Ovládl kanadské bodování 1. ligy (38+28), byl i jejím nejlepším střelcem a dal také nejvíce gólů v přesilovkách (13). „Z osobního hlediska je to samozřejmě povedená část sezony,“ říká Matyáš Bachmaier pro web Kanonýrů. Nicméně moc dobře ví, že tohle všechno se teď maže, protože se startujícím play off přichází ta nejdůležitější část ročníku.

Matyáši, vyhráli jste základní část, máte šňůru devíti výher v řadě. Jak bys zhodnotil dosavadní průběh sezony?
V průběhu základní části jsme si prošli dobrým i špatným obdobím. Dokonce došlo i na období zranění a okleštěné sestavy například proti Bulldogs doma. Je dobré, že jsme vše zažili a jsme připravení na play off, což dosvědčuje gradující forma teď na konci základní části.

Ty jsi navíc ovládl produktivitu i střelce!
Z osobního hlediska je to samozřejmě povedená část sezony. Velké díky patří klukům v lajně a zároveň našim přesilovkám. Tyto faktory tomu dost pomohly. Na druhou stranu u mě panuje malá nespokojenost, protože byly momenty, kdy jsem spálil nějaké šance, a to musím do play off vylepšit.

Ani v jednom zápase sezony včetně poháru jsi neměl nulu v bodech a jen v jednom - ve Znojmě - jsi nedal gól, ovšem zase sis tu připsal čtyři asistence. Co na tu statistiku říkáš?
Popravdě je to hodně zajímavá statistika, kterou jsem vůbec nečekal. Asi to vysvětluje moji roli v týmu, která mi připadla. Nikdy jsem nebyl až takový střelec, ale spíš tvůrce. Teď ale s příchodem Tendyho (Tadeáše Chrousta) se ve mně ten střelec trošku probudil a musím říct, že se mi to moc líbí.

Teď přichází to nejdůležitější play off. Jak cítíš, že je tým připraven? A jak strávíte volný víkend?
Tým je připravený dobře. Máme zdravé sebevědomí a důvěru v naši hru. Vše budeme ladit na soustředění o víkendu na Stochově. Myslím si, že budeme po fyzické a i taktické stránce na jiném levelu.

Předpokládám, že budete vybírat soupeře pro čtvrtfinále společně. Prozradíš, koho bys rád?
Na výběr máme své favority, ale ještě to spolu všichni prodiskutujeme a vybereme pečlivě. Asi by nebylo dobré dopředu prozrazovat, koho bych si vybral. Takže to nechám v tajnosti.

V aukci, která se uskutečnila po „záchranářském duelu“ se tvůj dres prodal za 7 777 korun. Co na to říkáš?
Mám z toho radost. Takovou částku jsem ani nečekal, ale je to jedině dobře. Jsem rád, že vybereme nemalé peníze na dobrou věc a podškrtneme tím fantastickou akci, kterou klub uspořádal.