A-tým Kanonýrů je v přípravě zpět na vítězné vlně. V domácím duelu skupiny Poháru Českého florbalu porazil superligovou Českou Lípu 7:5, když přitom v polovině utkání prohrával o tři góly, nicméně vývoj otočil. Čtyři body si připsal Vojtěch Novák, po dvou gólech dali jeho parťáci z útoku Matyáš Bachmaier a Tomáš Navrátil. Za týden Kladno čeká duel v Hradci Králové, a pokud ho vyhraje, ovládne svou pohárovou skupinu.
A-tým Kanonýrů se po téměř půlroce představí v soutěžním zápase v domácí hale BIOS. V rámci skupiny Poháru Českého florbalu hostí ve čtvrtek od 19 hodin superligovou Českou Lípu. Se stejným soupeřem přitom v polovině září vstoupí i do nové sezony nejvyšší soutěže.
Po dvou třetinách měli pohodlný náskok 4:0. Ještě deset minut před koncem vedli o dvě branky, jenže nakonec se Kanonýři vrací z Brna s porážkou. S domácím Sokolem prohráli v úvodním zápase Poháru Českého florbalu 6:7 v prodloužení. Hattrick dal Navrátil, zajímavé je, že v poli si zahrál Martin Haleš, jinak brankář, na soupisce byli oba trenéři. Po páteční společné večeři totiž celek zasáhla hromadná nevolnost, a tak část zápas prožila jen na tribuně.
S blížícím se prvním soutěžním zápasem, který bude ve čtvrtek 21. srpna hostit hala BIOS, startuje předprodej permanentních vstupenek na novou sezonu. Ten začne v pondělí v 18 hodin, permanentka přijde stejně jako loni na tisíc korun a čítá všechny domácí superligové zápasy v základní části a pohárová utkání. Novinkou je však odlišný internetový prodejce vstupenek.
Byla to prohra, po které se stejně v hale BIOS tleskalo – za bojovnost a odhodlání. A-tým Kanonýrů sice doma prohrál s Florbalem Ústí 4:7, nicméně o obrat se rval do posledních minut utkání. Už ve čtvrtek ho na Kladně čeká pohárový duel s Bulldogs Brno, v neděli pak hraje v Plzni.
Kanonýři vstoupili do utkání skvěle, když hned z první akce vytěžili gól. Bachmaier se prodral k dorážce a po 11 vteřinách domácí vedli. Hosty to sice viditelně zaskočilo, nicméně po zhruba pěti minutách se zvedli a hru vyrovnali. V deváté minutě vyrovnali také skóre, aby dokonce třetiny odskočili na dvě branky.
Domácí rozhodně nebyli horší, ale řadu jejich šancí lapil skvělý Hrabě, navíc zkraje druhé části po střele Semeráda vedlo Ústí už 4:1. V 37. minutě se však okolo branky šikovně otočil Stůj a na jeho překvapivé zakončení už ústecký brankář nestihl zareagovat.
A tak se ve třetí třetině čekal boj. Domácím ovšem po 13 vteřinách přistřihl křídla Semerád, když dával na 5:2. Pak ale trenér Přívara udělal změny v sestavě, stáhl sestavu na dvě lajny a do té elitní poslal Jakuba Bohuslávka, který poprvé nastoupil za Kanonýry v rámci střídavých startů po svém letním přestupu do superligové Sparty. A právě on v 52. minutě „probudil“ Kanonýry. O minutu později pak Tomášek snižoval už na rozdíl jednoho gólu...
Jenže Ústí si závěr pohlídalo, navíc přidalo dvě branky, z toho jednu do prázdné a odvezlo si tak z BIOSky tři body.
„Hodnocení zápasu je negativní, protože jsme prohráli a nechali jsme doma tři body. Než jsme se dostali do zápasu, tak nám soupeř odskočil na rozdíl tří branek a pak se to těžko dohánělo. Měli jsme hrát od začátku, to co si řekneme, a ne až když nám teče do bot. Dostali jsme laciné gól, kdy soupeř využil naší nekoncentrovanosti a individuálních chyb. Potrestal nás, zatímco my jsme se na góly nadřeli. Soupeř si výhru zasloužil, protože tomu obětoval víc než my,“ řekl kouč domácích Dušan Přívara.
A Tadeáš Chroust, nejlepší hráč Kanonýrů, přidal: „Měli jsme výborný vstup do utkání, hned z prvního střídaní jsme dali gól. Pak jsme ještě měli několik šancí, abychom soupeři odskočili, ale bohužel po individuálních chybách jsme dostali tři góly. Ústí je zkušený tým, takže ten náskok udržovalo. Ve třetí třetině jsme je tlačili, ale dobře blokovali střeli a ten vyrovnávací gól jsme už nedali.“