ZnojmoKanonýři
4:2(2:1,0:1,2:0)
so 11. 2. 2023 18:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 25. kolo

Prohra se Znojmem. Proti Chomutovu tak o postup!

A-tým Kanonýrů prohrál ve Znojmě 2:4 a postup do předkola play off tak bude bojovat příští týden v závěrečném zápase základní části, kdy doma přivítá Chomutov, jenž už je bez naděje na play off. Vyřazovací boje s jistotou získá, pokud soka porazí po 60 minutách.

Znojmo úzce spolupracuje se střešovickým Tatranem a právě hráč z klubu současného superligového suveréna rozhodl sobotní mač proti Kanonýrům. Bohumil Piskáček, jenž je na jihu Moravy na střídavé starty, vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Další dvě branky pak přidal Jakub Kolísko, jenž je ve Znojmě z Tatranu na hostování.

Znojmo je tak s Kanonýry před závěrečným kolem základní části bodově srovnáno a 31 bodů má rovněž Start98, který v sobotu přejel 8:0 brněnský Hattrick. Dva z těchto tří celků pak postoupí do předkola play off, toho třetího čeká pouze play down. V závěrečném kole hrají Kanonýři doma proti Chomutovu, Znojmo hostí Sokol Brno Gullivers, jediný Start98 hraje venku, když ho čekají nevyzpytatelní Troopers. Kladnu nahrává skutečnost, že má se Znojmem i Startem díky skóre lepší vzájemné zápasy.

Nicméně ve Znojmě to dlouho byla vyrovnaná bitva. Ve 2. minutě se Kanonýři díky Bohuslávkovi ujali vedení, avšak ještě do konce třetiny domácí skóre dvěma góly otočili. Ve druhé části Kladno vyrovnalo, ovšem v závěrečném dějství dával Piskáček na 3:2. Kladno tlačilo, leč znojemský Hándl předvedl několik skvělých zákroků, a tak nakonec čtvrtý znojemský gól přidal z trestného střílení Kolísko.

Rozhodnout tedy o postupujících tak musí až závěrečné kolo soutěže!

„Soupeř podal lepší a koncentrovanější výkon. Nás dostalo dolů, že jsme neproměňovali vyložené šance. Situace s play off je tak otevřená do posledního zápasu a my se s tím budeme muset porvat,“ řekl kouč Dušan Přívara.

Branky a asistence: 12. Piskáček (Šrámek), 14. Kolísko (Piskáček), 42. Piskáček (Šrámek), 57. Kolísko - 2. Bohuslávek (Novák), 32. Chroust (Louvar). Rozhodčí: Petr a Radek Števčekovi. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:0. Střely: 25:27. Diváků: 151.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Horáček) – Hübner, Ullmann, Burian, Veselý, Šefčík, Matějka – Janda, Chroust, Louvar – Fišer, Novák, Bohuslávek – Stůj, Spurný, Prudil. Trenér: Přívara.