HurricanKanonýři
8:7 po prodl.(2:1,3:4,2:2)
so 15. 4. 2023 19:00 @ HMS Karlovy Vary, 1. liga mužů, 1. kolo

První výhru v baráži urvaly Karlovy Vary v prodloužení

Co by to bylo za zápas Kanonýrů v Karlových Varech, kdyby nešel do prodloužení. Stalo se tak i v prvním barážovém duelu o superligu, avšak mělo pro Kladenské smutný konec. V 63. minutě ho totiž rozhodl svým čtvrtým gólem v utkání domácí kapitán Klápa, a tak po výhře 8:7 se Karlovy Vary ujímají vedení v sérii 1:0. Ta se příští víkend přesouvá do Kladna, kde se odehraje druhý a třetí zápas.

V první třetině to zprvu vypadalo, že největší nevýhodou oba týmů jsou vlastní přesilovky. V 10. minutě ji hráli Kanonýři, Chroust v ní šikovně tečoval, jenže míček skončil vedle. A pak karlovarský Strachota předvedl vydařenou individuální akci, na jejímž konci Nushart skóroval ve vlastním oslabení. O čtyři minuty později pro změnu početní výhodu dostali domácí, jenže Novák v ní prchnul přes celé hřiště a skvělou individuální akci zakončil gólem.

Vyrovnání ale trvalo jen pár desítek vteřin, protože na konci přesilovky se šťastnou trefou prosadil Klápa. Gólově divočejší druhou třetinu načali Kanonýři v 23. minutě, kdy Veselý našel křižnou přihrávkou nepokrytého Jandu. Zanedlouho po rychlém brejku trefil Fišer tyč, nicméně v 28. minutě se po rychlé kombinaci Pfaur - Novák - Ullmann radovali Kanonýři poprvé z vedení. To navíc navýšil v přesilovce Burian, jemuž nabil krosem přes celé hřiště Ullmann.

Domácí však dvěma góly během dvou minut srovnali, aby si v 36. minutě zase hosté díky Novákovi vzali vedení zpět. Ovšem těsně před druhou přestávkou Hurikáni v přesilovce zase skóre zásluhou Tyla dorovnali.

Třetí část byla z logiky věci mnohem opatrnější. Oba týmy spoléhaly především na defenzívu, ovšem ve 49. minutě se Velc hnal na Ponomareva, ten ho ale skvěle vychytal. Čekání na gól tak protrhl v 53. minutě Chroust, kterému naservíroval skvělý pas Ullmann a zkušený útočník zakončil ranou z první. Domácí však znovu dokázali zareagovat, když v 56. minutě Klápa našel volného Strachotu, který nedal kladenskému brankáři šanci. O 71 vteřin si oba role vyměnili a Klápa hattrickem stav obratil.

Kanonýrům nezbývalo nic jiného než přistoupit k power play. Na víc než dvě minuty soupeře zamkli a sedm vteřin před koncem Janda po dorážce vyrovnal a poslal utkání do prodloužení. V něm bohužel v 63. minutě opět Klápa střelou o tyčku rozhodl.

„Zpočátku jsme se těžko dostávali do zápasu. Vary byly sebevědomé a nám trvalo, než se oťukáme a zvykneme si na vyšší tempo. Pak se hra vyrovnala, byly šance na obou stranách. Chvilkami byl zápas hodně taktický. V určité fázi jsme udělali poměrně dost chyb a víme, že takto zkušený tým, jakým jsou Vary, je umí potrestat. A taky nám to ukázaly,“ řekl kouč Dušan Přívara.

Branky a asistence: 10. Nushart (Svatek), 14. Klápa (Strachota), 33. Klápa (Strachota), 35. Tyl (Strachota), 40. Tyl (Klápa), 56. Strachota (Klápa), 58. Klápa (Strachota), 63. Klápa (Tyl) - 14. Novák (Pfaur), 23. Janda (Veselý), 28. Ullmann (Novák), 32. Burian (Ullmann), 36. Novák (Chroust), 53. Chroust (Ullmann), 60. Janda (Bohuslávek). Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Třetiny: 2:1, 3:4, 2:2 - 1:0. Střely: 25:20. Diváků: 320. Stav série: 1:0

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Pfaur, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian – Novák, Chroust, Fišer – Janda, Prudil, Bohuslávek – Matějka, Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.