OtrokoviceKanonýři
4:3(1:1,2:2,1:0)
ne 24. 3. 2024 17:00 @ SH Štěrkoviště Otrokovice, 1. liga mužů, 4. kolo

Rozhodne se v úterý na Kladně. Po nedělní prohře je semifinále zase srovnáno

Semifinálová série mezi Kanonýry a Otrokovicemi pozná svého vítěze až v rozhodujícím pátém zápase, který se uskuteční v úterý od 19 hodin v hale BIOS. Kladnu se totiž v neděli nepodařilo proměnit mečbol, když v tuze vyrovnaném utkání prohrálo 3:4.

Kanonýři se dostali do vedení v osmé minutě, kdy Novák nabil Pfaurovi na střed hřiště a kapitán mířil přesně. O dvě minuty však domácí ostrostřelec Gál srovnal, a tak vyrovnaná a do jisté míry vyrovnaná partie pokračovala. Na začátku druhého dějství předvedl báječnou akci Bohuslávek. V hloubi vlastní půlky si převzal míček od Tomáše Chrousta, nakopl „motory“ a po proběhnutí skoro celého hřiště zase poslal Kanonýry do vedení.

Nicméně domácí znovu reagovali a v přesilovce dokonce Kubíček přesnou střelou skóre otočil. Ovšem i Kanonýři si ještě do konce druhé třetiny pomohli přesilovkou, když Stůj tvrdou pumelicí vyrovnal. Na začátku třetí třetiny ale znovu udeřili domácí a Kanonýři se pak po zbytek zápasu marně snažili o srovnání. Navzdory přesilovce i závěreční power play, kdy Otrokovice na dlouho zamkli na jejich polovině, se jim to nepodařilo, a tak série najde své rozuzlení až v úterý na Kladně.

„Rozhodlo, že soupeř proměnil v klíčových situacích své šance. My jsme se na gól nadřeli. V úterý to bude bojovné a náročné pro oba,“ řekl kouč Dušan Přívara.

A útočník Tadeáš Chroust přidal: „Rozhodlo, že jsme si dvakrát nepohlídali soupeře z pozic, ze kterých je nebezpečný a možná naše efektivita ke konci zápasu, kdy jsme Otrokovice tlačili, ale nedali jsme gól. Věřím, že to doma zvládneme, protože přijde plno fanoušků, kteří nás poženou dopředu.“

Branky a asistence: 10. Gál (Kopecký), 32. M. Ležatka (Kelemen), 35. Kubíček (Vykopal), 42. Červenka (Kubíček) - 8. Pfaur (Novák), 25. Bohuslávek (Tom. Chroust), 40. Stůj (Tad. Chroust). Rozhodčí: Sojka, Černín. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:0. Střely: 13:17. Diváků: 308. Stav série: 2:2.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Krbec, Frýba, Veselý, Tomášek, Svačinka, Stůj – Novák, Pfaur, Janda – Fišer, Bachmaier, Tad. Chroust – Tom. Chroust, Fojtík, Bohuslávek – Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.