99_20240130_165647.png
2116_20240531_090454.jpg

S Kanonýry se loučí trio hráčů. Děkujeme za vše!

Tým Kanonýrů se před novou sezonou loučí s triem hráčů, které se významně zasloužilo o vytoužený postup do superligy. Pokračovat v kladenském dresu už nebude brankář Ivan Ponomarev a obránci Marek Veselý a Tomáš Svačinka. „Loučíme se všemi v dobrém a jsme moc rádi za společné chvíle, které jsme v našem klubu prožili,“ říká generální manažer Kanonýrů David Burda.

Že u Kanonýrů končí Tomáš Svačinka, bylo jasné bezprostředně po postupu, kdy to sám obránce oznámil v kabině. „Čekají prcka, těší se na to,“ prozrazoval v rozhovoru kouč Dušan Přívara. Teď je odchod 29letého beka oficiální. „Sváča nám přišel pomoct na jednu sezonu. Skvěle se připravil, hrál důležitou roli. Jsme nadšení, že s klubem žije dál. Bude jezdit na zápasy, bude nám fandit. A jsme hrdí, že můžeme o něm říct, že ač bude hrát florbal na nějaké regionální úrovni kdekoliv, tak byl, je a bude Kanonýr,“ uvedl Burda.

Silnou stopu v kladenském týmu zanechal i Marek Veselý, působil tu tři roky, byl pevným pilířem defenzívy a třeba jeho gól (na horním snímku) otevřel skóre rozhodujícího páté finále 1. ligy proti Bulldogs. „Patří mu velké poděkování za to, co pro Kanonýry odvedl. Myslím, že obzvlášť jeho gól v pátém finále nám zůstane dlouho v paměti. Věřím, že "Vesku" na Kladně ještě potkáme,“ říká Burda.

A pak je tu Ivan Ponomarev. Veterán, který do Kladna přišel loni v lednu v nouzi, ale stal se tu okamžitě oblíbencem a hrdinou. Skvělými výkony pomohl minulý rok k postupu do baráže, v této sezoně se počítalo, že bude mentorem pro Jakuba Janouška. To dokonale plnil, trenér brankářů Milan Tuláček je pravidelně střídal a v i úspěšném play off měl důležitou roli. Naskočil třeba do poslední třetiny už zmíněného pátého finále. „Ivan v minulé sezóně nakopl tým správným směrem a náš letošní úspěch začal právě tehdy, když nám přišel na pomoc. I jemu patří opravdu velké DÍKY a jsem rád, že Ivan zůstane k dispozici Kanonýrům v případě zranění jednoho brankáře, nicméně do přípravy a sezony nenastoupí,“ říká Burda, který přidává: „Víme, že na pozici gólmana nyní potřebujeme přivést ke Kubovi Janouškovi parťáka do tandemu. V polovině června oznámíme jeho jméno.“