KanonýřiÚstí
7:3(1:1,4:1,2:1)
so 25. 3. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 3. kolo

Semifinále ještě nekončí. Kanonýři si vynutili nedělní zápas

Chtěli nechat na hřišti maximum, aby to nebyl jejich poslední zápas v sezoně. Jak slíbili, tak splnili. Kanonýři po výtečném výkonu vyhráli nad Ústím 7:3 a stav semifinále 1. ligy tak snížili na 1:2. V neděli se tak v domácím prostředí znovu od 18 hodin pokusí sérii vyrovnat. To ve druhém semifinále je už o finalistovi rozhodnuto, postoupil tým Butchis.

Do vedení se dostali hosté, když ve 13. minutě rána Esterky skončila až za Ponomarevem. Nicméně Kanonýři dokázali odpovědět poté, co Hübner pláchl po levé straně a našel na středu volného Spurného. Zkraje druhé třetiny domácí přidali druhý gól, když Ullmann prokázal velký přehled a z levé strany poslal křižnou nahrávku na nepokrytého Chrousta, jenž se nemýlil. V polovině zápasu odskočilo Kladno během chvilky na 4:1. Nejprve ústeckého brankáře „vykoupal“ Pfaur, následně po rychlém kontru a bekhendové střele také Janda.

Ústí si vzalo oddechový čas a v dalším střídání snížilo po šťastně odraženém míčku na 2:4. Uklidnění však přinesl o chvíli později Novák, který si skvěle pokryl míček a pak se z rohu dostal až do střelecké pozice.

Ve třetím dějství Kanonýři poctivě bránili. Hosté sice při power play snížili na 3:5, ovšem následně domácí reagovali dvěma góly do prázdné a svým příznivcům i na neděli připravili program.

„Těžké utkání s vítězným koncem. Byl to zápas o všechno a nám se to podařilo urvat. Kluci věděli, o co se hraje, chtěli jsme si to užít. To se povedlo. Zítra máme další zápas a chceme vrátit sérii do Ústí. Je před námi těžká práce a v neděli bude určitě Ústí nastavené jinak. My se s tím popereme a předvedeme koncentrovaný výkon. A pak na světelné tabuli uvidíme, jestli ještě do Ústí pojedeme,“ řekl kouč Dušan Přívara.

Branky a asistence: 17. Spurný (Hübner) 23. Chroust (Ullmann), 29. Pfaur (Hübner), 31. Janda (Bohuslávek), 35. Novák (Ponomarev), 58. Fišer (Ullmann), 60. Novák (Fišer) - 13. Esterka, 31. Esterka (Trčka), 56. Trčka (Semerád). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Třetiny: 1:1, 4:1, 2:1. Střely: 20:15. Diváků: 261. Stav série: 1:2.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Šefčík, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian, Höffer – Janda, Prudil, Bohuslávek – Novák, Chroust, Fišer – Pfaur, Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.