Související zápasy

Sérii nad Plzní zvládli i junioři. Jsou v osmifinále

Stejně jako A-tým porazili FBC Plzeň v 1. kole play off 2:0 na zápasy rovněž junioři Kanonýrů. Po sobotní domácí výhře 10:6 uspěli i v pondělní odvetě na západě Čech 8:2 a jsou v osmifinále. „Splnili jsme cíl a těšíme se na další víkend a osmifinále,“ řekl kouč Jan Novák. Svého soka se junioři dozví po čtvrtečním ranním výběru, přičemž připadnout jim může některý z prvních osmi celků celostátní soutěže. Série startuje hned o víkendu.

Kanonýři - FBC Plzeň 10:6

Jan Novák: „V sobotu jsme neodehráli úplně dobré utkání. Hodně technických chyb. Do obrany jsme nefungovali kompaktně. Do našeho standardu to mělo hodně daleko.“

Branky a asistence: 7. Špaček (Tomášek), 10. Růžička (Tomášek), 19. Čermák (Růžička), 19. Čika (Kříž), 20. Čermák, 25. Frýba (Čermák), 35. Tomášek (Čermák), 51. Špaček (Čermák), 52. Tomášek (Čermák), 58. Frýba (Čermák) - 23. Benedikt (Levý), 30. Benedikt (Varta), 31. Šik (Sobek), 33. Baštýn (Souček), 36. Janovský (Kaas), 49. Baštýn (Souček). Rozhodčí: Fišer, Recht. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Třetiny: 5:0, 2:5, 3:1. Střely: 27:21. Diváků: 69. Stav série: 1:0.

FBC Plzeň - Kanonýři 2:8

Jan Novák: „Pondělí zápas se hrál ne v úplně vysokém tempu. Oproti sobotě jsme byli velmi dobří v obraně, udrželi jsme emoce, koncentraci a nepřipustili jsme drama. Škoda některých pasáží hry, které jsme odehráli bez myšlenky a principů naší hry. Z toho si musíme vzít ponaučení do další série.“

Branky a asistence: 39. Šik (Kaas), 59. Sobek (Denisov) - 6. Čermák (Frýba), 16. Karafiát (Prudil), 19. Tomášek (Prudil), 25. Růžička (Frýba), 29. Růžička (Čermák), 35. Špaček (Čermák), 57. Půček (Hübner), 59. Procházka (Mach). Rozhodčí: Buzický, Dolejš. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Třetiny: 0:3, 1:3, 1:2. Střely: 13:24. Diváků: 42. Konečný stav série: 0:2.