ŠtířiKanonýři
4:5(0:3,1:1,3:1)
ne 28. 1. 2024 17:00 @ SH České Budějovice, 1. liga mužů, 23. kolo

Šestá výhra v řadě! Kanonýři vezou z Budějovic těsné vítězství

Kanonýři si připisují šesté vítězství v řadě a po těsné výhře 5:4 v Českých Budějovicích mají jistotu, že základní část zakončí v první čtyřce, což byl jejich primární cíl. Zároveň mezi první a čtvrtým celkem tabulky je rozdíl pouhých tří bodů, a tak nás čeká hodně napínavý závěr. Ještě se odehrají tři kola, v tom příštím v sobotu 3. února se Kanonýři představí v domácí hale BIOS, kde přivítají od 17:30(!) Letku.

Do vedení šli Kanonýři v 11. minutě, když Jakub Bohuslávek na sebe natáhl hráče, pak přenechal míček Vojtěchu Novákovi, jenž si od mantinelu naběhl do středu hřiště a trefou do horního rohu otevřel skóre. O 50 vteřin později Dominik Janda zachytil chybnou rozehrávku domácích, nabil Ondřeji Papouškovi, jenž sice budějovického brankáře ještě nepřekonal, ale k dorážce se dostal Janda a ten už se nemýlil. V 16. minutě pak Kladno předvedlo báječnou akci, když nejdříve od mantinelu našel Tadeáš Chroust přes celou šířku hřiště Tomáše Svačinku, ten mu míček rychle vrátil zpět a Chrout pumelicí zvyšoval na 3:0.

Ve 27. minutě rozjel Matyáš Bachmaier rychlý brejk 3 na 2, následně předal míček Tadeáši Chroustovi, jenž krásně krosově našel volného Daniela Fišera a Kanonýři tak vedli už 4:0. Domácím se do konce druhé třetiny přece jen povedlo snížit, když v 38. minutě využil Kudláček ranou z dálky českobudějovickou přesilovku.

Na začátku třetí třetiny měli hosté několik velkých šancí na navýšení skóre, ale neuspěli, a tak přišlo zdramatizování, když se ve 44. minutě prosadil střelou z dálky Sedlák a o dvě minuty později také ve druhé budějovické přesilovce Kouba. Je třeba říct, že i v dalším průběhu měli Kanonýři víc ze hry a vytvářeli si i solidní příležitosti, jenže góly dlouho nepřibývaly. Až v 50. minutě nabil Chroust Bachmaierovi, jenž tvrdou ranou dodal hostům větší klid.

Ovšem v 57. minutě se opět Štíři zásluhou Drobiše dostali na rozdíl jediného gólu. Vítr z plachet ale domácím vzal Bachmaier, jenž si po průniku dvě minuty před koncem vysloužil přesilovku, kterou pak zkušeně oddirigoval, že se domácí nedostali k míčku.

„Bylo to fyzicky náročné utkání s vítězným koncem. Byla to pro nás prověrka, jak jsme na tom fyzicky, a myslím, že jsme uspěli. S některými pasážemi utkání nejsme spokojení, ale to určitě ještě vyladíme. Zároveň byly pasáže hry, které nám ukázaly dobrou cestu, a v tom musíme pokračovat dál,“ řekl trenér Dušan Přívara.

Branky a asistence: 38. Kudláček (Kouba), 44. Sedlák (Strouhal), 46. Kouba (Kudláček), 57. Drobiš (Sedlák) - 11. Novák (Bohuslávek), 12. Janda (Papoušek), 16. Tad. Chroust (Svačinka), 27. Fišer (Tad. Chroust), 50. Bachmaier (Tad. Chroust). Rozhodčí: Beránek, Přibyl. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Třetiny: 0:3, 1:1, 3:1. Střely: 31:36. Diváků: 137.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Ponomarev) – Pfaur, Šefčík, Svačinka, Tomášek, Veselý, Krbec, Stůj – Novák, Bohuslávek, Fojtík – Hübner, Papoušek, Janda – Bachmaier, Tad. Chroust, Fišer – Prudil. Trenér: Přívara.