ÚstíKanonýři
3:6(0:3,2:2,1:1)
so 13. 1. 2024 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 21. kolo

Skvělé! Kanonýři přehráli Ústí a přiblížili se mu v tabulce na tři body

A-tým Kanonýrů si připisuje důležité vítězství, když vyhrál v Ústí nad Labem především zásluhou vynikající první třetiny 6:3. Soupeři, který drží druhou příčku v tabulce, se přiblížil na tři body. Příští sobotu doma Kladno přivítá Plzeň.

Kanonýrům se vydařil vstup do utkání, když je v 8. minutě poslal do vedení Bachmaier, který ostrou ranou od mantinelu využil přesilovku. V 15. minutě Bohuslávek oběhl s míčkem branku, vylákal na sebe obránce a pak předložil milimetrovou přihrávku nikým nehlídanému Fišerovi, jenž se trefil mezi nohy domácího brankáře. Za další dvě minuty přidal třetí gól Šefčík, když v pádu dorazil svou vlastní vyraženou střelu.

Na začátku druhé třetiny sice domácí v přesilovce snížili, nicméně hosté dokázali opět odskočit, když rovněž v početní výhodě Novák zužitkoval šikovnou žabičku od Bachmaiera. Záhy zase reagovalo Ústí, ale devět vteřin před druhou sirénou vrátil třígólové vedení Kanonýrům přesnou střelou Bohuslávek.

I v závěrečném dějství Kladenští střežili náskok. Vondruška sice druhým gólem v zápase snížil, ale hned za 18 vteřin reagoval dorážkou Bachmaier. I přes závěrečnou power play domácích už výsledek zůstal a vzhledem k tomu, že v prvním duelu Kanonýři prohráli s Ústím o tři branky, jsou teď v případě bodové rovnosti vzájemné zápasy zcela vyrovnány.

„Bylo to těžké utkání. My jsme se sem přijeli porvat o tři body, štěstí se přiklonilo k nám. Jsem spokojený s některými prvky v obraně, v útoku to bylo trochu horší, protože těch šancí byla spousta,“ řekl kouč Dušan Přívara. A Matyáš Bachmaier, jenž byl zvolen nejlepším hráčem, přidal: „Jsou to pro nás skvělé tři body. Celých 60 minut jsme hráli, co jsme chtěli a odrazil to výsledek. Mohlo to být i o víc, ale před ústeckým gólmanem klobouk dolů, soupeře držel.“

Branky a asistence: 21. Horn (Fořt), 27. Vondruška (Semerád), 50. Vondruška (Tůma) - 8. Bachmaier (Krbec), 15. Fišer (Bohuslávek), 17. Šefčík, 27. Novák (Bachmaier), 40. Bohuslávek (Tomášek), 50. Bachmaier (Janda). Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Třetiny: 0:3, 2:2, 1:1. Střely: 18:22. Diváků: 231.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Stůj, Krbec, Šefčík, Svačinka, Kuchynka, Veselý – Fojtík, Bachmaier, Janda – Pfaur, Novák, Tad. Chroust – Tomášek, Bohuslávek, Fišer – Prudil. Trenér: Přívara.