Skvělý úspěch. Junioři Kanonýrů si zajistili přímý postup do celostátní ligy

První sezonní cíl je dokonán. Junioři Kanonýrů zvládli kvalifikační skupinu a z prvního místa si zajistili přímý postup do celostátní soutěže, kterou hraje 12 elitních týmů. Jejich čtyřčlenná skupina však byla natolik zamotaná, že o konečném umístění rozhodoval až poslední mač, v němž Kladno pokořilo Karlovy Vary 5:0.

Přestože jsme v kvalifikaci skončili na prvním místě, byli jsme několikrát během v situaci, že jsme mohli výsledkově skončit na nepostupových místech. V závěru kvalifikace jsme obdrželi dar z nebes v podání výsledků soupeřů, díky kterým nám první místo v tabulce téměř 'spadlo do klína'. Na tento fakt nesmíme při další práci zapomenout, neboť naše příprava v letní fázi neodpovídala tomu, že bychom první místo v základní skupině získali zaslouženě,“ uvedl kriticky kouč juniorů Martin Hovořák.

Vedle Kladna jsou dalšími přímými postupujícími Mladá Boleslav, Tatran Střešovice, Hattrick Brno, Chodov, Black Angels, Pardubice a Vítkovice. Dalších osm celků čeká baráž.

Kanonýři Kladno – Ústí 6:2
Martin Hovořák: „Z předešlého utkání s tímto soupeřem jsme věděli, že nastoupí s větší aktivitou. To se bohužel projevilo hned v úvodu první třetiny. Z tlaku soupeř vytěžil přesilovou hru a vstřelenou branku. V průběhu utkání jsme byli schopni skóre otočit, a přestože soupeř nesložil zbraně, vytvořili jsme si ve třetí třetině komfortní náskok, díky kterému jsme zvládli závěr utkání.“

Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 0:5
Martin Hovořák: „Před posledním utkáním základní skupiny kvalifikace jsme díky výsledkům soupeřů z předchozího dne získali možnost bojovat o prvenství ve skupině. Na hráčích byla znát určitá nervozita z této příležitosti. Vzhledem k tomu, že jsme s Vary prohráli domácí utkání, bylo zřejmé, že nás nečeká lehký duel. Začátek byl z obou stran především o tom, že se ani jeden tým nechtěl dopustit výraznější chyby, aby nabídl soupeři šanci ke skórování. Postupně jsme si však začínali vytvářet šance a pár z nich jsme byli schopni proměnit. Utkání jsme definitivně zlomili na svoji stranu v průběhu závěrečné třetiny, kdy se nám podařilo v relativně krátkém časovém úseku vstřelit několik branek a vytvořit si tak náskok, který již soupeř nezvládl dorovnat. Velké pozitivum utkání byl rovněž fakt, že jsme ho zvládli bez obdržené branky.“

Kanonýři Kladno U17 – FD Teplice 5:3
Kanonýři Kladno U17 – Děčín 5:7

Stanislav Minář: „První zápas jsme začali hrát až od druhé třetiny, první část zápasu jsme se pouze účastnili a Teplice nás totálně přehráli v základech. Od druhé třetiny jsme zlepšili rozehrávku a díky tomu jsme se snadno dostávali do struktury a měli jsme hodně zakončení. Klíčové bylo, že v době kdy jsme hráli špatně, nás podržel brankář a my byli ve skóre na dostřel. Bylo to důležité vítězství, které nakonec mohlo a mělo i vyšším rozdílem. Zápas s Děčínem byl výsledkově velmi vyrovnaný, hráli jsme proti soupeři, který jen stál v obraně a spoléhal na protiútoky. Plno jich mu vyšlo. Ze stavu 4:4 do utkání nesmyslně vstoupil rozhodčí, a tam se zápas lámal. I když jsme ve třetí třetině měli velký tlak, při hře v šesti jsme gól nedali. Pokračujeme v práci a příště se chceme zase přiblížit k fungujícímu vítěznému týmu!“

Sokol Rudná - Kanonýři Kladno U17 bílí (volnočasoví) 4:1

Jan Hollmann: "Po dlouhé době jsme se sešli k soutěžnímu utkání a cíl byl jasný - užit si hru a potrápit favorita našeho koše. Obojí jsme splnili a důležitější než skóre bylo nastavení do tréninku a dalších soutěžních kol. Odnášíme si práci na hře v prostoru bez balonu a koncentrovanost po celou dobu hry."

Panthers Praha - Kanonýři Kladno WU17 (dorostenky) 6:5pp
Kanonýři Kladno WU17 - Sokol Královské Vinohrady 0:3

Kateřina Radostová, Gabriela Krézlová: "Do prvního zápasu jsme vkročily opatrně a pořádně jsme se rozehrály až v druhé třetině, kde jsme ukázaly pořádnou chuť do hry. Stanovené cíle do zápasu se nám dařilo plnit. Bohužel jsme se nechaly uspat vstřelenými góly a nechaly soupeřky dorovnat. Vítěze utkání rozhodly až nájezdy, kdy byl šťastnější soupeř. Druhý zápas byl čistě v režii soupeřek. Vinou zranění jsme přišly o tři hračky a to mělo velký vliv na obraz celého zápasu. Odešly jsme fyzicky, všude jsme byly pozdě a nezvládaly jsme plnit ani základní principy hry. Za výsledek 0:3 můžeme poděkovat především brankářce, která v brance čarovala."