KanonýřiHattrick
4:5(1:1,1:1,2:3)
so 3. 12. 2022 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 17. kolo

Smolná prohra. Kanonýři ztratili dobře rozehraný mač

Byl to skvěle rozehraný zápas a chyběly jen tři minuty, aby si Kanonýři připsali plný počet bodů. Nakonec ale z mikulášského zápasu odchází s prázdnou, protože hostujícímu brněnskému Hattricku se v závěru podařil nevídaný obrat a z Kladna si veze výhru 5:4.

Zprvu to byl opatrný zápas, v němž oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany. Jako první se však branky dočkali hosté, když Malec propálil z půlky vše, co mu stálo v cestě. Avšak hned v následujícím střídání srovnal ze samostatného úniku Bohuslávek, jenž dokonale vymíchal hostujícího brankáře. Od té doby měli Kanonýři více ze hry, nicméně žádná z jejich šancí v sítí neskončila. "První třetina byla docela slušná, i když asi ne pro diváka, protože padlo málo branek. Ale my jsme chtěli hrát trpělivě z obrany, což nám docela vycházelo," hodnotil kouč Dušan Přívara.

„Přetahovaná“ pokračovala i ve druhé dvacetiminutovce, v níž se nejdříve dlouze čekalo gól. Pak se ale prosadil po krosové nahrávce Slezáka brněnský Kůra, aby opět velmi rychle reagovali domácí srovnáním. To zařídil obránce Šefčík přesnou trefou nad Kolajtovo rameno.

Do třetí části vstoupili výtečně Kanonýři. Po vyhrané buly se směrem k bráně hnal Janda, avšak byl faulován. Následné trestné střílení pak Bohuslávek bravurně proměnil. Ani tentokrát vedení jednomu týmu nevydrželo dlouho, protože o dvě minuty později srovnal dobře mířenou střelou Máček. Za další tři minuty si ale Kladno vzalo vedení zpět, když skvělou křižnou nahrávku Pfaura zužitkoval Šimeček. "Ve druhé třetině jsme nezahráli dobře, ale ve třetí třetině jsme to otočili, mohli jsme urvat tři body, kdybychom hráli trochu trpělivě s chladnější hlavou,“ věděl Přívara.

Ano, došlo k zásadním věcem. Čtyři minuty před koncem se Hattrick odhodlal ke hře bez brankáře a po necelých dvou minutách se prosadil Šollar, který šikovně usměrnil pas od Kůry. Jenže to nejhorší teprve přišlo, za dalších 38 vteřin dal Zouhar pátý brněnský gól, na který už domácí nestihli korigovat.

„Dnešek se mi hodnotí těžko, protože vítězství bylo nadosah. Prodloužení taky, ale místo toho přišel další zkrat a my prohrajeme v posledních dvou minutách. Řekli jsme si, že dneska můžeme udělat maximálně tři chyby, ale udělali jsme čtyři, což nás stálo výsledek," hodnotil duel trenér Přívara.

Branky a asistence: 10. Bohuslávek, 39. Šefčík (Stůj), 31. Pfaur (Veselý), 41. Bohuslávek, 46. Šimeček (Pfaur) - 9. Malec (Šollar), 36. Kůra (Slezák), 43. Máček (Kůra), 58. Šollar (Kůra), 59. Zouhar (Kůra). Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:3. Střely: 17:19. Diváků: 152.

Sestava Kanonýrů: Frühbauer (Horáček) – Veselý, Svačinka, Šefčík, Stůj, Prudil, Nový – Chroust, Janda, Bohuslávek – Šimeček, Novák, Pfaur – Hübner, Spurný, Čika. Trenér: Přívara.