KanonýřiButchis
5:6 po prodl.(4:0,1:3,0:2)
pá 7. 4. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 3. kolo

Smolný gól v prodloužení ukončil finále. Teď Kanonýry čeká baráž proti Varům

Ještě v polovině zápasu vedli Kanonýři o čtyři branky a drželi zápas pevně ve svých rukou. Pak ale pražští Butchis předvedli svou formu, s kterou téměř bez zaváhaní projeli celou základní část a play off, a dotáhli zápas do prodloužení. V něm nakonec A-tým inkasoval smolný gól, který znamená, že po prohře 5:6 ztratilo Kladno i celou finálovou sérii 0:3 na zápasy. A zatímco hosté si zajistili postup do superligy, Kanonýři se o nejvyšší soutěž budou ještě rvát v baráži proti Karlovým Varům.

Jestli si po pražských zápasech kouč i hráči stěžovali, že jejich výkon byl bezkrevný a bez kanonýrské energie, tak odveta v BIOSce vše změnila. Kanonýři nastoupili koncentrovaně, odhodlaně a projevilo se to i na průběhu. V 11. minutě se jako první prosadil Bohuslávek, který na třetí pokus využil standardní situaci. Následně Fišer nasměroval milimetrovou přihrávku na zcela volného Riebauera a generální manažer klubu tak hned gólově oslavil svůj comeback po více než roční pauze. Stejný hráč o čtyři minuty později dlouhým a šikovným lobem rozjel akci, na jejímž konci byl tvrdá a přesná střela Pfaura. A dokonalou třetinu zakončil Bohuslávek, jenž prchl po pravé straně a svůj průnik korunoval zvýšením na 4:0.

Na začátku druhé třetiny ale Butchis snížili a vzápětí měli při své přesilovce trestné střílení. Ponomarev si však s Pechou poradil a po následném vhazování se v oslabení trefil Hübner. Nicméně zdaleka ještě nebylo o osudu utkání hotovo, neboť hostům se podařilo dvěma góly do konce druhé třetiny zkorigovat na 3:5 a závěrečná třetina tak slibovala drama.

Kanonýři měli v ní dlouho hru pod kontrolou, hráli dvě přesilovky, avšak během té druhé chybovali a hosté zahrávali druhé trestné střílení, které tentokrát Černý proměnil.

Rázem to bylo o jediný gól a hostům zbývalo ještě víc než osm minut!

A symbolicky v 55. minutě se skutečně na světelné tabuli změnilo skóre na 5:5, když Pecha vytěžil přesný pas od Černého. Zápas tak směřoval do prodloužení.

V něm pak Černý spustil gejzír radost pro Butchis, když míček od jeho hokejky šťastně skončil za Ponomarevem, a zajistil tak hostům postup o patro výš.

Branky a asistence: 11. Bohuslávek (Burian), 12. Riebauer (Fišer), 16. Pfaur (Novák), 17. Bohuslávek (Stůj) - 21. Drastich (Černý), 30. Papež, 39. Šubrt (Novotný), 52. Černý TS, 55. Pecha (Černý), 65. Černý. Rozhodčí: Petr a Radek Števčekovi. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:1. Třetiny: 4:0, 1:3, 0:2 - 0:1. Střely: 17:17. Diváků: 310. Konečný stav série: 0:3.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Pfaur, Ullmann, Stůj, Höffer, Burian, Šefčík – Novák, Riebauer, Fišer – Janda, Spurný, Bohuslávek – Matějka, Prudil, Hübner. Trenér: Přívara.