ÚstíKanonýři
3:2(1:1,0:1,2:0)
so 18. 3. 2023 18:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 1. kolo

Smolný závěr. Kanonýři ztratili dobře rozehrané semifinále

Dvakrát vedli, ale nakonec gólem z předposlední minuty zápas ztratili. A-tým Kanonýrů prohrál v Ústí nad Labem úvodní duel semifinále 2:3. V neděli se od 18 hodin hraje na severu Čech druhý mač.

Oproti kanonádě v sérii s Buldoky to nejspíš v semifinále bude mnohem opatrnější partie, alespoň úvodní zápas to naznačil. Ústí i Kanonýři spoléhali na defenzivu, snažili se neodkrývat okénka v obraně, a tak první gól padl „až“ v 18. minutě, kdy střelou od mantinelu využil přesilovku Chroust. Domácí ale za pouhých 21 vteřin dokázali odpovědět, když se nepokrytý Pšenička trefil pod břevno brankáře Ponomareva.

Šachy pokračovaly i ve druhém dějství. Slibné šance oba gólmani zlikvidovali, ale přece jen v 37. minutě šli Kanonýři znovu do vedení, když rána Höffera skončila až v ústecké brance.

Do třetího dějství vstoupili domácí náporem, za což si vysloužili i početní výhodu, kterou následně proměnil Pšenička. Zápas dál probíhal v opatrném tempu, nicméně ve chvíli, kdy už všichni očekávali prodloužení, dokonal domácí Pšenička hattrick a zařídil tak domácím vedení v sérii. V neděli od 18 hodin se v Ústí hraje druhý zápas.

„Bylo to takticky svázané z obou stran, padlo málo branek a pro diváky to asi nebylo moc atraktivní. Rozhodla naše chybička, ale hraje se to 60 minut a my se z toho musíme poučit, protože takto se semifinále 1. ligy nehraje. Bylo to bez tempa, přizpůsobili jsme se hře Ústí a to musíme změnit,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Branky a asistence: 18. Pšenička (Trčka), 46. Pšenička (Trčka), 59. Pšenička (Trčka) - 18. Chroust (Bohuslávek), 37. Höffer (Ullmann). Rozhodčí: Benačan, Šaroch. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Střely: 17:19. Diváků: 375. Stav série: 1:0.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Frühbauer, Janoušek) – Šefčík, Ullmann, Stůj, Veselý, Höffer, Matějka – Novák, Chroust, Louvar – Janda, Prudil, Bohuslávek – Hübner, Pfaur, Burian. Trenér: Přívara.