KanonýřiŠtíři
5:7(2:0,1:3,2:4)
so 17. 12. 2022 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 19. kolo

Smutné loučení s rokem 2022. Kanonýři prohráli se Štíry

Dvakrát vedli o dva góly, jenže místo veselého loučení s rokem 2022, je tu další poměrně smolná porážka. A-tým Kanonýrů doma nestačil na České Budějovice 5:7 a připsal si čtvrtou prohru v řadě.

Kanonýři tentokrát do utkání vstoupili velmi koncentrovaně a soustředěně. První šanci si vytvořili hned v úvodní minutě a po dvou minutách se po faulu na Matějku dočkali první přesilovku. A byť zůstala nevyužita, tak těsně po jejím skončení se prosadil po přihrávce od Krejčího Matějka, pro něhož to byla premiérova trefa v A-týmu. O tři minuty později si Chroust v rohu šikovně počkal s rozehrávkou na nabíhajícího Veselého, jemuž pak v pravý moment předložil milimetrový pas a Kanonýři vedli 2:0.

Vstup do druhého dějství vyšel hostům, když po levé straně pláchl Hanák, natlačil se až před brankáře Frühbauera a střelou na první tyč snížil na 1:2. V polovině utkání pak při budějovické přesilovce vyrovnal Sirotek, jemuž výtečně nabil Drobiš. Jenže vzápětí se vydařil rychlý kontr Novákovi, který v situaci 2 na 1 nahrál Bohuslávkovi míček před prázdnou branku a Kladno opět vedlo. Nicméně dvě minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal po standardní situaci a střele do šibenice Vlček. V poslední vteřině pak kladenský Veselý trefil tyč.

Vyrovnaný zápas znovu na svou stranou překlopili Kanonýři ve 44. minutě, kdy si šikovně od pevné obrany odskočil Krejčí a rychlou přihrávku od Stůje přetavil ve čtvrtý kladenský gól. Jen o 33 vteřin později se prosadil na brankovišti Bohuslávek a Kladno vedlo 5:3, avšak nestačilo to. Euforii totiž záhy zkrotili hosté, když Drobiš snížil na 4:5 a ve 52. minutě došlo během Šefčíkova vyloučení k vyrovnání. A v 57. minutě proměnil Hanák nařízení trestné střílení, čímž zápas zcela otočil. Kanonýři se sice v závěru odhodlali k power play, avšak Matějček střelou do prázdnou duel definitivně rozhodl.

&t=99s

„Chtěli jsme vyhrát a konečně prolomit šňůru porážek, jenže místo toho jsme ji ještě prodloužili. Neplnili jsme věci, které jsme si řekli. Utkání se zlomilo ve druhé třetině, kdy jsme nastoupili vlažně a tam jsme si koledovali o větší brankový příděl, než jsme dostali. Z naší strany bylo trestuhodné proměňování šancí ze samostatných úniků. Ve třetí třetině jsme toho moc nepředvedli a místo tlaku jsme udělali spoustu chyb v obraně, z čehož vyplynulo i trestné střílení, které rozhodlo zápas. Nemůžeme hrát takto naivně. Po Novém roce do toho musíme šlápnout, protože máme nůž na krku,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Branky a asistence: 5. Matějka (Krejčí), 8. Veselý (Chroust), 32. Bohuslávek (Novák), 44. Krejčí (Stůj), 44. Bohuslávek (Chroust) - 21. Hanák (Brožek), 31. Sirotek (Drobiš), 38. Vlček (Strouhal), 46. Drobiš (Kouba), 52. Sirotek (Hanák), 57. Hanák TS, 60. Matějček (Sirotek). Rozhodčí: Tichý, Kapr. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Třetiny: 2:0, 1:3, 2:4. Střely: 18:27. Diváků: 62.

Sestava Kanonýrů: Frühbauer (Janoušek) – Hübner, Stůj, Veselý, Šefčík, Prudil, Spurný – Pfaur, Novák, Bohuslávek – Šimeček, Chroust, Janda – Matějka, Krejčí, Čika. Trenér: Přívara.