99_20240130_165647.png
1889_20230301_154540.jpg

Šnajdr končí v Kanonýrech. Kvůli rozrůstající se rodině jde blíž domovu

Dosavadní šéftrenér mládeže Miroslav Šnajdr končí své působení v Kanonýrech a přesouvá se do superligové Sparty, která má své sídlo výrazněji blíž jeho domovu. Šnajdr působil na Kladně jako hráč i jako trenér od ledna 2020, poslední půlrok vypomáhal na dálku, protože byl na stáži ve finském klubu VSS. I tuto kapitolu 30letý Šnajdr nyní uzavírá.

„S Mirkem jsme během jeho působení ve Finsku vedli dlouhé diskuze ohledně jeho návratu zpět do Česka a bylo znát, že hledá varianty, jak by mohl v Kanonýrech pokračovat. Bohužel pro nás jsme nakonec takový model společně nenašli. Zaslouží si však velké uznání za odvedenou práci na Kladně – jak v managementu, tak i na hřišti. Jménem celého klubu mu přeji to nejlepší v novém působišti a hlavně v rodinném životě,“ říká generální manažer Kanonýrů i Šnajdrův bývalý parťák z kabiny Ondřej Riebauer.

Právě rodina byla hlavním důvodem, proč Šnajdr na Kladně končí. Brzy se Šnajdrovi rozrostou o čtvrtého člena a otec rodiny věděl, že musí být blíž domovu. „Chtěl bych Kanonýrům velmi poděkovat hned za několik věcí. Za tři roky skvělé spolupráce, která mi pomohla v osobním růstu a naučila mě spoustu nového. Dále za lidský přístup a pochopení mé situace a naprosté profesionality v tomto směru. A v neposlední řadě i za hráčskou kariéru, která bohužel vlivem covidu byla několikrát přerušena,“ říká Šnajdr. A pokračuje ve vysvětlování, proč nakonec dává přednost pražskému velkoklubu. „Během mého působení ve Finsku se mi změnila rodinná situace. Čekáme druhé miminko, a tak bylo potřeba udělat několik změn oproti původnímu plánu. První změnou byl konec mé hráčské kariéry a tou druhou dojezdová vzdálenost. Vzhledem k našemu bydlišti na opačném konci Prahy (za Černým Mostem) jsem se rozhodl pro působiště blíže k domovu. Kladno a celé vedení bylo k situaci velmi chápavé a ještě jednou jim za to mnohokrát děkuji.“

Šnajdr však věří, že i v nové pozici bude s Kanonýry spolupracovat, třeba formou návštěv na skvělých kempech. Zároveň nyní bedlivě sleduje pouť A-týmu prvoligovým play off.