99_20240130_165647.png
2036_20231221_165532.jpg

Sportovní rok 2023 mě moc bavil, ale chci, aby ten příští byl ještě lepší, říká šéf Kanonýrů

Byl to rok, ve kterém se A-tým dotýkal postupu do superligy a rovněž rok, kdy Kanonýři potvrdili, že jsou na Kladně zavedenou sportovní značkou, což se významně odrazilo v úspěšnosti náborů. „Ten rok byl velmi dobrý, ale já bych chtěl, aby ten příští byl zase lepší. Abychom se dokázali z chyb, které samozřejmě jako každý děláme, poučit,“ říká v rozhovoru pro klubový web předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.

Jaký byl z vašeho pohledu rok 2023?
Mě ten rok bavil a chtěl bych za to všem Kanonýrům, tedy hráčkám i hráčům, podporovatelům ze strany rodičů, příbuzných a sponzorů moc poděkovat. Máme za sebou opravdu moc povedený rok. Mnohokrát jsme už mluvili o úspěšné jízdě A-týmu v jarním play off, která ještě více nastartovala klubovou komunitu. A pokračujeme v tom dál, množství hráček a hráčů z nejmladších kategorií, kteří přicházejí do klubu, je pozitivní. Áčko si v tuto chvíli nevede v 1. lize vůbec špatně, navíc se o nás říká, že v play off dokážeme výkony ještě víc vystupňovat. A děláme všechno pro to, aby to tak bylo i příští rok.

Nábory dokazují, že jsou Kanonýři ve městě zavedenou značkou, že?
Ano, to mě ohromně těší. Zvlášť jak sám mám malé děti, tak se potkávám v komunitě rodičů. Slýchám porovnání s jinými sporty a rodiče mají pocit, že to Kanonýři dělají dobře. To vždycky rád slyším. Samozřejmě neslyším jen to pozitivní, ale jsem rád i za zpětnou vazbu, která nám pomůže dělat věci lépe, než je doposud děláme. Ale tím, že mám v klubu sám malé dítě, tak mám k tomu mnohem blíže něž kdykoliv dřív.

Rok 2023 byl i o personálních změnách. Ředitelem spolku se stal Jan Buk, novým generálním manažerem je od konce léta David Burda. Jak jste v této oblasti spokojen?
Jsem moc rád, že jsme pozici ředitele spolku vytvořili a že v ní je Honza. To je srdcař, který klubu dává strašně moc. O klubu hluboce přemýšlí a chce pro něj jen to nejlepší. Během tohoto roku se nám spolupráce s ním velmi vyplatila a jako vedení jsme za ten krok rádi. On byl i tím, kdo inicioval příchod Davida Burdy. David má ambice, má správný tah na branku a máme velkou shodu v tom, kam Kanonýry chceme vést. V té skupině lidí, kterou aktuálně kolem klubu máme, se cítíme velmi příjemně a chtěli bychom ji s Ondrou Fuchsem rozšiřovat dál. I proto jsme si vzali k sobě do nejužšího vedení Honzu Buka, který přece jen patří k mladší generaci a je schopný pro práci v klubu zajišťovat další kluky, ke kterým my nemáme už tak blízko.

Pojďme k současnosti. Áčko je třetí a drží se v první čtyřce, jak si kouč Přívara přál. Jste spokojený?
Cítím, že je to na dobré cestě. Jsou utkání, kdy jsme spokojenější a kdy spokojení zase nejsme. Nicméně náš cíl je uspět v play off. Máme široký kádr, kdy dostává prostor velké množství hráčů. Když to pak v zápasech koncentrujeme do nejvyšší kvality, tak mám z toho týmu velmi dobrý pocit. A z čeho mám nejlepší pocit, je, že se nám daří držet tým. Teď myslím tým, kdy ve vyrovnaných utkání dohráváme v zúžené sestavě, tak mají klíčové úlohy naši kladenští odchovanci a zároveň hráči, kteří sice z Kladna nejsou, ale je jasně vidět, že mají vztah k týmu a dělají pro úspěch maximum. Já jsem fanoušek fotbalové Sparty a líbí se mi, jak týmově zvládají vyhrávat utkání, která jsou pro ně sportovně těžká. Pevně věřím, že skladbou týmu, kterou máme, bychom to v klíčové části sezony mohli podobně zvládat taky.

Zvažujete ještě posílit?
Nebudu lhát, na jednom jménu aktuálně pracujeme a budeme moc rádi, když ještě přivítáme posilu. Nicméně nepůjde o žádné neznámé jméno bez vztahu ke klubu a bez historie v něm.

Tak jaký byl měl být kanonýrský rok 2024?
Postup áčka je cíl, o kterém mluvíme všichni. Přejeme si, aby nám rostl počet členů, aby se zvyšovala kvalita hráčů napříč kategoriemi a abychom dál budovali komunitu Kanonýrů. Není samozřejmě všechno růžové, že bychom byli spokojení s tím, jak se prezentujeme ve všech kategoriích, takže naše přání také je, abychom se dokázali z chyb, které děláme, poučit a byli v příštím roce zase lepší, než tomu bylo letos. A že to byl velmi dobrý rok. Zároveň bych touto cestou chtěl celé široké kanonýrské rodině popřát krásné svátky a všechno nejlepší do nového roku.