KanonýřiButchis
5:9(2:1,2:3,1:5)
so 4. 2. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 24. kolo

Statečný výkon nestačil. Kanonýři prohráli s prvním

Po dvou třetinách byl ten zápas vyrovnaný a otevřený, nicméně v závěrečném dějství získal hostující tým Butchis klíčový náskok, který už nepustil. A-tým Kanonýrů tak prohrál doma s vedoucím celkem soutěže 5:9.

Kanonýrům se podobně jako v posledních zápasech podařil úvod. V šesté minutě pláchl od vlastní branky Novák a své sólo po levé straně zakončil přesnou střelou do pravého horního růžku. Pak byli na míčku více hosté a nakonec se v 16. minutě dočkali vyrovnání, když Novotný uspěl s ranou z otočky. Nicméně první třetinu přece jen vyhráli domácí, když se ve 20. minutě míček po ose Burian - Ullmann rychle dostal k Louvarovi, který pumelicí z dálky dával na 2:1.

Ve druhém dějství jako by se role prohodily. Kanonýři byli aktivnější, leč góly zprvu dávali jen hráči Butchis. Nejprve za Ponomarevova záda zapadla skrytá střela Čejky, aby následně poslal hosty do vedení v přesilovce Černý, a když v 36. minutě zvyšoval Pavlíček na 4:2, nevypadalo to s domácími příliš dobře. Ovšem zdařilým vyběhnutím a především krásnou ranou snížil Louvar na 3:4, aby se v poslední vteřině podobně zdařilou střelou prosadil po přikopnutí míčku do Buriana kapitán Chroust.

Inkasovaný gól však hosty nezlomil, protože do třetí třetiny vlétli s velkou energií a během pěti minut odskočili Kanonýrům o tři branky. Kladno se však nevzdalo a po vyloučení Papeže za faul na Louvara se v přesilovce trefil Novák. V 55. minutě však Pražané zvýšili na 8:5. Kladno se odhodlalo k dlouhé power play, leč navzdory řadě šancí se už gólu narozdíl od Butchis nedočkalo.

„Těžko se mi to hodnotí. Prohru beru na sebe, protože v zápase nebyla některá dobrá rozhodnutí, čímž jsem ho ovlivnil. Ale neskládáme hlavu do klína, porveme se o play off ve zbývajících dvou utkáních,“ řekl kouč Přívara.

Branky a asistence: 6. Novák (Chroust), 20. Louvar (Ullmann), 39. Louvar (Veselý), 40. Chroust (Burian), 49. Novák (Veselý) - 16. Novotný (Čejka), 24. Čejka (Novotný), 34. Černý (Vondruška), 36. Pavlíček (Pecha), 42. Waldhauser (Šubrt), 42. Novotný (Pecha), 46. Pecha (Černý), 55. Pecha (Černý), 60. Čejka. Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:3. Třetiny: 2:1, 2:3, 1:5. Střely: 27:27. Diváků: 141.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) –Veselý, Kuchynka, Pfaur, Ullmann, Burian, Matějka – Novák, Chroust, Louvar – Petrák, Šefčík, Stůj – Hübner, Spurný, Prudil. Trenér: Přívara.