A-tým Kanonýrů zná svůj jízdní řád na nadcházející ročník Livesport Superligy. Sezona nejvyšší florbalové soutěže začne v sobotu 13. září, kdy do kladenské haly BIOS přijede Česká Lípa. Základní část vyvrcholí 14. března, kdy se Kladenští představí na půdě úřadujících šampionů z Mladé Boleslavi. Superliga má i dva nové týmy - Ústí a Hattrick Brno.
Jsou to dresy, ve kterých se Kanonýři dočkali historického úspěchu, tedy postupu do play off Livesport Superligy. A právě dresy věnované 30letému výročí vzniku klubu, s nimiž Kladenští nastoupili v polovině března do duelu proti Pardubicím, teď mohou příznivci získat v dražbě a třeba si i nechat osobně předat na blížícím se Dni Kanonýrů (21. června). Aukce začíná v pondělí 9. června v 18:00.
Mládežnické týmy Kanonýrů se v rámci přípravy na novou sezonu vydaly na zkušenou do švédského Kalmaru, aby se tu zúčastnily prestižního turnaje Kalmarsund Floorball Cup. Jak se jim vedlo, se můžete dočíst v souhrnu.
Stůj si ve Vítkovicích nadělil hezký dárek k svátku. Musíme se s pokorou dál rvát o desítku
Jeho bomba v přesilovce přinesla Kanonýrům tři minuty před koncem vedení, které hostující tým už proti Vítkovicím udržel a dokonal tak v neděli večer velké superligové překvapení. Matěj Stůj ale především oceňoval, jak spolu s parťáky k výhře 5:3 došli a jak jim nedělní zápas může napumpovat sebevědomí do zbytku sezony. „Když se nám sejdou všechny věci, které potřebujeme, můžeme hrát s kýmkoliv,“ říká Stůj pro klubový web, který si tak nadělil sobě i spoluhráčům Bachmaierovi, Netrefovi a Čikovi hezký dárek k pondělnímu svátku.
Matěji, byl to od vás ve Vítkovicích dokonalý zápas, euforie? Jak jsi ho vnímal? Bylo nám poměrně dost jasné, o co nám jde. Nastavili jsme si jasné cíle do utkání a cítil jsem z týmu pozitivní náladu, ať už v autobuse, tak i po celou dobu na hale. Ta se pak kvalitně přetvořila do konečného výsledku.
Když domácí vyrovnali v 54. minutě na 3:3, nepřišly obavy? Neříkali jste si, alespoň remíza bude dobrá? Po dlouhé době jsem neviděl, že bychom byli skleslí, že někdo vyrovnal. Zároveň zanedlouho přišla naše přesilovka. Ani se nestihlo vnímat, že se vyrovnalo na 3:3. Já jsem celou dobu věřil ve vítězství a myslím, že v to věřil celý tým. V průběhu utkání jsme si šli za výhrou a bylo to na hřišti vidět i cítit.
Pak přišla zmíněná přesilovka, ve které jsi několikrát pálil, až to propálil. Věřil sis? V první řadě musím říct, že jsem si držel herní plán, co jsme si řekli v šatně a co po nás trenér chtěl. Což byly první dvě tři přihrávky a střela, překvapit je dvěma střelami během 30 vteřin. Já tu možnost měl, oni bránili ve čtverci, takže jsem měl obrovskou dálnici na střelu. Překvapilo je to, byli opatrnější. Věřil jsem si, chtěl jsem to tam propálit a nakonec se to povedlo. Jsem rád, padl z toho celkem hezký gól, ale je to zásluha všech kluků na hřišti, protože jsme byli aktivní a hladoví po gólech.
Co výhra znamená pro sebevědomí týmu? Určitě hodně. Je to tým z první čtyřky a víme, že můžeme hrát s kýmkoliv, když se nám sejdou všechny věci, které se sejít potřebují. Věřím, že pokud chceme tu výhru přetavit v další utkání, tak musíme mít kus pokory, protože další soupeř může mít lepší den, než měly v neděli Vítkovice.
Vyhrály ale i další
týmy kolem desítky. Neštve, že jste se v tabulce neposunuli? Já jsem počítal, že boje o desítku budou do posledního kola základní části. Že vyhrály další týmy kolem nás... Bylo by hezčí, kdyby prohrály, aby se udělala menší propast, lehký polštář. Ale tlak, který díky tomu je, slibuje boj o 10. příčku zajímavější. Aspoň je se na co koukat. Nemusí se hledět jen na horní část tabulky, ale i na ty boje o desítku a předkolo.
Co tedy čekáš od posledních tří kol a zvlášť od čtvrtečního zápasu na Chodově? Jdeme si pro to, bychom urvali další body a měli lepší výchozí pozice do bojů o předkolo. To je nejzásadnější. Zároveň se chceme kvalitně připravit na vyřazovací boje, ať už to bude předkolo či série o udržení. Věříme, že to desáté místo urveme. Ale chceme si udělat co největší herní pohodu do posledních utkání, abychom pak zvládli následující boje, které nás budou čekat po ukončení základní části.