Může to být další milník v 30leté historii kladenského florbalu. Kanonýři po loňském premiérovém postupu do předkola play off zase poskočili o stupeň výš a teď sahají po přímé účasti ve čtvrtfinále Livesport Superligy. Tu si zajistí prvních šest celků po základní části a Kladno je před sobotním závěrečným kolem šesté s dvoubodovým náskokem na sedmý Chodov. Jenže pořád je tu hrozba, že ho pražský sok přeskočí – Kanonýři totiž hrají v Mladé Boleslavi, která v superlize vyhrála 55 utkání v řadě, navíc mají s Chodovem horší vzájemné zápasy. Jaké okolnosti Kladno v šestce udrží?
Skoro 50 minut se hledali, aby se v závěrečné desetiminutovce našli a čtyřmi góly v rozmezí pěti a půl minut zcela otočili výsledek utkání. „Ukázali jsme sílu a taky, že dokážeme splnit základní věci, které si řekneme,“ věděl po nedělním vítězství nad Libercem 7:5 kouč Kanonýrů Dušan Přívara. Zároveň ale přiznal, že o druhé přestávce musel v kabině své svěřence „probrat“.
Hala BIOS viděla další velký florbalový obrat. Ještě v 54. minutě Kanonýři prohrávali 3:5, nakonec ale duel s Libercem otočili a po výhře 7:5 jsou před závěrečným kolem základní části Livesport Superligy opět v nejlepší šestce, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. V tabulce mají dva body k dobru na Chodov, jenž příští sobotu hraje v České Lípě, zatímco Kladno čeká cesta do Mladé Boleslavi. Hattrick dal Navrátil, po dvou gólech přidali Matěj Čermák a Tomášek.
Teď do toho musíme šlápnout, říká po pauze kouč Přívara
Po reprezentační pauze se ve čtvrtek znovu rozjede Livesport Superliga a Kanonýři se před kamerami Sporty TV představí na hřišti pražských Vinohrad. S těmi mají z minulé sezony „nevyřízené účty“, protože s nimi zapsali dvě porážky. Na sváteční pondělí pak Kladno doma přivítá brněnský Hattrick (18:00, BIOS). Trenér Dušan Přívara v rozhovoru pro klubový web popisuje, jak se tým připravoval i kdy se vrátí na scénu marodi.
Jak jste prožili reprezentační přestávku? V první řadě jsme se museli dát po zdravotní stránce dohromady, protože se nám ještě nevrátili všichni hráči a hrajeme to na menší počet lidí, než je zdrávo. Program tak musel být přizpůsoben našemu stavu. Věřím, že jsme si odpočinuli, dali jsme se dohromady a natrénovali i určité věci, které nám v nejbližších zápasech pomohou.
Jak jste tedy na tom zdravotně? Všichni indisponovaní hráči jsou už v tréninkovém procesu. Bachy (Bachmaier), Bohouš (Bohuslávek) a Kuba Kopecký se už objevují i na hřišti s florbalkou. Frýba, Papoušek a Pfaur ještě procházejí rekonvalescencí, posilují a mají individuální běhání. Ale už se to lepší.
Je reálné, aby někdo z první trojice naskočil do zápasu s Vinohrady či Hattrickem? Musíme hlavně v první řadě zjistit, jestli hráči tu zátěž vydrží a musí mít naběhané určité věci, aby se mohli vrátit. U Bachyho šlo o svalové zranění a tam se nesmí nic uspěchat, aby se to neobnovilo. U něj ale nějaká možnost, že by nastoupil je. Kuba Bohuslávek měl únavovou zlomeninu, což je běh na delší trať. Tam se musí počkat, až zvládne všechno naběhat, ale od doktora už má zelenou, což je fajn, a tak je v plném tréninku. U Kuby Kopeckého to může být otázka dní ale i týdnů, konkrétní termín neznáme.
Jak se těšíte na ty nadcházející důležité zápasy? Zatím z těch tří klíčových duelů (Pardubice, Ostrava, Ústí), které jsme měli zvládnout, máme úspěšnost 66 procent, což je pro nás neuspokojivé, tak do toho musíme šlápnout. Vinohrady i Hattrick budou extrémně těžcí soupeři, Vinohrady si budou věřit, protože v minulé sezoně jsme s nimi dvakrát prohráli. Nesmíme s těmi soupeři podcenit žádnou situaci ani chvilku, protože se to může krutě vymstít.
Máte na Vinohrady za ten loňský rok „pifku“? Máme „pifku“ na všechny, se kterými jsme prohráli. V mnoha těch zápasech, ve kterých jsme byli lepší, se projevovala nováčkovská daň v podobě neproměňování šancí, takže teď chceme ukázat, že v tomto jsme silnější a poučili jsme se.
Filip Eliáš dostal v minulém týdnu pozvánku do reprezentace U23. To je pro klub skvělá vizitka, že? Vizitka hezká a ukázka, že máme kvalitní hráče. A kdyby nebyl zraněný Bachy, nejspíš by se ve výběru objevil i on. Pro hráče je to super, pro nás trenéry je to trochu stres, protože vzhledem k úzkému kádru se bojíme, aby nepřišlo nějaké zranění.