Související zápas

KanonýřiGullivers
9:3(0:1,2:1,7:1)
so 17. 2. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 26. kolo

Tvrdá šichta, fantastická kulisa a zápas pro skvělou věc. A taky výhra, která Kanonýrům zajistila historický triumf

Kanonýři poprvé ve své historii ovládli základní část 1. ligy. Po vysoké výhře 9:3 nad Sokolem Brno Gullivers je jasné, že do čtvrtfinále, které začíná 2. března, půjdou z nejvýhodnější pozice. Byla to ale skvělá prověrka, protože o devátém vítězství v řadě rozhodli až v závěrečné třetině. Utkání, které bylo věnováno současným i budoucím záchranářům, sledovalo 473 diváků!

S brněnskými Gullivers je to vždy těsná přetahovaná a platilo to i tentokrát. Kanonýři byli aktivní, měli víc šancí i víc hráli na míčku, jenže nedařila se jim koncovka. Tak jako v osmé minutě, když gólově neskončila akce 2 na 1, aby z protiútoku šli Brňané do vedení. Vyrovnat se Kladenským povedlo zkraje druhé části. Nejprve hráli přesilovku, a i když ji gólově nevytěžili, tak z následného tlaku se prosadil Chroust.

Příležitosti přibývaly, skóre však zůstávalo stejné.

V polovině utkání byl zápas přerušen a diváci naházeli na plochu barevné míčky, kterou si zakoupili za 50 korun. Výtěžek z jejich koupi poputuje na charitu stejně jako prodej dresů, do jejichž dražby se můžete zapojit zde.

V 36. minutě se Brnu vydařil rychlý brejk, šli ve dvou na brankáře Melegu, který ale vytasil skvělý zákrok. Nicméně rozhodčí odpískali poněkud kontroverzní trestné střílení za hru Veselého v brankovišti, kterou opakované záběry celkem vyvrátily. Ovšem nájezd Svoboda proměnil, a tak Kanonýři museli zase dotahovat. Naštěstí o pouhou minutu a půl později rozjel Tomášek akci, křižnou nahrávkou našel volného Bohuslávka, který se z první nemýlil.

Uklidňovat Kanonýry mohlo, že třetí třetiny jsou v jejich podání výtečné, což se i naplnilo. Po 58 vteřinách se díky Bachmaierovi dostali do vedení, o dvě minuty později zvyšoval Šefčík po šikovné teči na 4:2, aby za 16 vteřin dával Bohuslávek na 5:2! A když ve 46. minutě přidal Bachmaier, nejproduktivnější hráč soutěže, šestý gól, bylo víceméně rozhodnuto. V 56. minutě pak Bachmaier dokonal hattrick, stejný počin se v závěru povedl i Bohuslávkovi.

„Dvě třetiny byly nervózní, v té třetí jsme se už dostali do hry a taky se to projevilo na výsledku. Když jsme se dostali do vedení, tak kluci hráli uvolněně, pak neví, jestli soupeř odešel fyzicky a už nám to tam napadalo. Jsem spokojený, jak to celé dopadlo a že jsme ve třetí třetině splnili, co jsme chtěli,“ uvedl kouč Kanonýrů Dušan Příprava. A nejlepší hráč zápas Vojtěch Novák přidal: „Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří vytvořili skvělou atmosféru a děkuji i celému klubu, protože ta akce se krásně povedla. Zápas byl pro nás těžký, což jsme očekávali. Ale na úvod jsme dělali spoustu chyb, nakonec jsme se během zápasu dokázali adaptovat a ve třetí třetině jsme ho rozhodli.“

Branky a asistence: 22. Tad. Chroust (Bachmaier), 37. Bohuslávek (Tomášek), 41. Bachmaier (Šefčík), 43. Šefčík (Novák), 44. Bohuslávek (Tomášek), 46. Bachmaier (Novák), 56. Bachmaier (Krbec), 58. Bohuslávek (Horák), 60. Bohuslávek (Horák) - 9. Svoboda (Černoch), 35. Svoboda TS, 60. Svoboda (Bouška). Rozhodčí: Starý, John. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 2:1, 7:1. Střely: 34:23. Diváků: 473.

Sestava Kanonýrů: Melega (Ponomarev) – Krbec, Šefčík, Svačinka, Pfaur, Veselý, Stůj, Tomášek – Novák, Bachmaier, Tad. Chroust – Prudil, Bohuslávek, Janda – Fišer, Papoušek, Fojtík – Horák, Hübner. Trenér: Přívara.