BulldogsKanonýři
5:11(0:2,2:3,3:6)
st 15. 3. 2023 19:00 @ SH SportPoint Brno, 1. liga mužů, 5. kolo

Ullmann: Je to série plná zvratů a kvalitního florbalu

Patří ke klíčovým postavám v zatím úspěšném tažení A-týmu Kanonýrů v play off. Zároveň je Filip Ullmann hráčem, který v neděli odšpuntoval vítězný penaltový rozstřel. „Je to série, která se musí divákům líbit,“ říká o čtvrtfinále s brněnskými Buldoky zkušený obránce. A věří, že jeho tým zvládne i středeční rozhodující zápas, který jedno z mužstev pošle do semifinále proti Ústí.

Filipe, jak bys zhodnotil dosavadní průběh čtvrtfinálové série?

Má prozatím všechno, co by si fanoušci mohli přát. Je tam plno zvratů a hraje se kvalitní florbal. Potvrzuje se, že play off je tak trochu úplně jiná soutěž.

Hráli jste předkolo, dva zápasy šly do prodloužení a vy točíte dvě lajny. Jak je to fyzický náročné?

Náročné to sice je, ale zdá se mi, že si dokážeme hrát s tempem hry, což nám pomáhá. Navíc v průběhu zápasu hrajeme na 12-14 hráčů, takže odpočinout může během zápasu každý.

Jako složité pro vás bylo dostat ze sobotní smolné prohry, kdy jste vítězství ztratili v poslední vteřině?

Bylo důležité, abychom to hned po zápase večer co nejrychleji spláchli. Ale musím uznat, že to nebylo jednoduché. Bohužel se nakupilo více chyb při obdržených brankách, ale tak to občas bývá a probrali jsme si to. Věděli jsme, že v neděli můžeme uspět. A jakmile nám začal předzápasový program, tak nás sobota vůbec nijak nesvazovala.

Ale zase to v neděli zvlášť v prodloužení byly nervy, co?

Ano, bylo to nahoru dolu. Každý tým mohl v prodloužení již před nájezdy ukončit. Že to došlo ale do penalt, jen ukazuje, jak je to vyrovnaná série navzdory umístění po základní části. Celkově se to muselo divákům líbit od začátku až do konce.

Co očekáváš od středečního rozhodujícího zápasu?

Nic zásadně nového, Brno bude hrát osobní obranu a budou trestat naše chyby, pokud se jich dopustíme. Je možné, že 60 minut opět nerozhodne, ale nechme se překvapit.