99_20240130_165647.png
1765_20220728_122127.jpg

Úspěšné kanonýrské plácky pokračují i v srpnu

I v srpnu pokračují Kanonýři v unikátním projektu „plácek“, který umožňuje mladým florbalistkám a florbalistům přijít si zahrát či zatrénovat, aniž by jim do toho někdo “mluvil” a organizoval je. Na některé termíny se přihlásilo až 30 hráčů, což svědčí o tom, že akce mladé Kanonýry zaujala.

Smyslem „plácků“ je rozvíjet u dětí kreativitu a vlastní myšlení. Mladí Kanonýři mají možnost si sami zahrát, vyzkoušet si věci z tréninku, přičemž na místě je trenér jen jako dohled, ale do aktivit dětí nikterak nezasahuje.

„Na začátku byl ostych a bylo znát, že děti čekají, až někdo něco řekne. Postupem času to ale nabralo na živelnosti. Děti se domlouvají, kdy budou hrát, kdy střílet, což je super, protože to přineslo přesně to, co jsme chtěli,“ říká sportovní manažer Kanonýrů Marek Chlumský.

Podobné ponechání volnosti je v tuzemském sportu poměrně ojedinělou záležitostí a učí dětí zodpovědnosti, vlastní organizaci i je klubovým „tmelem“, protože se plácků účastní zástupci různých kategorií.   

O prázdninách se plácky konají na 4. Základní škole a přesné termíny i možnost přihlášení najdete v členské sekci. Nejbližší jsou naplánovány na první srpnové úterý a středu, kam jsou hráčky a hráči srdečně zváni. Pro některé, kteří měli delší prázdninovou pauzu, to může být ideální návrat k florbalu před blížícím se soustředěním.