KanonýřiHurrican
5:4(3:2,1:1,1:1)
ne 23. 4. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 3. kolo

Už jen jeden těžký krok. V baráži máme mečbol. Čtvrtý zápas již ve čtvrtek

Už jen jediný krok, byť ten bývá často nejtěžší. A-tým Kanonýrů zvládl v baráži o superligu dva domácí zápasy, v tom nedělním zvítězil opět 5:4, byť tentokrát už v 60 minutách a v sérii vede 2:1. V Karlových Varech má tak dva pokusy, aby si zajistil postup do nejvyšší soutěže. Čtvrtý zápas se hraje ve čtvrtek od 20 hodin, případný pátý v neděli od 16.

Stejně jako v sobotu šli do vedení hosté, když v šesté minutě zužitkoval rychlý kontr Zahraj. Nicméně Kanonýři rychle reagovali, jen o půlminutu později zachytil Spurný rozehrávku, a byť jeho bekhendovou střelu karlovarský gólman vyrazil, tak na Veselého dorážku už reagovat nemohl. Za dalších 41 vteřin bylo v BIOSce ještě veseleji – Fišer u mantinelu našel Nováka, jenž se skvěle vytočil do středu a poslal Kanonýry do vedení. Ve 13. minutě se ale hosté po spolupráci exkladenských Tyla s Nushartem dočkali vyrovnání. V 18. minutě si domácí vzali těsné vedení zpět, když rozehrávku z rohu nasměroval Fišer milimetrově na nabíhajícího Chrousta, jenž se zblízka nemýlil.

Druhá třetina dlouho nabízela z obou stran opatrný florbal, až v 37. minutě po nenápadné akci vyrovnal Strachota, jenž tečoval ránu Nusharta. Když už na světelné tabuli odbíhaly poslední vteřiny druhého dějství, napálil Stůj míček z vlastní poloviny, který však šťastně tečoval Spurný a balónek po překvapivém lobu zapadl do karlovarské branky.

Hned na začátku třetí třetiny pak Janda zblokoval střelu a rychlý samostatný únik úspěšně zakončil - 5:3. Následně Kanonýři poctivě bránili, tentokrát zvládli i čelit power play Varů, ke kterému se odhodlaly pět minut před koncem. Naopak Kladno si svou aktivitou vynutilo přesilovku. V ní sice inkasovalo, avšak nakonec vedení po bojovném a obětavém výkonu udrželo.

„Dneska to bylo se šťastným koncem pro nás. Ve druhé třetině jsme přežili klinickou smrt s kladným skórem pro nás. Ten gól nám daroval někdo, kdo chtěl, abychom vedli, ovšem za tu druhou třetinu jsme si to nezasloužili. Ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře, bylo to znát. Ani jsme nezalekli hry v šesti, kterou soupeř má. Byly tam nějaké drobné chyby, ty k tomu ale patří a teď se těšíme do Varů,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Branky a asistence: 7. Veselý (Spurný), 8. Novák (Fišer), 18. Chroust (Fišer), 40. Spurný (Stůj), 41. Janda - 6. Zahraj (Hurt), 13. Nushart (Tyl), 37. Strachota (Nushart), 59. Klápa (Korbel). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:2 Bez využití. Třetiny: 3:2, 1:1, 1:1. Diváků: 253. Střely: 15:21. Stav série: 2:1.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Pfaur, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian, Höffer – Novák, Chroust, Fišer – Janda, Spurný, Šefčík – Matějka, Prudil, Hübner. Trenér: Přívara.