Nevydařený sobotní zápas s Pardubicemi se podařilo „vyžehlit“. Kanonýři porazili v 8. kole Livesport Superligy tým FBC Ostrava 6:3. Po pěti týdnech si připsali vítězství a s devíti body jsou teď na osmé příčce tabulky. Vylepšit své konto mohou hned v sobotu, kdy doma hostí Ústí.
Vzhledem k podzimním prázdninám byl tentokrát program mládežnických týmů velmi omezený, a tak se do akce dostali pouze junioři. Ti si ale připsali plný bodový zisk.
V únoru jejich pouť do Ostravy skončila tříbodovým vítězstvím, teď by Kanonýři potřebovali, aby jejich sváteční cesta na sever Moravy dopadla podobně. Livesport Superliga nabírá rychlé tempo a Kladno tentokrát v úterý od 18 hodin hraje venku proti FBC Ostrava. Zatímco Kanonýři klesli na 12. příčku, domácí jsou osmí.
Na jaře z toho bylo nezapomenutelné vítězství, které Kanonýry poslalo poprvé v historii do play off. O půlroku později se Pardubice Kladnu pomstily i s úroky. V důležitém utkání vyhrály v hale BIOS 5:1 a domácí tak nezastavili sérii porážek. Už o svátečním úterý 28. října zamíří do Ostravy, kde budou hrát proti místnímu FBC. Doma se představí zase v sobotu proti Ústí.
Ve finále budeme bojovat do poslední chvíle, slibuje Bohuslávek
Prožívá teď intenzivní florbalové týdny. S Kanonýry bojuje o postup do superligy, na konci měsíce pak zase Jakub Bohuslávek s juniorskou reprezentací vyrazí na světový šampionát do Dánska, aby se tu pokusili dokonat zlatý hattrick. „O nominaci jsem nějaký čas dopředu věděl. Moc si toho vážím a jsem moc šťastný, že budu moct reprezentovat Česko na mistrovství světa,“ říká Bohuslávek pro web Kanonýrů. Ještě ale než mise v Dánsku začne, je před ním a jeho klubovými parťáky pouť za superligou.
Po úvodním víkendu finále 1. ligy to pro Kanonýry nevypadá příliš dobře. S Butchis prohrávají 0:2 na zápasy, a tak je v pátek v domácím prostředí čeká odvracení mečbolu. Nicméně v semifinále proti Ústí byli v podobné situaci a stejně nakonec uspěli. „Víkendové zápasy se nám vůbec nepovedly. Oba dva dny byl z naší strany velice špatný výkon ve všech směrech. Chyběla nám radost ze hry, odhodlání a týmovost, tedy aspekty, které nás v minulých sériích zdobily,“ říká útočník Jakub Bohuslávek.
Pražský celek tak naplnil roli favorita, teď se ale finále přesouvá do Kladna. A pokud Kanonýři v pátek uspějí (18:00), o 24 hodin později je čeká čtvrtý duel finále. Doma se mohou spolehnout na výtečné publikum, které je dokáže vybičovat k výkonům na hranici jejich možností. „Myslím si, že doma předvedeme daleko lepší výkon. Máme teď pár dnů na to se pořádně připravit. Těšíme se na domácí prostředí, plnou halu fanoušků, kteří jsou úžasní a moc nám pomáhají. Jsou pro nás obrovskou podporou a moc si toho vážíme. Energie, kterou nám dávají, je opravdu velká,“ popisuje Bohuslávek.
Po rozpačité základní části jsou tak Kanonýři krok od superligy. A pokud by nevyšel přímý postup v podobě vítězství ve finále 1. ligy, přijde ještě druhá šance v baráži. V té se poražený finalista utká s lepším ze superligového play down mezi Karlovými Vary a Otrokovicemi (stav série 3:1). „Myslím si, že málokdo čekal, kam až se dostaneme. My jsme ale věděli, že tým je silný – herně i kolektivně. Role outsidera nám sedí. Samozřejmě asi každý vnímá, že je to finále, ale neznamená to pro nás nějaké uspokojení. Chceme ve finále bojovat do poslední chvíle a nechceme spoléhat na to, že tu bude jakási nápravná možnost – baráž,“ má jasno Bohuslávek.
Ten zároveň využívá možnosti a chce všechny diváky na páteční a případně sobotní zápas pozvat. „Máme po víkendu co napravovat, tak ať přijdou zafandit, znovu udělat skvělou atmosféru, protože to bude super zážitek.“