Související zápas

KanonýřiGullivers
9:3(0:1,2:1,7:1)
so 17. 2. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 26. kolo
99_20240130_165647.png
2062_20240216_082946.jpg

Ve speciálním utkání zaútočí Kanonýři v sobotu na triumf v základní části

Mají osm tříbodových výher v řadě, nenašli přemožitele od počátku prosince, a pokud i teď přidají jakékoliv vítězství, tak poprvé v historii Kanonýři ovládnou základní část 1. ligy. Ta jde do svého finiše a Kladno v závěrečném kole přivítá doma Sokol Brno I Gullivers. Výjimečné utkání to nebude jen kvůli možnému sportovnímu úspěchu, ale také proto, že během něj Kanonýři nastoupí ve speciálních dresech a celý zápas se ponese v duchu děkování záchranářům a studentům, kteří se na práci u záchranné služby chystají.

„Bude to speciální zápas věnovaný záchranářům a dobře víme, jak moc náročné je pro lidi z klubu takový duel zorganizovat. I proto chceme jim i samotným záchranářům poděkovat vítězstvím, které by nám zároveň přiřklo 1. místo po základní části. To nepřeceňujeme, protože nejdůležitější část sezony je teprve před námi. A zároveň chceme poděkovat i skvělým fanouškům, kteří nás celou sezonu podporují,“ říká kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Kanonýři nastoupí ve speciálních žlutých dresech. Ty jsou inspirovány designem záchranářských sanitek. Dresy následně zamíří do dražby a výtěžek z ní půjde na podporu studentů Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT a sbírku Doktora Klauna v místní kladenské nemocnici. Fanoušci dostanou možnost si nehrané dresy koupit v e-shopu Kanonýrů Kladno a část peněz opět půjde darem zmíněným subjektům.

Stejným směrem poputuje i výtěžek z prodeje žlutých, červených a modrých míčků. Ty si za 50 korun budou moct před zápasem a v průběhu první části zakoupit diváci, aby je pak ve 30. minutě při přerušení utkání naházeli na hrací plochu. Balonky následně klub využije u mládežnických družstev. Do finanční podpory se zapojí také sponzoři a partneři Kanonýrů. Zápas ale nebude mít jen charitativní rozměr, ale důležitou roli sehraje i edukační část. V hale budou mít záchranáři své stanoviště, na kterém si diváci mohou vyzkoušet základy první pomoci a prohlédnout si vybavení zasahujících lékařů.

Zároveň bude mít mač samozřejmě i skvělý sportovní rozměr. Pro Kanonýry to bude totiž výtečný test před play off, protože s Gullivers vždy hrají velmi vyrovnané zápasy (poslední čtyři utkání skončila rozdílem jedné branky). Navíc soupeř sice momentálně drží pátou pozici, ale ještě nemá definitivně jistotu přímého postupu do čtvrtfinále. To Kladno tabulce vévodí, má bod k dobu na druhé brněnské Buldoky (i lepší vzájemné zápasy). Může se pochlubit nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem (Matyáš Bachmaier) i nejlepším nahrávačem (Tadeáš Chroust) a rovněž má nejlepší brankový rozdíl (+87).

„Čeká nás velmi těžký zápas, protože proti Gullivers je to vždy vyrovnané. Bude to však výborná generálka před play off, která nám ještě může odhalit poslední nedostatky, na nichž musíme zapracovat,“ uvedl Přívara.

Čtvrtfinále začíná o víkendu 2. a 3. března a Kanonýři mají jistotu, že ho otevřou v domácím prostředí. Soupeře si však budou vybírat po odehrání předkola play off, do něhož se zapojí týmy na 7. až 10. místě.


Poslední vzájemné zápasy v lize proti Sokolu Brno I Gullivers:

3. září 2023: Sokol Brno I – Kanonýři Kladno 4:5pp
15. ledna 2023: Sokol Brno I – Kanonýři Kladno 6:7pp
22. října 2022: Kanonýři Kladno – Sokol Brno I 5:4
20. listopadu 2021: Kanonýři Kladno – Sokol Brno I 5:4
19. září 2021: Sokol Brno I – Kanonýři Kladno 4:2