KanonýřiBulldogs
7:4(1:4,2:0,4:0)
ne 31. 3. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 2. kolo

Velikonoční „zmrtvýchvstání“. Po skvělém obratu VÍTĚZÍME a finále je srovnáno

Po první třetině to vypadalo všelijak. Jenže Kanonýrům se v těch dalších dvou podařil před zcela zaplněnou halou BIOS dokonalý obrat a po vítězství 7:4 srovnávají stav finálové série na 1:1. Je tak jasné, že příští víkend se odehrají v Hodoníně, kde Buldoci finále hostí, oba zápasy.

Diváci ve vyprodané hale stáli na nohou a sborově skandovali: „Hoši, děkujem.“ A hráči pro změnu tleskali jim. Bylo jen pár minut po úžasném představení, v němž se Kanonýři v první třetině ocitli na dně, aby předvedli velikonoční „zmrtvýchvstání“ a nakonec si užili prozatím dílčí finálovou oslavu. Buldoci měli narozdíl od soboty skvělý vstup do utkání, na první trefu sice dokázal z dálky zareagovat Tomáš Chroust, jenže i díky dvěma přesilovkovým zásahům vedlo Brno po první třetině už 4:1.

Trenéři Kanonýrů sáhli ke změnám ve složení útoků, do branky místo Jakuba Janouška poslali Ivana Ponomareva, nicméně možný klíčová situace nastala ve 33. minutě. Brněnský Zukal jel trestné střílení, ovšem při pokusu o trik mu sjel míček z čepele a domácí se ubránili. O pouhých 40 vteřin později navíc Bachmaier ránou z dálky snížil a pak stejný hráč našel při rozehrávce z rohu nekrytého Tomáše Chrousta.

A rázem to bylo jen o gól.

V 45. minutě i tento rozdíl smazal po závaru před brankou Stůj, aby z podobného prostoru v 56. minutě strhl Krbec poprvé vedení na kladenskou stranu. Bulldogs si vzali oddechový čas, jenže jejich snahu za vyrovnáním brzy zastavilo duo mladíků B+B. Bachmaier zachytil brněnskou rozehrávku, pak nabil Bohuslávkovi, který zvyšoval na 6:4 a otupil závěrečný tlak hostů. Navíc o minutu později „Bohouš“ trefil prázdnou branku hostů a bylo definitivně rozhodnuto.

„Dnes to byl pro nás zápas se šťastným koncem. Kluci to vybojovali vůlí, srdcem. Odjezdili to na maximum. První třetina se nám nepovedla, když jsme v oslabení dostali dvě branky, ale to se může stát. Za stavu 1:4 jsme neměli, co ztratit, tak jsme do toho šli naplno. A vyplatilo se. Kluci to vybojovali, k tomu fantastická divácká kulisa a bude to ještě jízda,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Autor dvou branek Tomáš Chroust pak přidal: „Dnes to bylo po včerejšku, kdy jsme to úplně nezvládli, těžké utkání. Ale od začátku – i když to možná výsledkově nevypadalo – jsme hráli, co jsme chtěli. Soupeře jsme k ničemu extra nepouštěli, byť jsme tam samozřejmě měli nějaká okénka, ale naštěstí jsme měli vzadu pevnou skálu Kubu a následně Ivana. Nakonec jsme si došli pro první vítězství. Jsem moc rád, jakou cestou jsme si k němu došli. Taky chci poděkovat všem fanouškům, protože tu byla skvělá atmosféra a je to taky jeden z dílků, který nám k výhře pomohl.“

Branky a asistence: 7. Tom. Chroust, 34. Bachmaier (Tad. Chroust), 37. Tom. Chroust (Bachmaier), 45. Stůj (Janda), 56. Krbec (Tom. Chroust), 56. Bohuslávek (Bachmaier), 58. Bohuslávek - 2. Valachovič (Koláčný), 17. Faltus (Kalousek), 18. Koláčný (Kladivo), 20. Vágner (Pešák). Rozhodčí: Brus, Sladký. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. Třetiny: 1:4, 2:0, 4:0. Střely: 23:16. Diváků: 600 (vyprodáno). Stav série: 1:1.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (21. Ponomarev) – Krbec, Frýba, Stůj, Svačinka, Pfaur, Veselý, Tomášek –Fojtík, Bachmaier, Tad. Chroust – Bohuslávek, Papoušek, Janda – Tom. Chroust, Fišer, Novák – Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.