99_20240130_165647.png
1946_20230517_224945.jpg

Velký návrat. Bachmaier už je zase KANONÝR

Slíbil, že až skončí jeho zahraniční angažmá, tak jediným tuzemským klubem, do něhož se vrátí, budou kladenští Kanonýři. Jak řekl, tak i plní. Matyáš Bachmaier po roce ve švédské Hagundě v příští sezoně znovu oblékne dres Kanonýrů a touží s týmem dokonat vysněný postup do superligy.

Už tažení Kanonýrů v play off a následná baráž proti Varům leccos naznačovaly. Matyáš Bachmaier se po konci sezony ve Švédsku hned připojil ke svým bývalým spoluhráčům, které na střídačce oddaně podporoval v jejich dlouhé pouti. A i když to postupem nakonec nedopadlo a kolem Bachmaiera kroužily superligové kluby, on si za své staronové angažmá znovu vybral Kanonýry. „Pro Kladno jsem se rozhodl, protože mi to dává největší smysl do mé nové životní etapy, kterou je vysoká škola i začátek trenérské kariéry. A také to odpovídá mým hráčským ambicím. Vrátit se domů do Kladna tak bylo jasnou volbou, kde snad dokončíme to, co se nedokončilo v uplynulé sezoně. Rádi bychom, aby to už nebyla žádná baráž a postup urvali už ve finále,“ říká 19letý talent.

Z jeho rozhodnutí je samozřejmě nadšený kouč Dušan Přívara i managment Kanonýrů. Navzdory věku už je Bachmaier výraznou florbalovou personou, rovněž juniorským mistrem světa. Kladno v něm tak získalo jednoho z klíčových hráčů. „Bachy má můj obrovský respekt. Ještě ve chvíli, kdy jsme byli na pozicích mimo play off, projevil zájem se znovu spojit s Kanonýry. A i když měl nabídky z nejlepších superligových klubů, tak vyslovil přání, že sice superligu hrát chce, ale s Kladnem a chce k tomu i sám co nejvíce přispět. To je přístup, který obdivuji, a je inspirací pro všechny naše členy,“ míní předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.

Bachmaier netají ambice, se kterými se do Kladna vrací. A zároveň ví, že bude mít v týmu výraznější roli, než když loni odcházel. Hrál nejlepší florbalovou soutěž světa, herně se zase o kus posunul. „To nejcennější, co si ze Švédska odnáším, je asi životní zkušenost. V 19 letech jsem bydlel sám v zahraničí, to se nepoštěstí každému. Z florbalového hlediska jsou to zkušenosti a kvalita, která v lize byla. I tréninky se odehrávaly v tempu, které je nesrovnatelné s tím v Česku. Doufám, že alespoň zlomek toho přenesu na Kladno a mohu tím zlepšit tým,“ popisuje Bachmaier. „Budu mít trochu jinou roli než doposud. Jsem ze Švédska vyzrálejší, tak snad přispěji na hřišti i mimo něj. Cíle zůstávají stejné, tedy postup.“