99_20240130_165647.png
1764_20220726_151239.jpg

VIDEO: Podívejte se, jak probíhal rekordní kemp a tábor Kanonýrů

Florbalový klub Kanonýrů má za sebou další ročník Letního florbalového kempu (LFK) a Letního sportovního tábora (LST). Zúčastnilo se 66 spokojených dětí a mezi hosty byla třeba i odchovankyně Kladna a nyní hráčka švédské SSL Nela Jiráková.

Florbalový biatlon, nejrychlejší kolo kolem florbalového hřiště s míčkem, „Illinois“ slalom s míčkem a desetiminutový běh kolem florbalové hřiště. I to jsou disciplíny, kterými v pátek vyvrcholil další ročník LFK a LST a které jsou pro děti častokrát vrcholem jejich týdenního snažení. „Letošní kemp měl rekordní účast a opět jsme oproti loňskému roku posunuli laťku o kus dál,“ popisuje šéftrenér mládeže Kanonýrů Miroslav Šnajdr. „Zúčastnilo se ho 66 dětí, které byly rozděleny ve třech skupinách, přičemž na každou skupinu dohlíželi tři trenéři.“

Navzdory tropickým teplotám, které v minulém týdnu Česko zasáhly, organizátoři uzpůsobili program tak, aby účastníci v horku nepřetěžovali organismus.

„Novinkou letošního kempu i tábora byla odpolední náplň, na kterou jsme si pozvali zajímavé hosty. Dorazila florbalová reprezentantka a kladenská rodačka Nela Jiráková, ultramaratonec Milan Šumný, fotbalisté z SK Kladno a rovněž naše fyzioterapeutka a členka zlaté juniorské reprezentace Gabriela Pecáková. A samozřejmě jsme si v horkých dnech užívali na všemi oblíbeném koupališti Bažantice,“ vypráví Šnajdr, jenž si zároveň pochvaluje i kvalitu jídla v restauraci Pražanka.

Již nyní se těšíme na další ročník LFK a LST.