Je tu pondělí a s ním i pravidelný výsledkový servis a hodnocení trenérek a trenérů kanonýrských mládežnických družstev.

DOROST U17

Kanonýři - Slavia Plzeň 3:8
Kanonýři - FD Teplice 6:2

Stanislav Minář: „Do prvního zápasu jsme dobře vstoupili, obecně jsme v první třetině byli lepší a nebezpečnější, škoda že jsme výsledkové nešli do trháku a nenavyšovali vedení. Ve druhé třetině jsme začali pár šancemi, které jsme nevyužili a zhruba od 23. minuty byl náš výkon mimořádně ostudný. Plzni jsme nabídli několik dárků, naše hra na obranné polovině byla volná vstupenka na den otevřených dveří a to soupeř dokonale využíval. Ve třetí třetině už pokračovala křeč, místo tlaku a vytváření si střeleckých příležitosti jsme měli špatná rozhodnutí s míčkem a špatný scaning na útočné polovině. Opakující se velmi špatný výkon. Upřímně si vyčítám, že po rychlý gólech Plzně ve druhé třetině jsem na vývoj nezareagoval ,timeoutem a hráče v tom vykoupal. Ale věřil jsem, že dokážou reagovat sami a také mě zajímala reakce lídrů. Toto beru zcela jistě na sebe! Proti Teplicím to už od nás byl kontrolovány výkon, kdy jsme hráli velmi dobře na míčku. Od stavu 5:1 jsme slevili z náročnosti, hráli jsme profesorsky a nebyli nebezpeční. To se opakovalo i ve třetí třetině - dobrá hra s míčkem, ale spíš obehrávaná a bez tlaku do koncovky. Na druhou stranu od nás dobra hra na obranné polovině a po třech prohrách v řadě přišlo vítězství a celkově - byť výhradami - slušný výkon. Trápí mě ale naše představení proti Plzni, věřím že v play off se takto na obranné polovině již nebudeme chovat. Toto téma ale bude náplní v trénincích, ve kterých budeme chtít vše doladit. Zároveň je to pro nás signál vybrat deset až dvanáct top hráčů, kteří budou nastupovat v play off a budou se rvát o úspěch. Nyní bude každý trénink bojem o místo, o dres. Obě kategorie nyní vstupují do klíčové části sezony, kterou budou hrát jen ti hráči, kteří na tento mód budou připraveni/nastaveni.

Kanonýři bílí - Orka Čelákovice 4:11

Jan Hollmann: „Zápasy s Orkou se nám tradičně nedaří. Urputně bránicí soupeř nedává moc šanci se prosadit a dobře fyzicky disponovaný tým má rovněž smrtící brejky. Dnes se k nám na lavičku posadila střelecká nemohoucnost a štěstí halu úplně minulo. Dobře je, že víme, přesně na čem můžeme stavět a dál slavně vítězit. Prohráli bojovníci, co měli hlavy nahoře a až se Orka vrátí, budeme tahat za delší konec my.“

ELÉVOVÉ U11

Kanonýři modří - Olymp Zeus 2:1
Kanonýři modří - OpenCamps Tatran Střešovice 6:6
Kanonýři modří - Sparta Praha Black 2:2
Kanonýři modří - Bohemians Praha 4 bílí 28:1

Lukáš Molhanec: „Před turnajem jsme si dali za cíl být připraveni střílet z první a do obrany rozebírat hráče podle nebezpečnosti. Každá trojice si pak měla domluvit nějaké standardky, kterými dokáže zaskočit soupeře a dostat se do zakončení. První dva zápasy měly podobný průběh. Herně jsme soupeře jednoznačně přehrávali, nedokázali jsme ale proměňovat naše šance a ze soupeřových brankářů jsme dělali hrdiny. A když už jsme je dokázali překonat, často jsme jen zazvonili na tyčku. Proti Olympu jsme si nakonec připsali hubené vítězství, ve druhém zápase s Tatranem jsme již vítězný gól vstřelit nedokázali a zápas skončil remízou. Ve třetím zápase proti do té doby v turnaji suverénní Spartě jsme do utkání dobře vstoupili a šli jsme do rychlého vedení. Soupeři se následně podařilo vyrovnat a opticky hru vyrovnat. Následně jsme opět zvýšili obrátky, stejně jako v předchozím utkání nás ale trápila připravenost v zakončení a chyběla nám i trocha sportovního štěstí, abychom vstřelili třetí branku. Na druhé straně nás pak několikrát podržel brankář Ondra Michal proti nebezpečným rychlým protiútokům Sparty. Zápas nakonec stejně jako s Tatranem skončil smírně. V posledním zápase na nás čekali domácí Bohemians. V tomto utkání jsme soupeři - stejně jako ostatní týmy v turnaji - nedali šanci a konečně protrhli střeleckou smůlu, která se nám po celý turnaj lepila na florbalky. Celkově máme z turnaje smíšené pocity, na jednu stranu jsme na velké části hřiště dokázali jednoznačně dominovat a být kreativní, na druhou stranu jsme v prostorech, kde se zápasy rozhodují, nebyli dostatečně dobří. Hlavně mě ale vadí absolutně netýmové chování některých hráčů během prvního a třetího zápasu. Naopak bych ale chtěl kluky pochválit za kreativitu při standardkách, ze kterých jsme soupeře dokázali překvapovat a vstřelit i několik gólů. Celkové druhé místo v nejvyšším koši rozhodně není zklamáním, ale cítíme, že tentokrát jsme měli na víc.“

Kanonýři červení - Alien Nation Černošice 0:9
Kanonýři červení - Prague Tigers White 0:23
Kanonýři červení - Slavia Praha červení 1:12
Kanonýři červení - Draci bílí 1:13

Daniela Semencová: „Tým červených se sešel ve sníženém počtu způsobeným nemocemi. Nastoupili jsme proti soupeřům, kteří měli plné sestavy hráčů, oproti nám byli lepší fyzicky i technicky. To se ukázalo na výsledcích. Vlivem obdržených gólů jsme navíc ztráceli chuť do hry a nechali jsme soupeře hrát si svůj florbal. Celý průběh zápasu nás doprovázely zbytečné chyby, ať už nedůraz, nerozebírání hráčů nebo neschopnost hledání prostoru po získání balónu. A proto nám nezbývá nic jiného, než se z chyb poučit a věnovat se jejich řešení v rámci tréninků. Děkuji rodičům za podporu.“

Kanonýři šedí - Wizards Praha 10 Orange 3:5

Václav Suk: „Oba týmy kategorie U10 se stejně jako na posledním turnaji potkaly ve stejném koši na domácím hřišti Wizards a oproti minulému turnaji jsem tentokrát odjížděl s dosti smíšenými pocity. U obou týmů jsme se chtěli zaměřit především na aktivní obranu a jak naznačuje skóre, tak se nám to ani u jednoho z týmů příliš nedařilo. I tak se našly světlé momenty a i z ne úplně povedeného turnaje si odnášíme důležité zkušenosti a chuť na sobě pracovat. Co mě trápí daleko více než počet gólů nastřílených do naší branky, je atmosféra na tribuně. Je škoda, že na místo podpory svých dětí investují někteří rodiče energii do zbytečných hádek a tím kazí zážitek nejen ostatním okolo sebe, ale negativně tím ovlivňují i samotné děti. Po rozvolnění protiepidemických opatření a možnosti opět společně fandit bych si atmosféru na turnaji dětí do deseti let představoval úplně jinak.“