Vedle úspěšných juniorů byla o víkendu v akci také družstva žen a dorostenců. Výsledky a hodnocení trenérů přinášíme v tradičním souhrnu.

ŽENY

Kanonýrky - Panthers Praha B 4:2
Kanonýrky - Wizards SO Praha 4:3

Eliška Moulisová: „V prvním zápase jsme na domácí půdě vyzvaly první tým tabulky Panthers Praha. Už v druhé minutě se před branku soupeřek probojovala naše nezastavitelná obránkyně Lucka Barešová a otevřela skóre utkání. Pantherky se často usazovaly na naší obranné půlce, ale skvělá Dany Kreisingerová jim dovolila radovat se pouze dvakrát. V 7. minutě srovnala hostující Šindelářová a florbal pokračoval v přetlačované. Na další gól jsme všichni čekali do 26. minuty, kdy se míček dostal k Týně Velcové přesně v jejím nejoblíbenějším místě a nekompromisně zakončila. Kanonýrky byly nabuzené a ani ne o minutu později se ke svému velkému sólu přes celé hřiště nadechla Verů Bartošová, která dostala míček za brankovou čáru. Pantherky ještě zahrozily a za další minutu snížily na 2:3, ale výhru pojistila při standardce ve 41. minutě Jessica Keszi, kdy se soupeřkám nechtělo zformovat se do zdi, a tak využila díru v jejich postavení. Druhý zápas byl pro oko diváka určitě nudnější podívanou. Hráčky Wizards neoplývaly aktivitou a my jsme se jejich tempu trestuhodně přizpůsobily. Střelecké štěstí stálo ale na naší straně, když se dvěma góly blýskla Verča Jůzová, přičemž si jednou v samostatném úniku naprosto zkušeně pohrála s hostující gólmankou a míček za brankovou čáru poslala pod jejím padajícím tělem. Po jednom gólu přidaly střelkyně z prvního zápasu Jessica Keszi a Týna Velcová. Míček měly sice víc v držení soupeřky, ale Móňa Měrková chytala s naprostou jistotou a tak jsme nakonec alespoň jednobrankový rozdíl udržely, i když poslední snižující gól jsme soupeřkám nabídly jako na stříbrném podnose. Herně máme pořád na čem pracovat, ale po sobotním výkonu se Kanonýrky posunuly v tabulce jeden bod za postupovou příčku do první ligy, takže určitě je holky za co pochválit.“

Fotogalerie z turnaje zde.

DOROST U17

Kanonýři - Gorily Plzeň 3:6 a 1:3

Stanislav Minář: „První třetina prvního zápasu jako by ilustrovala celou sezonu - bez míčku nezodpovědnost, nedůslednost, volná vstupenka dovolit soupeři snadné zakončení, byli jsme na ručník. Od druhé třetiny jsme se zvedli a hráli dobře s míčkem, za stavu 1:4 jsme měli slušnou pasáž,  kdy jsme dali dvě rychle branky a byli jsme na dostřel. Rozhodčí ale darovali Plzni přesilovku, kterou využili, ke konci ještě jedním náhoďákem vyhráli 6:3 a udělali si dobrou pozici pro odvetu. Ta od nás znamenala zlepšený výkon do obrany - měli jsme hodně moc bloků a vyhraných soubojů. Museli bychom být ale lepší na míčku a nebezpečnější na útočné polovině. Trochu i riskovat a byt odvážní, na to bohužel nemáme lepší dovednosti. Ale takto to byl od nás s míčkem vysoce nepřesný výkon. Oceňuji skvělý výkon Procházky v brance. Obrovsky negativní sezona, která nám na začátku a v průběhu jasně a tvrdě ukázala, na čem musíme máknout - individuálně i týmově. Je to propadák a já jsem za to zodpovědný. Musíme se zamyslet a každý z hráčů přepnout za lepší budoucnosti, v hlavách jsou nastaveny na kroužek, potřebujeme ale, aby tento sport brali vážně. Mají příběhy, mají na Kladně důkazy, že když skvěle a tvrdě pracují, budou odměněni a mají šanci na zajímavý progres. Věřím, že hráči sezonu nebalí a minimální jejich motivace bude být v nominaci do týmu juniorů a po bok hráčů, kteří jsou jinak - a správně - nastavení.“