Je tu začátek týdne a s ním i tradiční víkendový souhrn výsledků a hodnocení družstev Kanonýrů Kladno.

STARŠÍ ŽÁCI U15

Kanonýři modří – Falcon 5:5
Kanonýři modří – Panthers Black 5:3
Kanonýři modří – Black Angels 1:6

Miroslav Šnajdr: „Poměrně snadno jsme se v prvním utkání dostali do vedení 3:0 a zápas působil kontrolovaně. Bohužel u několika hráčů došlo k naprostému vypuštění zápasu a vrácení soupeře do hry. Do poločasu soupeř snížil na 2:3 a druhá půle byla jen ukázkou, že každé vypuštění se trestá. I přesto jsme dvě minuty před koncem vedli o dvě branky. Přišlo nešťastné vyloučení snížení na 5:4 a klíčovou část na konci jsme hrubě nezvládli, když zvítězil pocit individuálních statistik před týmem. Soupeř srovnal a my ztratili jasné utkání. Jak už bývá zvykem, druhý zápas byl ukázkou naší hry, kdy jsme byli plně soustředění a nepustili soupeře do hry. Poslední zápas byl splněný cíl v podobě finále druhého koše a proti nám stál tým Black Angels, který se chtěl do 1. koše vrátit. Od začátku zápasu nám soupeř ukazoval, co to znamená jít do prvního koše. Po celou dobu udával tempo hry a zápas kontroloval. S konečným výsledkem 1:6 jsme si odnesli skvělou zpětnou vazbu, co musíme zlepšit, abychom mohli pomýšlet na postup. Celkově hodnotím turnaj kladně. Konečně jsme se dostali do finále, což se musí stát pravidelností. Nesmím zapomenout ani na trio mladších žáků, kteří výraznou měrou přispěli k tomuto výsledku a zvýšili konkurenci v týmu. Věřím, že do konce roku si splníme cíl a do prvního koše postoupíme.“

Kanonýři bílí – Orka Horní Počernice 3:4
Kanonýři bílí – Traverza Chodov 2:6
Kanonýři bílí – Dvojka Praha 3:3
Kanonýři bílí – Florbal Jesenice 6:2

Jan Novák: „Do turnaje jsme vstupovali s cílem odčinit velmi špatné výkony z předešlých zápasů. Stanovili jsme si jeden útočný a jeden obranný cíl, které jsme po celý turnaj zdokonalovali. Naše výkony se s každým zápasem zlepšovaly a herní věci, na které jsme se zaměřili, jsme z větší části dokázali plnit. Na druhou stranu obrovským problémem jsou naše individuální dovednosti. Z turnaje jsme tak odjížděli spokojeni s předvedenou hrou a se zpětnou vazbou na čem pracovat.“

Kanonýři černí – Open Camps Tatran Střešovice 0:7
Kanonýři černí – Fbc Rakovník 2:3
Kanonýři černí – Olymp Poseidon 2:6
Kanonýři černí – Olymp Apollon 1:6

František Novohradský: „Celý turnaj provázely ty samé chyby, na které jsme upozorňovali v předchozích turnajích. Každý soupeř nás dnes trestal z laxní obrany a směrem dopředu jsme nedokázali nic vytvořit.“

ELÉVOVÉ U11

Kanonýři modří – Sparta BLACK 4:14
Kanonýři modří – FBC Draci bílí 7:4
Kanonýři modří – OLYMP Zeus 17:8
Kanonýři modří – OLYMP Apollon 9:5

Lukáš Molhanec: „Z důvodu velké marodky, která nás v posledních dnech před turnajem postihla, si větší množství hráčů odbylo premiéru v nejvyšším koši. Na turnaji jsme se chtěli zaměřit na nebezpečnost útočícího hráče bez míčku a na komunikaci v obraně. Do prvního utkání jsme nastoupili proti našemu v této sezoně jedinému přemožiteli Spartě. Soupeř byl v utkání o něco lepší a vinou naší nekoncentrovanosti a slabé produktivity nám uštědřil těžkou porážku, která ale tak úplně nevypovídala o dění na hřišti. Ve druhém utkání proti říčanským Drakům jsme předvedli nejlepší výkon v turnaji a i díky několika skvělým zákrokům našeho brankáře jsme v zápase uspěli. Stejně jsme začali i třetí zápas proti týmu Olymp Zeus, kdy jsme byli nebezpeční a rychle si vytvořili komfortní náskok. Ten nás ale bohužel ukolébal, naprosto jsme vypadli ze zápasu a scénář hry vypadal, jakoby v našich dresech nastoupilo úplně jiné Kladno. Tento obraz hry pokračoval ještě chvíli po poločasové pauze, během timeoutu jsme si ale řekli, že toto „Kladno 2” necháme minulosti a vrátíme se zpět do módu „Kladno 1”, ve kterém jsme už v sezoně odehráli několik povedených zápasů. Přepnutí zpět se nám naštěstí povedlo, vstřelili jsme několik uklidňujících branek a dokráčeli jsme k vítězství. Poslední utkání proti Olympu Apollon bylo z naší strany již trochu utrápené, bylo poznat, že nám po náročném dni už dochází síly. I tak jsme ze sebe ještě poslední zbytky energie vymáčkli a připsali si na konto dobrý výkon a třetí výhru v turnaji. Přestože jsme na turnaji skončili druzí, tak nám zápasy odhalily hodně slabin, na kterých musíme zapracovat. Mrzí mě zejména to, že stále začínáme hledat chyby u soupeřů nebo rozhodčích, a ne u sebe. Pokud ale budeme schopni podávat soustředěné výkony v zápasech i na trénincích, nepochybuji o tom, že se nám uvedené nedostatky podaří minimalizovat. Děkujeme rodičům za pomoc s odvozem na turnaji i za podporu během něj.“

Kanonýři šedí – FBC Hořovice Arrax 2:2
Kanonýři šedí – Fbc Slavia Praha červení 8:2
Kanonýři šedí – Kralupy Wolves blue 11:2
Kanonýři šedí – Start98 Kunratice 4:9

Václav Suk: „Kluci odehráli velmi dobrý turnaj na půdě Slavie Praha, kde v počtu šesti hráčů (včetně brankáře) statečně reprezentovali Kanonýry a málem vybojovali postup do 2. koše. Před turnajem jsme si na týmové poradě stanovili tři hlavní cíle: Co nejrychlejší přepínání mezi útokem a obranou, přehled o dění na hřišti a vyhledávání volného prostoru, komunikace a spolupráce. Po již tradičně trochu ospalém prvním utkání se kluci rozehráli a po úvodní remíze si díky zlepšení v plnění cílů jednoznačně poradili s domácí Slavií a následně i se silnými Wolves Kralupy.V posledním utkání proti Startu 98, které bylo nakonec i přímým soubojem o první místo, už klukům chyběly síly a i přes veškerou snahu a závěrečnou hru bez brankáře zaslouženě vyhráli šikulové ze Startu. Za celý turnaj si kluci zaslouží velkou pochvalu nejen za to s jakým nasazením se v omezeném počtu snažili plnit zadané cíle, ale i za to že hráli jako tým a jeden druhého podporovali. Bylo to super a už se těším na další turnaj.“

Kanonýři červení – Olymp Achilles 1:7
Kanonýři červení – Tatran Střešovice 2:33
Kanonýři červení – Sparta BLUE 1:13

Michaela Voráčková, Filip Kučera: „Tým červených do dnešního turnaje nastoupil se skvělým nasazením. Hned do prvního zápasu jsme si nastavili dva jasné herní cíle: hledání volného prostoru v útoku a komunikace v obraně. Klukům na začátku chvíli trvalo, než se jim plnění úkolů začalo dařit. Po pár minutách se jim ale podařilo do zápasového tempa dostat. Naši soupeři dnes byli opravdu silní a kluci měli problém ovládnout hru. Ve všech zápasech jsme měli jak chvíle, kdy se kluci dostali na míček a hra se jim dařila, tak i části, kdy se nemohli plně soustředit na nastavené cíle a celkově na hru. I přes to bojovali do posledních minut a odnesli si tak z dneška spoustu nových zkušeností.“

ŽENY

Kanonýrky – FbŠ Bohemians B 2:1 sn
Kanonýrky – Start98 Kunratice B 4:10

Eliška Moulisová: „Zápas proti týmu Bohemians, který tou dobou okupoval třetí místo v tabulce, celou dobu vyrovnaný, i když brankově jenom proto, že se nám zkrátka koncovka nedařila a nedařila. Třikrát jsme rozezněly tyčku nebo břevno, míčku se ale do branky nechtělo. V 25. minutě dostaly soupeřky šanci, když rozhodčí odpískal hru v brankovišti a nařídil trestné střílení, které ale Móňa Měrková zkušeně vyčapala. Radost jsme měly až ve 40. minutě, kdy konečně střeleckou smůlu prorazila Verů Bartošová po skvělé spolupráci celé lajny. Štěstí nám nevydrželo tak dlouho, Bohemka se o body chtěla porvat a podařilo se jí srovnat minutu a půl před koncem hracího času. A tak přišly, jako na našich zápasech již tradičně, na řadu trestná střílení, která proměnila Jessica Keszi a kapitánka Dáda Semencová a jelikož na nájezdy máme v bráně prostě přebornici, tak druhý bod jsme si odvezly domů my. V druhém zápase jsme nastoupily proti Start98 B, který byl ochuzen o hráčky, které odjely na extraligu, ale i bez nich si s námi dokázal bez problému poradit. Ve třetí minutě jsme dostaly první gól, na který se nám ještě podařilo zareagovat, když srovnala Bára Voštinková a další gól přidala kapitánka Semencová. Potom už nás ale soupeřky začaly jasně přehrávat co se týče důrazu a dravosti a nezastavily se, dokud nám na tabuli nesvítilo deset obdržených gòlů. V posledních dvou minutách ještě výsledek zkorigovala znovu Voštinková a gól si připsala i Andy Postolková, nicméně jsme ze zápasu odcházely s tím, že víme, že jsme do toho nedaly všechno, a to florbal v zápase proti šikovným hráčkám neodpouští. Snad se z toho výsledku do příště poučíme a povezeme si domů víc bodů než dva.“