Kanonýrské týmy mají za sebou další nabitý víkend. Jakých dosáhly výsledků a co na jejich hru říkají trenérky a trenéři, si přečtete v tradičním pondělním souhrnu.

ŽENY

Kanonýrky - Prague Tigers B 3:4
Kanonýrky - Tatran Střešovice B 3:4

Eliška Moulisová: „Ženy sehrály s Prague Tigers vyrovnané utkání, které ale bylo v pomalém tempu, kdy ani jeden tým nebyl schopný dodat svojí hře šťávu. První trefu zápasu si připsala v 9. minutě Andy Postolková. Naše laxnost v osobních soubojích a lenost rozběhnout se se nám vrátila v poslední minutě první třetiny, kdy soupeřkám stačilo 33 vteřin na dva góly. Druhá třetina skočila bez branek, do třetí vstoupily lépe soupeřky a odskočily na rozdíl dvou branek. Gólem Týny Hanesové jsme snížily, v 37. minutě nám ale soupeřky utekly znovu na dvoubrankový rozdíl. V závěrečném powerplay Ivča Purkytová snížila na 3:4, srovnat se nám už ale nepodařilo. Zápas proti Tatranu byl pro změnu velmi rychlý. Jako obvykle jsme se proti prvnímu týmu tabulky dokázaly mnohem víc namotivovat a předvést hezký výkon. I tak musela první dva míčky z branky lovit v zápase skvělá Dany Kraisingerová, která jinak vychytala několik tatranských tutovek. Krásným gólem se blýskla Jessica Keszi, do konce zápasu jsme ale vždy už jen dotahovaly dvoubrankový náskok soupeřek. Dva góly přidala Verča Jůzová, na srovnání to ale nestačilo, a tak jsme smolně prohrály oba zápasy o gól a do tabulky si tak potřebné body nezapsaly.“

STARŠÍ ŽÁCI U15

Kanonýři modří - Tatran Střešovice 4:2
Kanonýři modří - Sparta Praha 1:5
Kanonýři modří - Black Angels 3:4

Miroslav Šnajdr: „Po velmi dobrém vstupu do turnaje, kdy jsme předvedli a navázali na výkony z předešlého turnaje, přišel tvrdý direkt v podobě rychlého sestupu zpět do druhého koše. V prvním zápase proti favorizovanému Tatranu 07 jsme dokázali zvítězit a v určitých pasážích i kontrovat hru na polovině soupeře. Velkou míru na úspěchu mělo i chladnokrevné proměňování šanci. Druhý zápas opět proti účastníkovi MČR Spartě byl v prvním poločase podobně bojovný a odvážný jako proti Tatranu. Bohužel gólem osm vteřin před poločasem přišel zlom, který byl podpořen ne zcela stoprocentním výkonem všech hráčů ve druhé půli. A prohra nás poslala hrát o záchranu. Do zápasu proti Black Angels jsme i přes drobné výmoly na cestě nevstoupili špatně a po většinu duelu jsme kontrolovali skóre. Nás výkon měl ale upadající tendenci. Začali jsme faulovat a přestali stíhat. Když už to vypadalo, že dohrajeme poklidně zápas v naší přesilovce, nastal přesný opak. Dvě hrubé chyby a soupeř nás v naší vlastní přesilovce poslal do druhého koše. Byl to tvrdý direkt, který pro vývoj hráčů bude mít velký přínos, pokud si jej z toho vezmou. Celkově hodnotím oproti naší poslední účasti v prvním koši velký progres ve výkonu všech hráčů. Co je ovšem pořád stejné, jsou laxní chyby, které se opakují ve všech zápasech napříč sezonou. Po turnaji si kluci stanovili cíl vyhrát poslední turnaj sezony.  Je to velký závazek a já doufám, že k němu přistoupí zodpovědně.“

Kanonýři bílí - Vosy Praha 3:1
Kanonýři bílí - Slavia Praha 3:5
Kanonýři bílí - Pittbulls Kolín 6:6
Kanonýři bílí - Florbal Benešov 3:5

František Novohradský: „Na turnaji se nám nedařila především rozehrávka a srážely nás individuální chyby. Dnes jsme hodně mysleli na útok, tím nám vznikaly velké díry v obraně, to nám sráželo přístup a působili jsme odevzdaně.“

Fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout zde.

Kanonýři černí - Panthers Praha 2008 3:0
Kanonýři černí - Red Dragons Hořovice 0:3
Kanonýři černí - Žraloci Příbram 1:1

František Novohradský: Do turnaje jsme vstoupili velmi dobře, vyhrávali jsme souboje a celkově jsme byli lepší na balonu. Proto jsme také vyhráli 3:0. Ve druhém zápase jsme měli opravdu hodně šancí, ale ani jednu jsme neproměnili, proto přišla prohra 0:3. Do posledního zápasu jsme vstoupili dobře, dokázali jsme si najít volný prostor, vyhráli jsme většinu soubojů. Ale během duelu jsme udělali také spoustu chyb, a proto zápas skončil remízou . Víme, na čem dále pracovat a děkuji klukům za účast.“

ELÉVOVÉ U11

Kanonýři modří - Panthers Praha 2011 6:2
Kanonýři modří - Sparta Praha black 6:0
Kanonýři modří - OpenCamps Tatran Střešovice 12:1
Kanonýři modří - Olymp Zeus 7:2

Lukáš Molhanec: „Modrý tým elévů odehrál svůj předposlední ligový turnaj v hale v pražských Lužinách, kde v nejvyšším koši dokázal urvat vítězství! S kluky jsme měli dva velké cíle - hledání volného prostoru útočících hráčů bez míčku a přehled o hře s otevřeným postavením útočícího hráče s míčkem. Do obrany jsme pak chtěli dobře komunikovat a vyhodnocovat, zda je lepší soupeře předskočit, nebo odcouvat. V prvním zápase proti domácím Panthers jsme odstartovali velmi dobře a v úvodu utkání jsme si vytvářeli zajímavé příležitosti. Většina jich ale bohužel zůstala neproměněna a soupeř se následně díky samostatnému nájezdu a standardce vrátil do hry. Ke konci zápasu se ale náš výkon zase zvedl, výbornou hrou s míčkem a pohybem hráčů bez něj jsme soupeři vůbec nedovolili jít v závěru do tlaku, naopak jsme dalšími třemi góly zápas rozhodli. Ve druhém utkání nás čekal náš tradiční a ne příliš oblíbený soupeř ze Sparty. V zápase jsme ale od první do poslední minuty dominovali a dařilo se nám díky dobrému pohybu a rychlým přesným přihrávkám dostávat soupeřovu obranu do těžko řešitelných situací. Nakonec se nám podařilo soupeřovu síť rozvlnit hned šestkrát, na druhé straně Ondra Michal udržel čisté konto a připsali jsme si tak druhou výhru v turnaji. Třetí a čtvrtý zápas proti Tatranu, resp. Olympu, se nesly v podobném duchu. Po kvalitním vstupu a několika rychlých gólech z naší strany tempo hry trochu opadlo. Tím jsme přišli o naši nejsilnější zbraň v turnaji v podobě rychlé práce s těžištěm hry a předvídavosti. Ve druhých poločasech jsme se ale opět zlepšili a oba zápasy jsme nakonec dokázali bez většího dramatu dovést do vítězného konce. Celkově chci kluky za turnaj pochválit, obzvlášť ve druhém zápase a v začátcích všech utkání náš florbal vypadal velmi pěkně a byly v něm zřetelně vidět prvky, na kterých pracujeme v tréninku. Do příštích zápasů musíme ještě zapracovat na otevřeném postavení hráče přijímajícího balonek, kdy jsme na sebe z důvodu otočení zády do hry, několikrát nechali soupeře snadno vyvinout tlak. To je však jen drobný detail, kterým můžeme naši hru ještě vylepšit. Jsme rádi, že na dva zápasy nás na střídačce podpořil i Dan Krombholz, který se aktuálně zotavuje po operaci a mohl tak po kratší pauze s kluky opět strávit nějaký čas. Děkujeme rodičům za podporu a pomoc s odvozy na turnaj.“

Kanonýři černí - Slavia Praha červení 2:4
Kanonýři černí - T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 1:5

Lukáš Derech: „Při zápasech jsem se chtěli soustředit na obranu, komunikaci a na připravenost pro finální střelu. Ze začátku se nám nedařilo rozehrání akcí a vznikal zmatek v obraně. Po prvních střídáních jsme si v rychlosti připomněli, co chceme hrát v obraně, komunikaci při bránění, aby dva hráči nebránili jednoho protihráče. To se nám dařilo v průběhu turnaje zlepšovat, ale ve všech zápasech nás trápila koncová přihrávka pro finální střelu. I když jsem prohráli oba dva zápasy, kluci si odnesli nové zkušenosti do dalších turnajů. Turnaj hodnotím velmi kladně, kluci se snažili zlepšovat a byla vidět i podpora mezi sebou, když se něco nepodařilo.“

Kanonýři červení - Kralupy Wolves blue 3:14
Kanonýři červení - Red Dragons Hořovice Arrax 6:14
Kanonýři červení - Olymp Achilles 6:11
Kanonýři červení - Sport Eden Beroun 3:13

Michaela Voráčková: „V sobotu jsme s týmem červených odehráli náročný turnaj. Do prvního zápasu jsme vstoupili s nedostatečným nasazením a od toho se pak odvíjela naše hra. Tomu se nám však u dalších zápasů podařilo zamezit. V týmu panovala i přes nemilé skóre dobrá nálada a všichni turnaj naplno odmakali. Děkuji rodičům za veškerou podporu a klukům a holkám za skvělý turnaj, který nám přinesl spoustu ponaučení.“

Kanonýři šedí - Tatran OC Šestka Střešovice 6:5
Kanonýři šedí - Sparta Praha blue 2:4
Kanonýři šedí - Wizards SO Praha orange 7:9
Kanonýři šedí - Bohemians Praha bílí 11:8

Václav Suk: „Šedý tým svůj předposlední ligový turnaj odehrál v rámci třetího výkonnostního koše, kde se střetl s kvalitními a dobře známými soupeři - Tatranem, Spartou, Wizards a Bohemians. Hned první utkání s Tatranem ukázalo, že kluci přijeli na turnaj dobře naladění, a i když jsem je musel chvílemi pobízet k vyššímu tlaku na forhend soupeře, tak svým pohybem a "hladu" po míčku jsme byli v utkání lepším týmem a i díky skvěle chytajícímu brankáři Patriku Horákovi zaslouženě vyhráli 6:5. Ve druhém utkání proti favorizované Spartě ze sebe kluci vydali úplné maximum, a i přes porážku 2:4 to byl nejlepší výkon šedých v sezoně. Kluci navázali na utkání s Tatranem, kdy zatápěli soupeři svoji rychlostí a oproti prvnímu zápasu zlepšili forhend press, což potvrdil také brankář, když během poločasové přestávky hráče v poli chválil za to, že na něj jde méně střel než od Tatranu. Celé utkání se hrálo ve velmi vysokém tempu. I díky skvěle chytajícím brankářům to už vypadalo na remízu 2:2, když v závěru Sparta překlopila dvěma výstavními brankami skóre na svoji stranu. Ve třetím utkání proti Wizards kluci pokračovali ve vysokém tempu, které ale po prvních dvou vysilujících zápasech nedokázali udržet a v jednu chvíli nám soupeř odskočil na rozdíl čtyř branek. Skvělé bylo, že to kluci nezabalili a v závěrečné části utkání svého soupeře dostali pod tlak, z kterého vyústilo snížení na konečných 7:9. Poslední utkání s Bohemians Praha už se nehrálo zdaleka v takovém tempu jako ta předchozí a po první polovině, kdy bylo skóre 7:1 v náš prospěch už to vypadalo na poklidné vítězství. Hráči Bohemians to ovšem nezabalili a zápas se jim po divoké přestřelce podařilo ještě celkem zdramatizovat. I tak Kanonýři nakonec převzali otěže utkání a vyhráli 11:8. Za dnešní turnaj si zaslouží pochvalu všech "sedm statečných", kdy všichni makali na sto procent a každý z nich přispěl k super týmovému výkonu nějakým svým dílem. Někdo rychlostí, někdo zase například chytrostí či mrštností. Na závěr ještě děkuji všem rodičům za vytvoření skvělé atmosféry a věřím, že si v podobném duchu užijeme i příští a zároveň poslední ligový turnaj v této sezoně.“