Víkendový souhrn výsledků žen a mládeže Kanonýrů

Ligová sezona pomalu končí, a tak řada kanonýrských týmů odehrála své poslední soutěžní zápasy v tomto ročníku. Přinášíme jejich výsledkový souhrn i s tradičním hodnocením trenérů.

ŽENY

Kanonýrky - Bohemians B  3:2
Kanonýrky - Viking TJ Kobylisy 2:1

Eliška Moulisová: „V předposledním utkání sezony se Kanonýrky potkaly s B týmem FBŠ Bohemians. Zápas byl vyrovnaný na střelecké šance, ale na obou stranách neskutečně čarovaly gólmanky, takže se žádné velké střelecké představení nekonalo. První třetinu byly agresivnější Bohemačky, ale ze svojí mírné převahy gól vytěžily až na začátku druhé třetiny. Ve 20. minutě srovnala na 1:1 navrátivší se Káťa Radostová, které na gól nahrála kapitánka Dáda Semencová. Ve třetí třetině se hra Kanonýrek zlepšila, i když musely za stavu 1:2 znova dotahovat. Ve 40 minutě srovnala Veru Bartošová a minutu na to dostala Kanonýrky poprvé v zápase do vedení Jessica Keszi. Kanonýrky zápas odmakaly, obětavě bránily a v čele se skvěle chytající Dany Kreisingerovou stav 3:2 udržely. V druhém zápase nás čekaly Viking TJ Kobylisy. Hned v druhé minutě skórovala Týna Hanesová a Kladeňačky se mohly trochu uklidnit. Zápas byl v pomalejším tempu a nedařilo se nám tolik dostávat do střel jako v předcházejícím zápase. V 25. minutě bylo srovnáno a Kanonýrky musely hrát poctivě odzadu. Jejich snažení korunovala ve 40. minutě Týna Velcová a na tenhle gól už se nepodařilo soupeřkám odpovědět ani přes power play. Ziskem šesti bodů si tak ženy zajistily umístění na postupové příčce do 1. ligy žen. I když ne všechny zápasy v sezoně se nám vydařily tak, jak bychom si přály, holky ve všech zápasech makaly a ukázaly, že kvalitu mají a s dobrým soupeřem umí hrát i hezký florbal.“

DOROSTENKY WU17

Kanonýrky - Bohemians Praha 0:1
Kanonýrky - Sokol Královské Vinohrady 2:3

Pavel Klečka: „Dorostenky v neděli odehrály poslední dvě utkání této sezony. Na úvod nás čekal první tým tabulky FbŠ Bohemians. Od začátku se hrál útočný a vyrovnaný florbal s mnoha šancemi na obou stranách. Šťastnější byly nakonec soupeřky, které vstřelily ve druhé třetině jedinou branku utkání. I přes velký tlak v závěru se nám nepovedlo gólově prosadit a odcházíme smolně bez bodu. Ve druhém utkání nás čekal tým Královských Vinohrad. Vinou pomalého rozjezdu jsme po první třetině prohrávali už o dvě branky. Ve druhé časti se začala naše hra postupně zlepšovat, ale ani dvě přesilové hry ke gólu nevedly. Až po dobré kombinaci na začátku třetí třetiny se nám povedlo konečně skórovat. Bohužel netrvalo dlouho a bylo to opět o dvě branky. Do zápasu jsme se vrátili ještě jednou proměněním trestného střílení, ale vyrovnání už bylo nad naše síly. Holkám děkuji za odvedený výkon a všem rodičům za podporu v sezoně.“

Fotogalerie z turnaje dorostenek zde.

STARŠÍ ŽÁCI U15

Kanonýři modří - Wizards Praha 3:5
Kanonýři modří - Draci Říčany 6:1
Kanonýři modří - Start98 Kunratice 1:2

Miroslav Šnajdr: „Kluci si stanovili cíl, že vyhrají poslední turnaj sezony a předají svým následovníkům 1. výkonností koš. Bohužel hned v prvním zápase se cíl rozpadl a turnaj se spíše dohrával. Osobně mě mrzí, že jsme prohráli poslední zápas sezony a že jsme pro splnění cíle nevystoupili z komfortní zóny. První zápas proti Wizards byl pod naší taktovkou zhruba dvě třetiny zápasu. I přes slabý pohyb a mizernou koncovku jsme soupeři moc nedovolili a spíše udávali děj na hřišti. Soupeř bohužel ukázal lekci z produktivity a ze čtyř střel tři proměnil a otočil zápas ve svůj prospěch. My jsme nedokázali najít morální síly a naopak jsme ještě zhoršili pohyb. Do druhého zápasu jsme vstoupili tak, jak bychom chtěli vždy. Aktivně v pohybu a sebevědomě. Zlepšeným pohybem jsme zkvalitnili naší hru a zaslouženě z toho začali padat i góly. Po velmi dobrém výkonu jsme zápas kontrolovaně dovedli k výhře. Do posledního zápasu jsme vstoupili dobře, ale byla vidět únava. Většinu turnaje jsme hráli na dvě lajny a pár hráčů nepřijelo úplně ve stoprocentní kondici. I přesto jsme v zápase opět kontrolovali hru, ale zase ta koncovka. Na jeden gól se nevyhrává, a když k tomu přidáme opět zhoršený pohyb, tak soupeř naší lenost potrestal a dal o branku více. Do léta pro nás plyne jednoznačně návrat ke klasické letní přípravě a téma číslo jedna bude kondice. Když hrajeme v pohybu, předvádíme pěknou hru. Bohužel ale šetříme síly, hrajeme častěji "stojárnu" a tu soupeř trestá. Klukům děkuji za sezonu. Jsem rád, že proběhla po dvou letech kompletní a máme jasný obraz toho, na čem pracovat jako klub. Bez pohybu to nepůjde!“

Kanonýři bílí - Slavia Praha 3:4
Kanonýři bílí - Kralupy Wolves 6:0
Kanonýři bílí - Florbal Jesenice 1:4
Kanonýři bílí - Traverza Chodov 1:4

Jan Novák: „Poslední turnaj sezony byl ve znamení velkého zklamání. S výjimkou druhého zápasu, kdy jsme měli skvělý pohyb, chuť a sebevědomí, jsme se na hřišti neprezentovali ani trošku tak, jak bychom chtěli. Den plný chyb, nepřesností, bez pohybu a nějakého hlubšího nápadu. Díky všem za sezonu a přeju klukům hodně štěstí v těch dalších.“

Kanonýři černí - Sokol Královské Vinohrady 4:2
Kanonýři černí - Panthers Praha 2008 11:3
Kanonýři černí - Olymp Apollon 5:3

František Novohradský: „Starší žáci z volnočasu vyrazili na poslední turnaj sezony a byl velmi úspěšný. Velká pochvala patří hlavně za předvedenou hru a týmový výkon. Všechny tři zápasy jsme měli velkou herní převahu. Chtěl bych hráčům poděkovat za velmi dobrý přístup v celé sezoně.“

ELÉVOVÉ U11

Kanonýři modří - Sparta Praha Black 2:10
Kanonýři modří - Olymp Apollon 8:5
Kanonýři modří - Wizards Praha white 12:2
Kanonýři modří - Draci bílí 7:1

Lukáš Molhanec: „Na turnaji jsme chtěli ukázat, co jsme se během sezony naučili a hlavní zaměření bylo na rychlý přechod do útoku a správné rozebírání soupeřů při bránění. V prvním zápase nám chyběl pohyb, takže jsme se dlouhou dobu nedostávali do hry. Spolu s kvalitním soupeřem, který trestal každou naši chybu, to byla smrtící kombinace a zápas tak skončil vysokým vítězstvím domácích. Do druhého zápasu jsme vstoupili o poznání lépe, a dobrou prací po zisku míčku jsme si vytvořili šance, díky nimž jsme si vypracovali rychlý náskok. Přestože jsme nebyli schopní z úvodu nastavené tempo udržet po celé utkání, tak jsme soupeře nepustili na dostřel a připsali si první výhru v turnaji. Třetí a čtvrté utkání proti Wizards a Drakům byly z naší strany nejlepší, navázali jsme na povedené pasáže z druhého zápasu a byli jsme schopní takto hrát obě poloviny. Nejen díky několika velmi povedeným akcím jsme tak zapsali další dvě vítězství a s turnajem i celou sezonou se rozloučili druhým místem. Mrzí mě náš pomalejší rozjezd, který nás stál první utkání. Na druhou stranu jsem rád, že jsme se dokázali z nepovedeného výkonu oklepat a s kategorií elévů se rozloučit vítězně. Děkujeme rodičům za odvozy a podporu v celé sezoně.“

Kanonýři šedí - Start98 Kunratice 6:8
Kanonýři šedí - Sokol Dobříš 9:6
Kanonýři šedí - Sparta Praha Blue 5:1
Kanonýři šedí - Sport Eden Beroun 2:10

Václav Suk: „Na svůj poslední ligový turnaj v sezoně jsme vycestovali do pěkné sportovní haly Jedenáctka na Chodově, kde nás hned při příjezdu čekalo milé překvapení. Potkali jsme se zde totiž s kamarády (Tadeáš Malý dokonce i se svým bratrem) ze starších žáků Kanonýrů, kteří doplněni šikovnými mladšími žáky hráli svůj turnaj na vedlejším hřišti. Hráče obou týmů musím pochválit, že i přes poměrně nabitý program si našli čas a alespoň na chvíli šli podpořit svoje kamarády hrající vedle. Co se týče hry, tak naším cílem bylo navázat na poslední turnaj, na kterém šedí svým aktivním napadáním dostávali většinu soupeřů pod tlak, ale chyběl větší klid v koncovce a větší obezřetnost v obraně. První utkání se Startem přinesl spoustu branek a také nám hned na úvod ukázal, že jen útočit nestač. A i když kluci vstoupili  do zápasu aktivně a ujali se vedení, tak nakonec slavil vítězství Start98. Ve druhém utkání s Dobříší kluci sice už od začátku diktovali tempo hry a stříleli branky, ale po ztrátě míčku zapomínali zapnout zpátečku. A i přes zprvu zdánlivě snadné utkání nakonec po dramatické koncovce zvítězili 9:6. Třetí zápas proti Spartě, jakožto tradičnímu rivalovi, se kterým svádí šedí vyrovnané souboje po celou sezonu, byl nejlepší na tomto turnaji a zároveň jeden z nejlepších za celou sezonu. Od začátku byli kluci maximálně obezřetní i v obraně a hráčům Sparty ve většině případů nedali milimetr prostoru zdarma. Zodpovědným a koncentrovaným výkonem tak odpověděli na porážku z minulého turnaje a zaslouženě si došli pro jasné vítězství 5:1. Poslední klání s dosud neporaženým Berounem bylo už nad naše síly. Po třech těžkých zápasech, a především tom předchozím se Spartou, byla už na klucích znát značná únava a se silným soupeřem se jim bohužel přes veškerou snahu nedařilo držet krok. Skóre se nakonec zastavilo na konečných 2:10, ale i tak z tohoto utkání odešli se vztyčenou hlavou a motivací na sobě pracovat, aby to skóre příště bylo lepší. Doufám, že si poslední ligový turnaj všichni minimálně užili a hurá do práce, ať jsme příště zase o něco lepší. Na závěr bych chtěl ještě zmínit krásné gesto fair-play hráčů Dobříše, kteří při nejasnostech okolo skóre na konci zápasu sami přišli za rozhodčím a upozornili ho na úpravu v náš prospěch. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na rodiče, kterým děkuji za podporu a super fotky.“

Kanonýři červení - Slavia Praha červení 1:14
Kanonýři červení - Olymp Achilles 5:7
Kanonýři červení - Panthers Praha 9:5

František Novohradský a Marek Pilát: „Dnešní turnaj jsme úspěšně zvládli. První zápas jsme prohráli 1:14 - byl to spíše takový rozjezdový zápas, kdy jsme trochu zapomínali obsazovat hráče a uvolňovat se do prostoru. Druhý zápas jsme prohráli 5:7, náš výkon už ale byl lepší, zejména v obsazování hráčů. Třetí zápas byl nejlepší, bylo vidět, že se hráčky a hráči snažili a snad si ho i nejvíc užili. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli 9:5. Všechny bychom chtěli za poslední turnaj sezony pochválit a doufáme, že si ho užili.“